Ko pita-ne skita

Džudi72

Neobaveštena
Član
Trenutno koristim Chrome kao pretraživač, koristila sam i Mozilu..Problem je što Shockwave player neće da se učita, ne samo na Fejsu zbog igrica, nego ni ovde ponekad, ni na ostalim sajtovima.

Insataliran mi je Flash player. Instalirala sam i Shockwave player ali on ne radi. Šta mislite, šta je u pitanju?

Neka ova tema bude mesto za sva naša pitanja vezana za probleme sa računarima.

anuška

Poznata ličnost
Član
Napokon sam neki dan kupila novi računar i sada imam mnogo manje problema. Na starome sam kao pretraživač koristila Mozillu (bio je star i slab i nije imao snage ni najslabiji sadržaj da otvori a da se ne ugasi pa nisam htela čak ni Chrome da instaliram) i stalno mi je internet "padao", video sadržaje mi nije otvarao, stalno mi je tražilo da uključim Flash player, iako bio instaliran. Kada sam kliknula da se uključi, nije to uvek uspelo. Sada imam Chrome i puno je bolji- brže otvara stranice, zasad se ne ruši i otvara sadržaje bez poteškoća :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Trenutno koristim Chrome kao pretraživač, koristila sam i Mozilu..Problem je što Shockwave player neće da se učita, ne samo na Fejsu zbog igrica, nego ni ovde ponekad, ni na ostalim sajtovima.

Insataliran mi je Flash player. Instalirala sam i Shockwave player ali on ne radi. Šta mislite, šta je u pitanju?
U Chrome otvori about:plugins
Proveri da li su instalirane više verzija ovog plugina. Ako jesu, ukoni ih (disable), restartuj browser i pokušaj onda. Ako ne uspe, napiši koja ti je verzija Chroma.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Bile su instalirane dve verzije plugina. Uklonila sam ih, i da li treba ponovo da instaliram još jednu verziju, ili da omogućim samo jednu postojeću verziju? Računar radi normalno i ne javlja se više greška da se taj player nije dobro otvorio.
Možda sam dosadna, ali taj Shockwave player me nervira.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pa ko ti sada se sve dobro prikazuje, nema razloga da bilo šta diraš.
Evo testa za njega, ako je sve u redu, ne diraj ništa.

Insajder

grrrrr
Član

Neka ova tema bude mesto za sva naša pitanja vezana za probleme sa računarima.

Uradi windows update

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
To ne bi trebalo imati vete sa memorijom. Može da koči, ali da se apsolutno ne učitava, ne. Update windowsa nije njegova reinstalacija, već nadogradnja propustima. Ne radi se sa diska, mada može, već uglavnom redovno preko Internet konekcije.
Pa jel ti sada radi ili ne? jesu li svi uključeni ili ne?

Džudi72

Neobaveštena
Član
Radi normalno youtube i sl. sajtovi, ali recimo igrice na Fejsu-kao što je Farma ne mogu da igram, a zakoči mi i kad otvara neki sajt s vremena na vreme. Samo je jedan uključen.

A kako radim windows upadate preko Internet konekcije?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Youtube radi preko flash playera, to nema veze sa Shockwave playerom. Shockwave uglavnom služi za igrice preko Neta.
http://www.adobe.com/shockwave/welcome/ Na ovoj stranici testiraj da li shockwave player radi, odnosno da li ti se sadržaj prikazuje. Ako se ne prijazuje, onda instaliraj najnoviju verziju, a ako ima problem sa prikazom, koči i sl, može se dogoditi da ti i računarske komponente prave problem (grafička, ram memorija...)
Najnoviji verzija se preuzima sa http://get.adobe.com/shockwave/
Koji sistem imaš? Pitam zbog objašnjenja oko windows update.

Džudi72

Neobaveštena
Član
XP operativni sistem, a moram da dokupim i ram memoriju. Nemam grafičku, ovo je stari model kompa.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Nikako mi ne odgovaraš da li na ovoj stranici vidiš sadržaj koji se reprodukuje shockvawe playerom.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ako ga ne vidiš, a instaliran ti je player, onda je samo do konfiguracije, odnosno starosti računara, jer i ja imam problem sličan problem sa 1GB RAM memorije i neintegrisanom grafičkom od 256 MB.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Celo popodne i veče pojavljivala mi se poruka od monitora računara, na ekranu, da promenim rezoluciju.
Šta to može da znači?
Sada sam promenila na 1280x 1024. Da li je ovo ok rezolucija?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Moguće da si slučajno nekako promenila rezoluciju, a kompjuter obično ''voli'' da je na svojoj standardnoj rezoluciji. Ništa strašno....Dešavalo se i meni.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Evo, opet sam vratila na 1024x 728 i sada mi šalje poruku, vidim je, da podesim rezoluciju na 1280x1024. Da li je to standardna rezolucija?

Vrh Dno