• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Kojim se jezikom ljubavi služite

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Svatko od nas na specifičan način prima ljubav te pretpostavlja da i partner prima ljubav na isti način. Naravno da to nije tako jednostavno. Ako nakon što pokažete ljubav partneru on ne reagira na način kako ste željeli, oboje se možete osjećati loše. Ključ je u izražavanju ljubavi .

images

Kojom se rečenicom najviše slažete?
Jezik ljubavi 1: Osjećam se voljeno kada su ljudi kojima pokazujem svoju ljubav zahvalni za ono što činim za njih, čak i kada je riječ o sitnicama.
Jezik ljubavi 2: Osjećam se voljeno kada mi daruju male darove koji pokazuju da misle na mene.
Jezik ljubavi 3: Osjećam se voljeno kad ljudi ulažu trud i provode sa mnom puno vremena i daju mi svoju potpunu pažnju.
Jezik ljubavi 4: Osjećam se voljeno kada mi ljudi koje volim pomažu i posebno kada se sami sjete ponuditi pomoć.
Jezik ljubavi 5: Osjećam se voljeno kada mi ljudi koje volim iskazuju naklonost na tjelesan način - zagrljajima i poljupcima.

Sada pronađite jezik ljubavi kojim vi govorite:
Jezik ljubavi 1: Riječi potporeSvatko ponekad voli primiti kompliment ili čuti riječi potpore, ali vi trebate svaki dan čuti "Volim te" da biste se osjećali voljeno.
Ako je ovo jezik ljubavi vašeg dragog, koristite riječi koje potiču i inspiriraju. To može biti kompliment tipa "Danas izgledaš odlično" ili "Ti si najbolji" ili nešto poticajno dok odajete priznanje načinu na koji rješava stvari.
Jezik ljubavi 2: Primanje darovaZa vas je poruka ljubavi primanje darova pa makar bili najmanji mogući i ne preskupi.
Ako je ovo jezik ljubavi vašeg dragog, darujte mu sebe. Ponekad vaš partner želi da ste tu za njega prolazeći kroz ista iskustva. Vaše tijelo može postati vrlo snažan simbol ljubavi.
Jezik ljubavi 3: Vrijeme koje provodite zajedno
Osjećate se voljeno kada provodite vrijeme s ljudima koje volite, bilo da vodite duboke razgovore ili igrate društvene igre.
Ako je ovo jezik ljubavi vašeg dragog, preporučljivo je da iskustva, misli, osjećaje i želje na prijateljski način dijelite s njim dok ste sami i nitko vas ne uznemirava. Takvo fokusirano darivanje pažnje je snažna emotivna ljubavna komunikacija. Kao što već znate, kvalitetan razgovor je vrlo važan za zdravu vezu.
Jezik ljubavi 4: PomaganjePotrebno vam je da ljudi koje volite stave na stranu svoje želje i ambicije i pomažu vam u svakodnevnim obavezama.
Ako je ovo jezik ljubavi vašeg dragog, radite za njega stvari koje bi on želio. Važno je da mu pomažete iz ljubavi i od srca, a ne zbog obaveze. I pronađite pritom geste koje će na njega najviše utjecati. Dobar primjer može biti da mu ujutro skuhate kavu ili čaj, operete mu rublje ili skuhate večeru. Ovdje nije riječ o tome koja je uloga muškarca u vezi ili koja je uloga žene nego o pomoći partneru.
Jezik ljubavi 5: Fizički dodirŽelite da vas dragi doslovno dodiruje i na taj način izražava svoju ljubav.
Ako je ovo jezik ljubavi vašeg dragog, trebali biste otkriti kako reagira u smislu tjelesnog, ali i kako psihološki reagira na vaše dodire i gdje želi da ga dirate. Možda je ono što pali kod njega masaža ramena, dodirivanje nogu ili češkanje leđa. Tjelesni je dodir snažna ljubavna komunikacija. Seks u vezi mnoge čini sigurnima i voljenima, ali to je samo jedan od načina tjelesnog dodira.

Izvor:Cosmopolitan.hr

Otkrijte koji jezik ljubavi pali u vašem slučaju i dodatno učvrstite vezu ?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Rado bih diskutovao, ali kod mene izgleda ne uspeva ništa, zato i nisam u vezi. Ne znam gde je problem, ja ili neko drugi.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Citala sam knjigu Jezici ljubavi i nakon samoanalize ispostavilo se da sam ``dvojezicna`` te pripadam jeziku Vreme koje provodite zajedno i Fizicki dodir <3

Vrh Dno