Kako postati alfa mužjak?

anuška

Poznata ličnost
Član
Gotovo svaka žena barem je jednom poželela kraj sebe imati pravog alfa mužjaka. Razlog tomu možda se krije i u činjenici da pripadaju nežnijem spolu, dok čeznu za jačim spolom- snažnim i zaštitnički raspoloženom muškarcu. Ipak, teško je postati takvim muškarcem jer se retki takvima rode. Evo nekoliko primera za muškarce kako se približiti tome cilju:

·postavite čvrste granice koje nikada nećete preći, ali baš ni pod koju cenu
·trebate zahtevati iste stvari od sebe i drugih ljudi, jer dvostruki su standardi nešto najgore što će vas ocrniti u očima žena
·obećanja svakako trebate držati, jer pravi muškarac drži svoju reč i mora biti osoba od poverenja
·morate biti svesni svega što se oko vas događa, znate prave odgovore i dajete dobre savete
·podrazumeva se da ste kavalir koji sluša potrebe svoje žene i tretira je s ljubavi i poštovanjem
·prema svima se trebate ponašati jednako, brinuti o nemoćnima i pomagati kome treba
·snove morate ostvariti vrednim radom, bez prečica i nečasnih radnji, no istovremeno trebate imati vremena za svoju dragu
·kad vam se dogodi neka greška i doživite poraz, prihvaćate ga kao sastavni deo života, ne krivite druge za to i učite na svojim greškama
·hodajte uspravno i sigurno, nemate se zašto kriti
·morate voditi računa o svom izgledu

Što još imaju alfa mužjaci, za razliku od "klasičnih primeraka muškosti"?

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
zasukati rukave kada god je potrebno i pomoći u održavanju kuće ili stana, voditi računa o deci i njihovim potrebama, dečaka/e voditi na sportske priredbe a devojčicu/ce na neke njoj prikladna mesta....

anuška

Poznata ličnost
Član
dodala bih na onu "vodite računa o svom izgledu" - pa naravno, ali ne biti sav u tom fazonu i smatrati da je to najbitnija stvar, pa i preterivati s kozmetikom

Boki

Suspendovan nalog
Neke stvari su nespojive. Alfa mužjak, zvuči mi više primereno životinjama, danas se ti "alfa mužjaci" tako i ponašaju, koliko je preporučljivo na duge staze...pokazaće se.

anuška

Poznata ličnost
Član
bilo bi preporučljivo na duge staze da su uključeni navedeni elementi... često to ipak nije tako, jer se alfa mužjacima najčešće nazivaju samodopadni primerci muškaraca.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Ne volim izraz alfa muzjak i jedini tuzniji izraz od tog mi je zenka, mada su tu.

Muzjak me asocira na sirovost i cistu oplodnju, sto skoro svaka budala moze da ima i da uradi.

Ljudi smo valjda jos uvek....Pa se treba pitati sta treba da poseduje muskarac...A muzjake bih ostavila tamo gde pripadaju...

anuška

Poznata ličnost
Član
Kako kaže jedan portal, žene su odustale od alfa mužjaka jer su bili previše samodopadni. S druge strane beta muškarci su se više brinuli o njima i obitelji, čime su ih trajno osvojili. Alfa mužjaci su zbog svoje preterane samouverenosti nezanimljivi ženama koje trebaju stabilnost, a ne mačo muškarca. Naši primitivni preci prema seksualnoj evoluciji trebali su (tvrde američki naučnici) naslediti društvene strukture majmuna, koje su seksualno slobodne i temelje se na borbi mužjaka te parenju jačeg mužjaka sa ženkom... Hm..postoji i beta mužjak, ipak :joyful:

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
Alfa muškarac će da se bori, da osvaja teritoriju (posao), da stvara svoje "carstvo" sve radi dokazivanja svoje jačine i sposobnosti... naravno da to privlači žene.... :thumbsup:

Džudi72

Neobaveštena
Član
Ni meni se ne dopada ovaj izraz "alfa mužjak". Da li postoji i "alfa ženka"? Nekako mi baš bezveze. Što kaže Anchy, svi smo ljudi, na prvom mestu, i imamo dobre i loše osobine. Neko je lep, neko ružniji, neko je privrženiji svojoj porodici, neko više voli avanture. Sve zavisi od samog karaktera.

simpleman

Novajlija
Samo malo..., ovde se pominje prvo alfa mužjak a onda vidim i pominjanjenje Beta a onda na red možda dodje i gama pa delta i tako redom čitav grčki alfabet...stan'te ljudi jer- ili jesi ili nisi laf(v), treće opcije nema:D

Vrh Dno