Knjiga koju preporucujem...

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Ako ima knjiga koja vas je odusevila, podelite je sa nama....Mozda se jos nekom dopadne :)

Za pocetak moje preporuke su:

Herbjerg Vasmu - Zoves se Dina - radnja smestena u 17. veku na norveskom imanju. Glavni lik je Dina, cerka lokalnog serifa. Sticajem nesrecnih okolnosti biva odgovorna za smrt svoje majke. Taj nemili dogadjaj uticace na citav njen zivot i njen karakter. Vrlo kompleksan roman, ciji stil nije lako definisati. U svakom slucaju, ne ostavlja ravnodusnim.

Haled Hoseini - Hiljadu cudesnih sunaca - sjajna knjiga cija radnja opisuje tezak polozaj zena u Avganistanu. Dve, naizgeld sa potpuno razlicitim sudbinama, zene sudbina spaja neraskidivom niti.

Justein Gorder - Sofijin svet - prava knjiga za ljubitelje filozofije. Ovo je jedini roman ( za koji ja znam ) koji je opisao citavu istoriju filozofije kroz prozu i to na veoma slikovit nacin ( obicno samo iz udzbenika saznajemo o npr. Aristotelu, Sokratu, Hegelu itd... )

Amy-

Poznata ličnost
Član
.......Tolstoj.........Smrt Ivana Iljiča i druge pripovetke......

i Sto godina samoće od Markesa.........to su moje omiljene knjige.........većina vas je mozda i procitala---ali ko nije.....neka pročita.....:D....

dusicaa

Suspendovan nalog
Od istog autora (Haled Hoseini ) -Lovac na zmajeve- po meni jos bolja.
-Americka tragedeija- Teodor Drajzer,predivna knjiga...

dusicaa

Suspendovan nalog
Verovatno zavisi od toga ko ju smo prvu citali.Obicno,kad pricamo o tim knjigama,uvek se vise hvali ona koja je prva procitana.Tako je bar sa svim mojim prijateljima.

saska

penelopa
Član
Mein Kampf-Svetislav Basara,upravo je citam i odusevljava me covek nacinom na koji prica u knjizi:thumbsup:

tamarishka

Vila dobrila
Član
Lovac na zmajeve je sasvim ok...
Inace sad sam u fazonu Selenica pa ga toplo preporucujem... Dopada mi se nacin pripovedanja i naravno teme koje obradjuje... mislim da mu je poznata, a najmanje uspesna- Ubistvo s predumisljajem, po kojoj je snimljen i film...

Inace za casove razonode volim i Bobic-Mojsilovic, koja kad govori nije moj favorit ...

dusicaa

Suspendovan nalog
Upravo citam " Narcis i Zlatousti"H.Hese, srdacno je preporucujem.
Inace,moram priznati da Hesea nisam mogla citati.Nikako mi nije lezalo to " stivo"
Na nagovor sina,pokusam po ko zna koji put i sad mi sasvim lepo ide :)

Džudi72

Neobaveštena
Član
Preporučujem:

- Stubovi zemlje -Ken Folet - istorijski žanr

- Treći blizanac -Ken Folet - triler

- Poranio Milorad -Dušan Dule Nedeljković - savremeni srpski roman, komedija

- Krugovi moći - Žarko Jokanović - satirična priča o našem vremenu

- Majčina ruka - Igor Marojević - osvrt na nepoznati deo naše istorije

- kasnije još preporuka-

Džudi72

Neobaveštena
Član
Katarina -Ana Seton -istorijski žanr

Ringišpil -Jelena Alimpić Bačić - priča o jednoj porodici, prelepa knjiga uz koju se dobija i CD sa muzikom po motivima knjige

Džudi72

Neobaveštena
Član
A planine odjeknuše -Haled Hoseini

Knjiga je sjajna, mada je za nijansu "slabija " od Lovca na zmajeve.

Vrh Dno