• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Jež u dvorištu

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Imamo novog stanara na vikendici! Malog ježa!!! <3
U jednom delu dvorišta držim kolja za baštu, ima dosta orahovog lišća... Rešio juče da počistim taj kutak, kad ima koga da vidim. Pospremio sam malo, ostavio lišće... Ima dosta puževa golaća u travi, verujem da ih slatko tamani. Da li neko zna šta vole, šta mu treba?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.744
Horoskop
Ribe
Blago tebi, čuvaj ga! ❤️
I ja sam ih imala ali ih je pas rasterao, ne može da smisli ježeve. ☹️ Sada mi je ostala milijarda puževa, sve pojedoše.
Čitala sam da ježevi jedu ouževe, zmije, guštere i pileće sveže meso. Netretirano.
Ne smeju da piju mleko jer mogu da uginu, kao ni vodu! Ali oni to ne znaju i ako im ostaviš mleko popiće ga. Ne znam da li mogu da uginu od toga ali im sigurno neće biti dobro.
Možda je najbolje da se uopšte ne melšaš u lanac ishrane i da samo uživaš u ježonji. ❤️

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.744
Horoskop
Ribe
Evo ga tekst!

"Ako me vidite u vašoj bašti, dodajte hranu (sirovo neslano meso, mleveno meso...
Volim i mačije granule ali ne i ribu i vodu !
Ne dajte mi mleko - izaziva stomačne probleme i mogu uginuti od dehidratacije.
Ja sam naivan i kad vidim mleko pijem iz neznanja...
Ne dajte mi mleko !
Ne koristite insekticide i zamke !
Bezazlen sam i pomažem u vašoj bašti jer se hranim insektima koji napadaju vaše povrće !
Moja vrsta nestaje 😔
Pomozi mi da ostanem živ ❤️"
FB_IMG_1622371291168.jpg

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Preslatki su

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Da, baš su preslatki.. Jednom davno smo našli ježića u dvorištu i pošto smo imali psa morali smo da ga prenesemo u drugo dvorište ( gde je napuštena kuća )..U tom dvorištu je mogao da nađe dovoljno hrane- bilo je miševa, buba i sl..

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.643
Horoskop
Devica
Dok nisam videla onu sliku što je Taca okačila, živela sam u ubeđenju da im treba dati mleko.
Gospoda mala, kod mene u naselju leti možeš da ih vidiš dosta. I što kada šuškaju po travi čuju kao da čovek hoda 😃😃

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
677
Horoskop
Vodolija
Jednog leta u dvorištu nam se pojavio jež. Na nesreću, prvo sam ga čula i dobro me je isprepadao. Posebno zato što se sve dešavalo predveče. Naime, zvuk koji je ispuštao bilo je kao da neka odrasla osoba (bolje rečeno velika) dahće. Sećam se da sam, pošto sam bila sama kod kuće, zvala tadašnjeg dečka da dođe i proveri ko mi se muva po dvorištu. Našao je ježa.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.744
Horoskop
Ribe
Taj specifični zvuk koji jež ispušta i koji zvuči otprilike kao "matori manijak koji dahće" bio je uzrok mnogih uzbuna na straži u vreme kada se služio dobrovoljni vojni rok. 😂

Vrh Dno