Koja je prva alga poslata u svemir?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ovo pitanje je bilo "nagradno" na kontrolnom u jednoj gimnaziji. Ko ne zna, bogami, proguglaće malo duže. naravno, u udženiku toga nema, ali profesor je dovoljno pametan da postavi ovakvo pitanje.
A ja se pitam, zašto gimnazijalci ovo moraju da znaju?

Icy

White Wolfess
Član
Meni to izgleda kao rubrika u Politikinom Zabavniku „Da li ste znali“. I te i takve informacije su mi uvek služile kao zabava. Volela bih da verujem da su svi profesori uz to i pedagozi, da razmišljaju o tome kako da usmere tu decu na prave puteve.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Vidiš, ko nije znao odgovor na to pitanje, nije dobio 5 na kontrolnom.

Icy

White Wolfess
Član
@Stemis mene to užasno podseća na one stare profesore koji su imali teoriju: Bog zna za 5, ja za 4, a vi u najboljem slučaju možete dobiti 3. Nego ovi novi klinci što sve živo znaju da izgooglaju, mora im se nekako doskočiti, pa se eto profa setio tamo neke alge poslate u svemir :) Čik izgooglaj ti to! :D

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Nije stvar izguglati. Ako nema na srpskom, na engleskom bi se lako našlo. Suština je naše školstvo koje je najbolje na svetu.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Nadam se da ću se setiti da ovo pogledam posle praznika, sada nemam vremena. Mada, ja deci ne predajem, možda je ovaj video namenjen prosvetnim radnicima.

Icy

White Wolfess
Član
Nadam se da ću se setiti da ovo pogledam posle praznika, sada nemam vremena. Mada, ja deci ne predajem, možda je ovaj video namenjen prosvetnim radnicima.
Namenjen je svima, pre svega roditeljima. Promeniće ti se viđenje mnogih stvari kada odgledaš.. a baš da se nema tih pola sata...

Njavica

Dreamer.
Član
bitno je da dosta profesora, stavi ovakve nebitne stvari na testu, ili na ispitu kad postavi apsolutno nebitno pitanje, dal u cilju zbunjivanja deteta ili sta god. Jeste da kriterijumi ucenja u pojedinim skolama su sve manji i manji iz godine u godinu, ali i dalje u svakoj skoli, na svakom fakultetu ima tih profesora sa nekim svojim nebitnim cinjenicama i pitanjima koje veze s vezom nemaju. Takodje, sve one izmene u skolstvu iz godine u godinu uticu na tu decu. One godine kad sam ja polagala prijemni za srednju na maturskom iz srpskog ubacen je iznenada akcenat, sto nikad do tad nije bilo nijednog pitanja na onih 5 opcija koje idu... Znam to, jer je moja nastavnica, starija zena, svaku generaciju pratila pitanja i otprilike smo svi mi znali koja pitanja mogu da nas ocekuju, i naravno na samom ispitu svi smo imali manjak bodova jer se to nije ocekivalo, zbog toga sto svaki kraj Srbije drugacije izgovara odredjene reci.
A verujte mi da bi na ovakvo pitanje profesor dobio poprilicno zanimljiv odgovor od mene

Vrh Dno