• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Kako se boriti protiv nervoze?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.822
Horoskop
Lav
Nisam listala sve teme koje se nalaze u ovom delu foruma, tako da ne znam da li ova tema već postoji.

Nervoza je reakcija na poznate i nepoznate iritirajuće stresne situacije.

Živimo u stresnim vremenima i mislim da je nemoguće da se bar nekada ne iznerviramo.

Možda imam "kratak fitilj" jer mnogi ljudi, mnoge situacije mogu brzo da me iznerviraju. Ipak, razlog broj 1 za nervozu su finansije. Uvek dramim pre penzije i brinem se.

Često bez potrebe, jer ne oskudevam, nisam željna nečega..Svi računi se uredno plaćaju, sve je ok, ostaje dosta novca i za kućnog ljubimca ( Cicikina potrošnja je oko 20 evra mesečno, nekad i više ).

Kupujem knjige, jer volim da čitam i da imam u kolekciji sve knjige nekog pisca.

Ukratko- zbog finansija me bez potrebe hvataju panika i nervoza.

Nerviraju me ljudi u samoposluzi koji pokušavaju da plate pre mene, a ja na redu..ili kada me prodavačica na delikatesu kulira 5-6 minuta a vidi da stojim i čekam.

Nervira me ova vlast i svi njeni potezi. Nervira me kad vidim da neko baca đubre dalje od kontejnera..

Mogla bih da navedem još dosta razloga za nervozu..

Nervozu smirujem sređivanjem kuće. Igranjem jedne igrice na Fejsu, gledanjem TV serija.

A sada ste vi na redu :)

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.794
Horoskop
Strelac
Ja primenjujem vežbe disanja. To sam naučila svojevremeno na časovima joge i vrlo je efikasno. Čim se čovek koncentriše na duboko disanje "iz stomaka", sve drugo postane manje bitno, a samim tim i razlozi nervoze.

Vrh Dno