• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Isključenost

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Da li ste u životu imali momente kada ste možda zbog akcenta, načina oblačenja, izgleda imali slična osećanja? Možda zbog nekih stvari u porodici, imovinskog stanja ili slično?

Da li kod vaše dece primećujete ili ste primećivali momente kada su imali problema da se uklope ili su možda pokazivali negodovanje zbog nečega što su oni smatrali da im smeta da budu prihvaćeni?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.707
Horoskop
Lav
Da. I danas se tako ponekad osećam. Zbog svog zdravlja sam bila asocijalna kao dete. To osećanje ostavlja posledicu za ceo život. Može se samo velikim trudom, promenom načina razmišljanja promeniti..ali i to teže ide.

I ne znam da li ovoj reči "isključenost" mogu da dodam i reč "odbačenost"? Ja to doživljavam s vremena na vreme, zbog nekih loših stvari koje su mi se dogodile.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Nisam imao nikada takav problem. Stariji sin je jedno vreme imao problem, jer su ga "drugovi" tretirali kao štrebera.
Lažem, jesam bio gotovo isključen kada sam zatvorio pa ponovo aktivirao forum. Kažem gotovo, jer me nisu svi isključili. Osećaj nije lep, ali je koristan, jer vas navodi da ne pravite iste greške a takođe vam pomaže da vidite ko su vam prijatelji.

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Samo jednom sam imala takav osecaj, i to zato sto sam se nasla u velikom, ali potpuno nepoznatom drustvu. Resila sam to tako sto sam jednostavno odsetala u nepoznatom pravcu ( u gradu u kojem sam prvi put) . Naravno, vratila sam se, ali je do tada vec organizovana potraga za mnom, hahaha...:thumbsup:
Inace, nema groznijeg osecaja...:bljak:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.707
Horoskop
Lav
Stemis, kako je tvoj sin rešio taj problem, pošto i moj sestrić ima isti problem, isto kažu da je štreber, odličan je i nastavnici ga vole, a on se retko pravi mangup i neće da pravi sebi probleme sa nastavnicima..posle jednog lošeg iskustva:)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Moj klinac stariji je jedan dobrica, duša mala. Na mamu. On nikoga ne dira, izbegava sukobe, a idu mu matiš, fizika i hemija, kao da jede digitrone.
Razgovorom. Objasnio sam mu da su neki zavidni i da zbog toga i na takav način pokazuju svoju zavist, frustraciju i sl.
On drugovima pomaže oko zadataka bez obzira što su ga i neki od njih jedno vreme da kažem zadirkivali, a i shvatio je da ne moraju svi da ga vole i da je važno da on ima svoje dobre drugove koji ga vole takav kakav je.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
I da nastavi tako...Slucajno da zbog drustva ne popusti da bi bio ``in``....Sutra mu to drustvo vecina nece nista u zivotu znaciti, a njegov uspeh je njegov.
I ja sam u osnovnoj titulu strebera nosila, pola me je iskoriscavalo za zadatke, ali sam terala svoju politiku i sad mi ona puno znaci. Da sam tad potpala, ko zna gde bih sad bila...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Ma ovom forumu sigutno ne bi. :p
Da, takva deca moraju ići dalje i oni ubrzo već u srednjoj se upoznaju sa sebi sličnima, sa normalnom decom.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Za srednju ne budi sto posto siguran...Ja sam iz loseg upala u jos gore odeljenje...Mada ne mora da znaci, ali da znas...Bitno je da ti i supruga drzite konce u rukama i nema te sile koja ga moze preobratiti....:thumbsup:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Redovno ga hranimo digitronima. hahah
Ma, sve je to relativno, individualno. I nikada se ne zna.

Vrh Dno