• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Kako proveriti da li je stan legalizovan?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Dobio sam pitanje pa da ovde odgovorim. Pitanje je glasilo:
vesticaizsrbije
Dobro vece, imam pitanje za vas, sta mi je potrebno sve od papira da bi proverila da li je stan legalizovan(stan koji zelim da kupim), tj da su svi papiri u redu i sta znaci uknjizenost 1/1?

Veštice, :D uknjiženost 1/1 znači da je upisani vlasnik i jedini vlasnik na nepokretnosti, odnosno da nema suvlasnika. Da li je stan legalizovan ili ne, možeš proveriti u katastru nepokretnsti. Ukoliko je stan upisan u katastar, a u "teretnom" listu nije upisano da je stan legalizovan znači da je isti izgrađen po "regularnoj" proceduri. Ukoliko je legalizovan, ta napomena će pisati u "teretnom" listu, a ukoliko nije legalizovan onda će stojati da stan nema građevinski ili upotrebnu dozvolu.​

Tony Montana

Šalabajzer
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.11.2011.
Broj reagovanja
858
Horoskop
Ribe
Obavezno pri potpisivanju kupoprodaje, insistirati na najsvežijem mogućem izvodu iz katastra... ..

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Ili sami proverite, jer je Katastar javna knjiga i dužni su da vam bez plaćanja naknade usmeno saopšte podatke iz svoje evidencije.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Nisam ni mislio u sudu, već pre potpisivanja treba proveriti. :)

Vrh Dno