• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Jeste li alergični?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Postao sam alergičan na ambroziju. Kijam kao lud.
Na prašinu takođe, ali nešto manje kijam.
Na ženu, no tu nije problem u kijanju.
Šta predlažete?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
Postao sam alergičan na ambroziju. Kijam kao lud.

Da li se od ambrozije i kašlje? Pitam jer mama još malo kašlje, a pre toga je kijala danima. Komšinica je takođe prvo kijala pa kašljala nekoliko meseci i ispostavilo se da je alergična na ambroziju.

Ovde imamo mnogo ambrozije...

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.741
Horoskop
Strelac
Kažu da protiv alergije na ambroziju treba konzumirati kleku, kurkumu i celer (ne zajedno, naravno)😉 Oni pospešuju imuno sistem. Stem, ako su ti celer i kurkuma problem, kleka bi bar trebalo da ti prija 😄

Ja sam alergična na hijaluron; spadam u 1% ženske populacije kojoj ne prija ono u šta se kozmetolozi kunu da podmlađuje kožu i stvara čuda. Msm, organizam ga proizvodi i sam, ali ja izgleda imam dovoljno toga i na kreme sa hijaluronskom kiselinom reagujem oticanjem i crvenilom 😕 Kod mene sve " kontra sveta"😡
Inače, imam i dokazanu intoleranciju na neke kolege na poslu i na sve domaće političare (na dvojicu baš reagujem burno).

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
803
Horoskop
Vodolija
A inače, vidim da mnogi koji nisu bili ni na šta alergični, odjednom postaju. Da li nam je imuni sistem toliko loš, pa telo alarmira nekom reakcijom?
Možda smo i u nekim godinama...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Meni se alergija na ambroziju pojavila prošle godine. Do tada bukvalno nisam kinuo.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
803
Horoskop
Vodolija
Znam, stvarno mnogi su u nekim godinama počeli da pate od alergija (moji prijatelji, kolege) pa pretpostavljam da je to posledica opšteg zagađenja i da se organizam jednostavno umara. Mada, mnogi mi i kažu da zahvaljujući tome što nose maske nemaju problem u toj meri kao predhodnih godina.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Ja ne nosim masku na otvorenom, tako da mi nošenje maski ič ne pomaže. Sredina je jako važna, recimo moje dete dok je u BG nema problem sa ambrozijom, ali kad dođe kući ne može da se smiri od kijanja. Bukvalno čim izaće iz auta odmah reaguje.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
Alergični ste jer ste preveliki higijeničari device jedne!!! Ne ribajte kuću hemijom, kupajte se čistom vodom bez gelova za tuširanje,
Nabavite obavezno kućnog ljubimca da donosi kući bakterije i bićete zdravi ko dren. Jednostavno ste dozvolili da vam se imunitet opusti ko babine si*e. 🙄😂

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Ima, ali u tom slucaju svi u mojoj kuci bi bili alergicni. A nisu.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.721
Horoskop
Devica
Za divno cudo, nemam nikakve alergije bar da znam za njih.
Al ovo za ambroziju, iz godine u godinu sve vise ljudi ima problem sa alergijom na istu. Ono sto znam jeste da je dobar lek xyzal, cale moj koristi to.

Vrh Dno