Kako početi vezu u četrdesetim?

Džudi72

Neobaveštena
Član
Kada u četrdesetim godinama, iz različitih razloga ostanete bez emotivnog partnera, teško je ponovo ući u novu vezu..nadam se ne svima, već samo pojedincima..

Neobjašnjivi strah od novog gubitka, strah da li je izgled u ovim godinama presudan, pitanje kako će se "sredovečni" uklopiti u vezu...

I gde pronaći onu pravu osobu, kada se u diskoteke više ne ide, kada se u kafić odlazi retko i to poslovno ili privatno sa drugaricom.
Da li je Internet mesto za nalaženje srodne duše? Šta je preduslov kada počinjemo dopisivanje sa nekim, pored toga da je iz istog grada?

Da li su vas mučila ili vas muče ova pitanja i kakav biste savet dali?

volim-te_176x176 (1).gif

anuška

Poznata ličnost
Član
Skeptici smatraju da o ljubavi preko Interneta ne može biti govora jer navodno "zaljubljeni" ne znaju tko se stvarno nalazi s druge strane ekrana. Za većinu, ljubav preko ovog medija nije stvarna.
Smatraju da su osjećaji koji se bude rezultat mašte i vješto sklopljenih fraza.
Ne možemo se stvarno zaljubiti bez fizičke prisutnosti. Da li je baš tako ne znam, nisam imala iskustvo.
Da se može ostvariti dugogodišnje i divno prijateljstvo mogu potvrditi .

Boki

Suspendovan nalog
Ostaje mi za sada jedino internet, sve ostalo je isprobano, nisam više mlad momak, nije mi mesto po noćnim klubovima, došli su "neki novi klinci". Ako bude, biće, a ako ne, idem dalje.

Još sam mlad ili bar tako ja mislim, a za sve koji su u četrdesetim....

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
Moje lično mišljenje je da preko interneta može se sklopiti prvo prijateljstvo a na obostrono odobrenje i viđenje koje može dovesti i do veze.... samo kuckanje po netu.... prazna slova.... foliranja, laži... Ljudi koji su u tim godinama mogu da sklope prijateljstva i veze pogotovo ako su iz istog mesta... naravno ako su dovoljno ozbiljni da svate da ne idu na mlađe godine i da traže ozbiljnost. To ipak zavisi i od ozbiljnosti ljudi i pravih namera... Ako su ozbiljni mogu da sklope i veze, samo bez foliranja. Niko od takvih ljudi nije ni upotpunosti zdrav i mlad, već je nešto ostavio iza sebe neki proživljeni život. Na početku svakako treba da se priđe sa velikom dozom opreznosti, nikad se ne zna i na prve sastanke uvek povesti još nekoga sa sobom, sigurnosti radi....

Ja ovde napisa ceo roman, možda ima još neko nešto da kaže...

lutalica

optimista sa iskustvom
Član
Boki je sasvim u pravu. Nama, u tim nekim godinama ne preostaje neki drugi nacin upoznavanja, i eventualne ljubavi, nego putem Neta...Pa ko bude imao srece da nadje pravu osobu, ko ne... Jedan moj prijatelj, (nasih godina) je nasao srodnu dusu upoznavsi svoju buducu suprugu preko nekog sajta za upoznavanje.

Skitnica

Fatal woman
Član
Ja sam mislila da sam nasla svoju drugu polovinu i to preko neta..., ali sam se grdno prevarila...Moglo je sve da bude kako treba, samo da je on tako hteo.Mnogo reci, mnogo truda, bola i suza je bilo.Sada je doslo do toga da ga imam na listi prijatelja,a da me ne pita kako sam...I sada sta mi je on, prijatelj?
Zbunjena sam veoma...
I mislim da nikada vise necu sebi dozvoliti neku ljubavnu vezu preko neta, jer od toga nema nista.Ja sam se pomirila sa sudbinom, da cu ostati sama.Jedina neispunjena zelja mi je ostala sto nemam svoje dete.A za ostalo, osim moje porodice, bas me briga za sve...

Amy-

Poznata ličnost
Član
licno mislim da se i preko neta moze naci prava ljubav.............i godine nisu bitne.............moja drugarica se tako upoznala sa svojim sadasnjim supugo sa kojim ima dvoje dece

......ali imala je i ona losa iskustva........ali...........nije ni odustajala..........upoznala se sa nekim Hrvatom.....pa su njegovi roditelji uticali na to da se njih dvoje razidju.........i to je bilo bogami i skupo (isla je vise puta za Zagreb) i bolno iskustvo......

Boki

Suspendovan nalog
Ja sam ubeđen u to da preko neta, neko može kvalitetnije naći neku "srodnu dušu" jer se više piše, razmenjuju iskustva, traže rešenja, i sve to na jedan mirniji i staloženiji način. Dok sresti nekog u gradu, bančiti po lokalima, zezati se u ovim godinama, to i nije pametna preporuka gubi se dodatno vreme, naročito ako neko želi da osnuje i porodicu.

Skitnica

Fatal woman
Član
Ja sam se jednom opekla i mislim da vise ne zelim.Jer mnogo to boli, cak i vise nego u RL...
Svaka cast onima koji su se nasli.
Volela sam i bila spremna da se odreknem svega, i sada ne zasluzujem ni jedan dobar dan od te osobe, u koga sam videla sebe.
A sta cete tako je to uš na uš, para na paru....(ja sam uš) a i crnka sam, pa jos nisam visoko uobrazena...

Boki

Suspendovan nalog
Naravno, nije valjda neko pomislio da će se zabavljati i izlaziti preko neta. Prvi kontakt i jeste najvažniji, ovde je idealno mesto za tako nešto. Najbolje se skontaju oni koji se ne vide, ne procenjuju sebe po izgledu, već po onome kako razmišljaju, kako se odnose prema većoj grupi, šta znaju...ovde se to odlično "vidi", naročito ako neko zna da čita i između redova. ;)

Skitnica

Fatal woman
Član
Da, sve je to tako.Ali kada covek zeli u RL da upozna tu osobu, pa ona odkloni...
Da li mozete da zamislite tu bol?
Ti se godinu dana dopisujes i cujes se fonom ili skaypom, i kada treba da se upoznate u RL on/ona odustane.Znaci da je cela prica imala laz, ili ta osoba nesto krije i nije iskazivala prema nama iskrenost.I to nikada jos ne saznas na kraju zbog cega nije doslo do upoznanstva...To je velika bol.Govorim u svome imenu.
I sada bi razmislila dva puta pre nego bi se upustila u neko takvo upoznavanje.Jer nemoze se danas nikome verovati ni u RL, a kamoli u VL.
Nazalost

Boki

Suspendovan nalog
To si dobro rekla...napisala, ali...

Čovek se na netu ne zaliće tako brzo, ne vezuje toliko emotivno dok ne dođe do živog kontakta, tu grešku prave često. Nije mi jasno kako neko može da se zaljubi preko neta, razumem upoznavanje, razumem simpatije, ali ljubav ne...bar ne do prvog susreta, uživo. Imaš one koji se uplaše, koji su obazrivi, imaš i one koje je sramota možda zbog nekog života koji vode...sve se mora uzeti u obzir, pa tek onda krenuti u nešto ozbiljno.

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
Ja sam upoznala dva dobra čoveka, da kažem prijatelja preko neta, kasnije sam i lično obojicu videla. Prijateljstvo je nastavljeno... a za ljubav... to mi nije padalo na pamet...

Skitnica

Fatal woman
Član
Da, Boki upravu si.
Ali desi se, da se zaljubis.Jer preko neta se pise i mnogo pise.I reci izlaze iz nasih glava.I mozda te reci nikada ne bi nikome izgovorili u RL.Jer ipak je lakse napisati, nego reci.
A kada uz sve to dodas i godine svoje i osamljenost, onda ti svaka rec sa druge strane kompa ulepsava zivot i probude se emocije.Onaj jedino ko se igra preko neta ovako sa nekim, jedino on/ona nemoze da se zaljubi.A ako si iskren i trazis nekoga da bude pored tebe, i naletis na nekoga ko se samo igra, onda i nadrljas.
Zato sam rekla, svaka cast onima koji su se nasli preko neta, jer za takvo nesto treba mnogo zivaca i strpljena i cim manje ljudi na netu da zna za taj odnos.Neprijatelja ima svuda.

Boki

Suspendovan nalog
Sve je individualno, ja se samo pitam šta ću u temi u kojoj se pominju četrdesete. Ja se izvinjavam. Ja tražim one u dvadesetim. :p Moja greška, zaletim se pa ne znam kad je dosta. Mada, imam svoje razloge...neobjašnjive.

Vrh Dno