Kada ste poslednji put očistili komp od prašine?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Dakle, u naslovu sve piše, da li to često radite, i čime to radite?
Ja recimo na svakih 2-3 meseca ga usisaom i sa nekim sprejom lepo produvam.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Uh pa zadnji put kad sam menjala napajanje, što ima nekih dva meseca. Znači vreme bi bilo da ga čistim.
Spoljno čišćenje mu često radim, najčešće običnom krpom za prašinu. Za unutrašnje čišćenje pokazalo mi se dobro ona pumpa za naduvavanje dušeka. Dosta fino oduva prašinu. Dodatno posle nekom krpicom zaglancam i to je to.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Pre mesec i po dana. Sve detaljno očišćeno u kućištu. A prašinu brišem na par dana, sa monitora i oko njega i kućište spolja.

Koji je sprej u pitanju i da li smem da koristim nešto za TFT monitor, jedno vreme sam ga prskala onim sredstvom za čišćenje stakla?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Uh pa zadnji put kad sam menjala napajanje, što ima nekih dva meseca. Znači vreme bi bilo da ga čistim.
Spoljno čišćenje mu često radim, najčešće običnom krpom za prašinu. Za unutrašnje čišćenje pokazalo mi se dobro ona pumpa za naduvavanje dušeka. Dosta fino oduva prašinu. Dodatno posle nekom krpicom zaglancam i to je to.
Nisam mislio na spoljo brisanje, već unutar kućišta. Najbolje je da produvaš ili usisaš prašinu. Posebno na napajanju, procesoru, grafičkoj i matičnoj.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Pa produvavanje i radim sa ovom pumpom za dušek. Dovoljno jak pritisak ima.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pre mesec i po dana. Sve detaljno očišćeno u kućištu. A prašinu brišem na par dana, sa monitora i oko njega i kućište spolja.

Koji je sprej u pitanju i da li smem da koristim nešto za TFT monitor, jedno vreme sam ga prskala onim sredstvom za čišćenje stakla?
Za onitor me ne pitaj, to žena briše. A za unutrašnjost potraži i nekoj radnji koja prodaje računare. Ja koristim neki Omega spray duster, bukvalno je sprej sa cevčicom kojom možeš da usmeravaš duvanje gasa na određeno mesto.
Posebno je pogodan za sve vrste ventilatora. Ali, jako brzo izbacje hladan neki gas, tako da ga treba koristi u kračim intervalima, inače može napraviti belaj. Baravno, posle toga izvesno vreme ne palim komp, recimo nekih sat vremena.

Njavica

Dreamer.
Član
Posto sam ja duduk za unutrasnjost kompa i sredjivanje bilo cega oko toga, obicno sacekam da se buraz seti, sto bi znacilo na par meseci ciscenje... Evo bas pre par dana, kada su ga popravljali su ga iscistili, prasine za 100 godina je bilo unutra... :laugh: sam komp je magnet za prasincinu uzasnu. >.<

Amy-

Poznata ličnost
Član
eeeeee.............pa ja i ne znam kako da otvorim moj.........znam samo da izvadim bateriju:D........tako da ga i ne cistim unutra...................

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ma stavi te ga u mašinu za pranje veša, na 40 stepeni, bez centrifugiranja. ;)

Insajder

grrrrr
Član
skoro sam ga otvarao i čistio, ali kao što uvek biva za sve, mora meni da bude višak šrafčića bar 2-3 komada,
kada ga opet sklopim :cautious:

anuška

Poznata ličnost
Član
Laptop sam očistila prošle sedmice sprejem, krpicom i četkicom iz istog kompleta za čišćenje, a stolno računalo pred dva dana usisavačem i sprejem :)

Džudi72

Neobaveštena
Član
Desktop treba da očistim ovih dana, a laptop čistim često- spolja, ali ne zna kako unutra da čistim..jedino brišem mesto gde je smeštena baterija.

Vrh Dno