• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Izbegavajte ovih sest napitaka

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
659
Ukoliko pazite na to štajedetei trudite se da se hranitezdravo, trebalo bi da pripazite i na to štapijete. Predstavljamo vam šestnapitakakoje bi svakako trebalo daizbegavate. Sokovi koje možemo da pronađemo na policama svih prodavnica, a sadrže “100% voća”,krcatisu šećerom i aditivima čija imena jenemogućei izgovoriti. Pa zašto biste onda u sebeunosilinešto čije ime ne možete ni daprevalitepreko usta?!

stillusdrinks_112231.jpg
Prirodni sokovi
Svi ovi sokovi su samo obojena voda i šećer, jasno vam je. Ako želite zdrav napitak, kupujte samo one sokove koji su proizvedeni od prirodnog soka bez dodatog zaslađivača. Jesu dodatno skuplji za džep, ali ako ne možete da ih priuštite, najbolje je da napravite domaci osvežavajući napitak.
Voda sa ukusom
U poslednje vreme su jako popularne i mnogi ih svakodnevno kupuju da se okrepe. Ona možda osigurava malu količinu vitamina, ali je takođe puna šećera. Zato je treba izbegavati, a dobro je obratiti pažnju i kod kupovine obične vode u flaši. Ako na etiketi među sastojcima piše još nešto osim vode i prirodnih dodataka, vratite je na policu.
Gazirana pića
Njihovom ukusu koji nagriza grlo i osvežava teško je odoleti, ali osim tog kratkotrajnog užitka, gazirana pića neće vam doneti ništa dobro. Puna su šećera i praznih kalorija, često sadrže i kofein, nemaju nikakvu hranjivu vrednost, a njihov glavni sastojak fosfat ima toksično delovanje. On može ubrzati proces starenja, odnosno doprineti uništavanju tela.
Kokteli
Primamljive mešavine voćnih likera i “žestina” mogu da sadrže i do vrtoglavih 880 kalorija, što je osam puta više od čašice ruma. Dobra okolnost je ta što se konzumiraju uglavnom samo leti.
Žestoka pića
Umerena konzumacija alkohola, jedno do dva pića nedeljno, podiže nivo dobrog holesterola, podstiče krvotok i ubrzava metabolizam, ali ako pijete više od toga, rizik od gojenja i drugih zdravstvenih problema se povećava.
Energetska pića
Većina energetskih pića krcata je kofeinom i šećerom zbog čega će vas na kratko ‘podići’, ali vas i vrlo brzo ‘spustiti’. Zato, kada osetite umor ili nedostatak koncentracije posegnite za šoljom zelenog čaja ili pojedite šaku očišćenih oraha. Bolji su podizači energije, svakako.
Izvor Lepota i zdravlje

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
659
Ne znam kako ova slova gore ispadose ovako velika..i ne umem da ih smanjim:oops:

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
.........mi se svakodnevno toliko trujemo secerima.....aditivima..........da je to strasno

ja sam pokusala da se hranim zdravo i da vodim racuna o namirnicama koje koristim u svojoj ishrani..........i mogu da vam kazem da je to jako tesko....i u nasoj zemlji uzaludan posao..............

........u marketima zdrave hrane nema.........u radnjama zdrave hrane higijena je na 0.........a i pod tom zdravom hranom nam poturaju sve i svasta............

.......u gradu u kome zivim........ni voda ne valja.........prolazi kroz cevi od azbesta..............

.......tako da je najbolje da se o takvim stvarima uopste ne razmislja.............nego da se covek prepusti sudbini..........:zbunjen:

i nadajte se... da posto se stalno po malo trujemo da cemo na kraju postati imuni.....:zbunjen:

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
Ono sto ja znam, svi sokovi koji su pakovani u kartonima a stoje na rafovima, sve su samo ne sokovi a oni u frizideru su pravi. I zaista je tako.. 100% se uverih... doduse u Kanadi. :)

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Gazirana pića – bolest u čaši!

1-otorv-u-c48dac5a1i-gaz.jpg

Matrix World
Gazirana pića su izrazito loša za naše zdravlje, nema rasprave, nema demantija, to su neumitne činjenice na koje mi zatvaramo oči i pravimo se kao da to nije istina. Vi možete nastaviti s korištenjem patentiranih i zaštićenih otrova koje kupujete na policama prodavaonica no prije nego li sebi ili svome djetetu naspete još jednu čašu, promislite što zapravo pijete.
Sastojci iz noćnih mora
Na kraju XIX vijeka u prve kole su se stavljale značajne količine kokaina, ako ste se ikada zapitali zašto Coca Cola nosi to ime, vjerojatno vam je sada sve jasno. No kole nemaju potrebe za stvaranjem takve vrste ovisnosti kod potrošača, jer su prepune drugih sastojaka koje u potpunosti remete naš metabolizam.
Već godinama se u SAD-u vodi rat kako bi se spriječilo usvajanje zakona u kojima bi svi proizvođači bezalkoholnih i gaziranih pića trebali identificirati i navesti toksične i kancerogene kemikalije koje se nalaze u njihovim proizvodima.
4-MI ili 4-metilimidazol
4-MI je iznimno kancerogena kemikalija, ona se stavlja u pića poput: Coca Cole, Pepsi Cole, Dr. Peppera i još 365 drugih proizvođača hrane i pića koji imaju potrebu za jeftinim izgledom karamele. Boja koja se naziva prirodni karamel, nema veze s prirodnim niti s karamelom, već je u pitanju zloglasni 4-MI.
1kola-i-pepsi.jpg

Znamo li mi uopće što se nalazi u našim kolama?
Iako je ova boja poznati uzročnik kancerogenih oboljenja u sisavaca, naročito raka štitnjače, pluća i jetara, FDA – Food and Drug Administration – krovna američka udruga za hranu i lijekove, do sada nije zabranila ovu opasnu kemikaliju bez obzira što je svakodnevno konzumira stotine milijuna ljudi diljem svijeta.
HFCS – Kukuruzni fruktozni sirup
U kolama se nalazi jako puno različitih vrsta šećera, obično je u pitanju HFCS – High Fructose Corn Syrup, ili kukuruzni fruktozni sirup, koji iznimno povećava apetit i povećava tjelesnu težinu i negativni ili loš kolesterol. On je jedan od najvećih uzročnika stvaranja sala oko trbuha i tipičnog izgleda „američkog“ konzumenta. Njega ćete najčešće naći u svim gaziranim pićima, bez obzira na proizvođača, osim u segmentu koji se naziva „diet“ ili dijetna pića. HFCS je jedan od najvećih uzročnika srčanih problema te stvara poremećaje u metabolizmu, od visokog krvnog tlaka, inzulinskih poremećaja, dijabetesa, do promjena na krvnim žilama i nagomilavanja sala....

više na str:
http://matrixworldhr.wordpress.com/2012/11/28/gazirana-pica-bolest-u-casi/#more-28402

Vrh Dno