Koliko prijatelja imate?

anuška

Poznata ličnost
Član

Nerijetko se vrijednost čovjeka mjeri po broju prijatelja koje ima. U današnje vrijeme mnogi imaju hrpu prijatelja na društvenim mrežama, čak i više stotina, pa i tisuća. Međutim, koliko je moguće imati toliko i pravih prijatelja među njima? Onih koji nas poznaju, znaju naše i mane i vrline, koji su spremni da nas savjetuju, brane i štite te da nam pomognu ako nam to treba? I iskreno se svaki put obraduju kad nas čuju ili vide. Brojke koje se spominju kada se govori o broju prijatelja koje možemo imati su da čovjek može imati oko 5 bliskih i 15 daljih prijatelja. Ne više, jer prijateljske veze sa što više ljudi oslabljuju veze s ostalima. Koliko vi imate bliskih i daljih prijatelja?

Matilda

Suspendovan nalog
Član
Mislim da je danas teško imati puno prijatelja jer s krizom dolazi do promene svesti kod ljudi pa tako, boreći se za egzistenciju, kod mnogih dolaze do izražaja loše osobine (sebičnost, pohlepa, prevara, otimanje, zavist...) koje se u normalnim uslovima ne uočavaju ili se uočavaju u manjoj meri u odnosu na okruženje.

Zasigurno da je najpouzdaniji i najverniji prijatelj roditelj.

Prijatelja prepoznajem u nevolji a naročito u volji. Jer ko se raduje mom uspehu prijatelj mi je, a mnogi baš tada pokažu da prijatelji nikada nisu bili. Takav je moj odnos prema ljudima koje s puno poštovanja zovem prijateljima.

Jova

Suspendovan nalog
Član
Nemam mnogo ali sasvim dovoljno.
To su Ljudi koji su spremni u svako doba noci da ustanu za mene i pomognu mi ako mi je neka pomoc potrebna.Isto tako i ja za njih.

Matilda

Suspendovan nalog
Član
Mnogi tvrde da su prijatelji uvek spremni za pomoć a da li smo to i iskusili? Neko jeste i s puno razloga tako i govori, ali ima i onih koji samo misle da je tako.

Nebrojeno je primera kada čovek živi u zabludi verujući u famozne reči "Uvek sam za tebe spreman" a onda, na prvi poziv, "prijtelj" baš tada mora putovati ili nije u stanju pomoći iz opravdanih razloga.

Da bi čoveka upoznli moramo s njim proći mnoga iskušenja.

Imati jednog prijatelja veliko je bogatstvo, misliti da imamo puno prijatelja velika je zabluda.

Među prijateljima mora da postoji bezuslovna ljubav.

anuška

Poznata ličnost
Član
Imam toliko da ih na prste mogu nabrojati, ali tu su uvijek kad ih trebam, i ja za njih također. U mlađim danima imala sam više prijatelja, što bliskih, što daljih, ali vreme je uradilo svoje, tako da su ostali samo oni najvjerniji i najiskreniji.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Imam jako malo prijatelja. Oni se prepoznaju kada si u nevolji. Ostale računam u poznanike.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Troje prijatelja...Jedno otišlo na drugi kontitent, drugo je 300 km od mene, treće 70 km...Ali kako Marčelo kaže: Granice nisu ništa do linije u atlasu, ali jesu stvarne onda kad idu od srca ka srcu...

Beba

Poznata ličnost
Član
Živela sam ,,dva života,, te iz oba imam dva iskrena prijatelja u koje se kako kažu možeš kleti. Veća sam negde napisala da sam okružena dobrim osobama tako da nije ove dve osobe napred navedene bila bih u dilemi. Svakako nisam od onih što se lako vezuju za ljude , vrlo sam obazriva i znam šta znači dobra koleginica na poslu, izuzetno dobra, dobra komšinica sa kojom svakodnevno pijem kafu, ali moje prave prijatelje stavljam iznad svega. Ne bih mešala ,,prijatelje na fb,, sa ovim jer su oni tamo zato što smo im poslali zahtev za ,,prijateljstvo,, tako je to neko smislio.

Matilda

Suspendovan nalog
Član
Imam jako malo prijatelja. Oni se prepoznaju kada si u nevolji. Ostale računam u poznanike.
To malo vrujem da je puno i da je dovoljno.

Istina je da se prijatelj u nevolji poznaje šta god da je u pitanju ali... prijatelj će se potvrditi kao zaista prijatelj kada tvoju sreću oseti i kao svoju; kada se raduje tvom uspehu iz srca i duše. Obično tu "padaju" oni za koje smatramo da su nam prijatelji jer ne smemo zaboraviti "gospođu sujetu".

Skoro svi će bolesnog podići, dati mu vode, nahraniti ga u prolazu; skoro svi će pozajmiti novac ili bilo šta drugo; mnogi će pokloniti višak, a malo ko će podeliti.

Ako delim ja i ako deli moj prijatelj jer smo nesebični u toj ljubavi, onda mogu reći - da je to moj Prijatelj.

Gagisha

Novajlija
Član
Tri prijatelja i jednu prijateljicu. Znam da na njih mogu da se oslonim u svakom trenutku.
Ostale smatram kao poznanike.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Imaš dosta prijatelja. :D Šala naravno, jer imamo isti stav, mada ti imaš nešto više prijatelja. :)

Aleksija

Ronin
Član
Šta je uopšte prijateljstvo? Ako se računaju osobe na koje mogu da računam onda ih imam dosta, ako se računaju osobe koje me znaju u dušu, onda ih ima nekoliko, ako se računaju potencijalni prijatelji, opet ih ima više. Lako sklapam prijateljstva, skoro lako kao i poznanstva. 😊

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ako ti ikada bude tesko, tesko da ne vidis izlaz, shvatices ko ti je prijatelj. Do tada se strpi. :)

Vrh Dno