• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Iscrpljenost

Povod za temu je ovaj sjajan članak ispod.
Zaista, vučem se od "prolećnog umora", preko letnje iznurenosti abnormalnim temperaturama do trenutne (pred)jesenje depresije....a čeka me i zimska apatija. Bila sam sklona da za osećaj iscrpljenosti okrivim i eru korone, maske, izolaciju, nedostatak zagrljaja sa najbližima, beskonačno mutiranje ovog gada od virusa. Možda je sve to, ali čovek je lepo u tekstu objasnio kako radi mašina za mlevenje životne radosti i entuzijazma.
Ako ste iscrpljeni, slobodno dopišite....

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
Mislim da se nikada nisam upecala u ovu mrežu. Volim da radim ono što mi se radi trenutno, čak i svoj posao volim kada donosi određene izazove. Volim problem i volim da ga rešavam. Ali, nema tog posla koji nudi stalno kreativne izazove, uglavnom je veći deo robija. Na ovo se uklapa ona tema o bezuslovnoj plati, gde nisi primoran da radiš zbog egzistencije već da radiš ono što ti prija i kada ti prija. Pošto od toga slaba vajda ovde, čekam penziju.
Baš danas nešto razmišljam, ako ostanem udovica, za dve godine imam pravo na porodičnu peMziju. 😎 Božemeoprosti šta sve čovek mora da bi došao do redovnih primanja bez rada. 🙄

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.359
Horoskop
Ribe
Ja sam iscrpljen u svakom pogledu fizički, psihički, emotivno, mentalno, ekonomski, fiziološki, endokrinološki... kako god. Čudom se čudim kako sam uopšte još uvek živ! Po svim parametrima trebao bi da sam već odavno mrtav... ali eto ja sam nekim čudom još uvek živ!

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
"Сви ви који волите дивљи посао, и све што је брзо, ново, страно – ви се тешко међусобно подносите, ваша је марљивост бег и хтење да заборавите себе саме.
Кад бисте више веровали у живот, мање бисте се предавали тренутку. Али ви за чекање немате у себи довољно садржаја – па чак ни за лењост."

Фридрих Ниче

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
Ovaj deo iz teksta mi se posebno dopao: " i jedini način da budete zaista zadovoljni u životu jeste da radite odličan posao. A jedini način da uradite sjajan posao jeste da – volite ono što radite“.

Radila sam posao koji sam volela dugi niz godina. Radila sam, po potrebi i po 13-14 sati i vilendom, i za državne i verske praznike. I bila sam srećna.

Onda sam napravila kardinalnu grešku. Prijatelj je postao funkcioner, tj šef jednog novog Odeljenja. Pozvao me je da radimo zajedno. Želela sam da pokažem kreativnost i da saznam nešto novo, potpuno drugačije.
Nismo ni ja a ni prijatelj uspeli da radimo zajedno.
Meni se dogodio mobing na drugom radnom mestu. Prijatelj je otišao iz uprave, nezadovoljan kao i ja..

I dok je trajao mobing, radila sam vikendom, i po 12-13 sati dnevno...Bila sam iscrpljena.

Ne mogu da vratim vreme..da mogu, nikada ne bih pristala da odem sa radnog mesta koje sam obožavala.

Sada imam mnogo slobodnog vremena. I to slobodno vreme ponekad me iscrpljuje..dosadno je :)

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
Depresija je stanje u kome svi boravimo. Manje ili više. Kada izgubite tlo pod nogama, tu smo jedni za druge. Na primer, ne samo da sam depresivna nego sam i kreten. Pa opet kafa pomislim da imam vas ovde... ❤️

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Nema šta, upali smo u mašinu. Teško je danas ostati normalan, a pritom i zdrav. Posebno kada prođu neke godine.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.741
Horoskop
Strelac
Mislim da je u tekstu napravljena jako dobra analiza. Mašinu mogu da izbegnu samo oni koji nisu egzistencijalno ugroženi, pa mogu da biraju šta će, koliko će i kada će da rade. Recimo, oni koji poseduju nekretnine za izdavanje.
Inače, poslova je sve manje, a konkurencija za radno mesto je sve veća. To uvlači u mašinu. Postavljaju se sve veći zahtevi, vreme dokolice se smanjuje, stresova je sve više...To vodi u hroničnu iscrpljenost.
"Dala baba dinar da uđe u kolo, a dva da izađe". Ali nema mnogo izlaza. Ili igraš njihovu igru, ili nađu nekog drugog umesto tebe. Simple as that.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
803
Horoskop
Vodolija
Наравно да сам исцрпљена. Уморна се будим, још уморнија лежем. У неком зачараном кругу, у коме све желим и ништа не стижем. Онда се кајем, мада признајем да се кајем све мање, што имам више година. Посао који радим није ми најомиљенији, а могао би бити. Зависи и од окружења, нажалост. А окружење, па депресивно, летаргично и што је најгоре од свега злобно. Ужасава ме потреба да неко буде несрећан и да је то све што може да те усрећи - некад су то били изузеци. Много тога се променило. Нисам депресивна и нисам никад ни била. Породица је моја оаза. Када бих могла да се егзистенцијално организујем да живим ван града, не бих размишљала ни два минута.
Стрес утиче на све, посебно на здравље. С годинама, осећам физичке промене и почињем да се борим! Желим да се исчупам из рутине, макар понављајући мантре модерне психологије.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.741
Horoskop
Strelac
E, to je dodatno opterećenje. Mislim, ljudi. Tačnije, kolege. Ali i njihovo ponašanje je, bar se meni tako čini, 'ohrabreno' tim sistemom nadmetanja, voljom za moć, utrkom za napredovanjem (borba za status, poziciju i privilegije). Iz toga često idu zli komentari, nekolegijalno ponašanje, princip "zgazi bližnjeg (kolegu) svog"... I meni se od toga utroba prevrće. A ljutnja i razočaranje me dodatno iscrpljuju.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
Kada sam jednom slučajno srela bivšu koleginicu rekla sam joj da mi je ponekad žao što više ne radim.
Ona je par godina posle mene otišla u penziju i na ovu moju konstataciju odgovorila mi je da ni slučajno ne žalim, jer su ljudi postali zli.
@šufnudla Sve ovo što si napisala, bukvalno isto mi je rekla i ta eks koleginica.

Ja ne znam da li bih mogla da radim sada sa takvim ljudima..

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.721
Horoskop
Devica
Poslednjih par godina mi je sve nekako ubrzano, imam osecaj da trcim i jurim od jutra do mraka. Ako nije posao onda je to 1000 drugih "obaveza".
I na kraju kad napokon dobijem godisnji odmor, toliko ne znam sta bih da imam osecaj da ga samo propustim.
Za dobar reset bi mi trebalo mesec dana mora, sadjenja cveca i bavljenja samom sobom.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
Za dobar reset bi mi trebalo mesec dana mora, sadjenja cveca i bavljenja samom sobom.
Kada sam dala otkaz u prethodnoj firmi 5 meseci nisam mogla da radim koliko su me mentalno, psihički iscrpeli. Prva tri meseca sam spavala po 20 sati čini mi se. Mamicu im kapitalističku i to za male pare. Ali, svaka škola se plaća, tamo sam shvatila da za te korporacijske fore imam nultu toleranciju.
Mogla bih knjigu da napišem o iscrpljenosti i nezadovoljstvu.
Ovi sledeći su mi bili bolji jer sam okrenula list i svima, od gazde do svakog direktora pa do vozača držala predavanja i zvocala non stop pa sam sprečila da ne dobijem čir od prećutkivanja problema. Ali sve je to đon obraz, bole njih dupence, niko prstom nije mrdnuo. Pa sam odjeb i njih.
Kao što milion puta rekoh, kurton poslova ima koliko hoćeš, ne trpim više ništa!

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
803
Horoskop
Vodolija
Mene niko ne maltretira na poslu. Reklo bi se, da sam po položaju i pribilegivana. Ali sistem je takav - loš. Ne mogu da žmurim dok je nekom drugom loše, a nemam snage ili možda pre, nemam ni taj nivo agresivnosti da se borim kao oni koji nas polako gutaju.
A iscrpljena sam zbog obaveza. Ja u srednjim godinama, deca još mala. Grad, gužva. Na posao, s posla. I tako, nagomila se...

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.359
Horoskop
Ribe
Pa ni mene niko ne maltretira na poslu, mada ja pod maltretiranjem smatram i kad mi uvale da radim nešto. U tim slučajevima branim se tako što glumim da mi nije dobro, da mi je pao pritisak, da mi se manta... Ne mogu da radim, nemam živaca, ne mogu da se fokusiram na materiju, misli mi lutaju... šta ću, ne radim ja to namerno, nego prosto ne mogu, mrsko mi je!

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
Lepo si to rekao, to je suština i mog nezadovoljstva. "Ne mogu da radim, mrsko mi je!"

Vrh Dno