Izgleda da nam je Porfirije novi patrijarh

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
696
Horoskop
Vodolija
Nemam nameru da komentarišem i bojim ličnim stavom ovu vest, ali činjenica je da je biran 46. patrijarh i da je izgleda izabran.
Mislim, vest je samo po sebi.
Malo me je iznenadilo što je rođen 1961. godine, mislim malo godina za patrijarha...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.697
Horoskop
Lav
Istina. Izabran je Porfirije... Neću da komentarišem ni ja..

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
E, čula sam. Nemam pojma ko je. Ali izgleda da će dugo „patrijarhovati“.
Videćemo. Nije lako biti Paja. Irinej može da bude svako.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.298
Horoskop
Ovan
Vrlo brzo ćemo videti kakav je, jer će doživotno biti na vlasti. Ali, ja ću reći da ne očekujem ništa spektakularno. Vidim po biografijama na netu da je obrazovan. Ali, važnije je kakav je čovek.

Nemam nameru da komentarišem i bojim ličnim stavom ovu vest, ali činjenica je da je biran 46. patrijarh i da je izgleda izabran.
Mislim, vest je samo po sebi.
Malo me je iznenadilo što je rođen 1961. godine, mislim malo godina za patrijarha...
Prijatno sam iznenađen ubačenim linkovima u tekst. Nisam znao da to umeš. Bravo! :)

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
696
Horoskop
Vodolija
Prijatno sam iznenađen ubačenim linkovima u tekst. Nisam znao da to umeš. Bravo! :)
Ubačeni linkovi su posledica rada nekih prezentaciju u Power Point-u :)
I ja sam ponosna na sebe, hahaha!
A što se tiče dugog patrijarhovanja, svi su mladi u odnosu na godine koje sam ja očekivala.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.844
Horoskop
Lav
Koja je vaznost patrijarha za svakodnevni zivot coveka? Zasto je to vest van klerikalnih krugova? Ozbiljno pitam, nije sarkazam.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.298
Horoskop
Ovan
U Srbiji su popovi postali ozbiljan politički faktor. Pa i u CG, ako mi ne verujes, pitaj Mila.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Zato što je istinska moć u crkvi. I ne postavlja Vučić patrijarha, nego crkva postavlja VučićE i MilE.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Naravno da je istina, videli smo na primeru Crnogoraca kako prođe pašče koje ujede gazdu. Čim se drznuo da udari na crkvu, aj zdravo.
Tu je, naravno, i situacija sa Kosovom. Crkva se svakako neće odreći svoje imovine tamo, pitanje je trenutka kada će amerika da se doseti u kom grmu leži zec.

Vrh Dno