• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Ipak nismo ptica Dodo :-)

Tony Montana

Šalabajzer
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.11.2011.
Broj reagovanja
858
Horoskop
Ribe
Muškarcima, ipak, ne preti izumiranje

Teorije prema kojima će muškarci izumreti zbog neumitnog iščezavanja Y hromozoma, koji određuje muški pol budućeg deteta, pokazale su se pogrešnim, tvrdi grupa američkih naučnika u novoj studiji.

Scenario o neizbežnom nestanku muškaraca nametnuo se pre desetak godina kada su naučnici ustanovili da se muški hromozom dramatično suzio - od super-Y hromozoma sa više od 1.400 gena, pre nekoliko stotina miliona godina, sveo se na maleni "okrajak" od svega nekoliko desetina gena.

2288_musko-zensko-dreamstime_1644917_if.jpg
Pojedini autori ovog mračnog scenarija predviđaju da će muškarci potpuno nestati za oko pet miliona godina, dok drugi tvrde da će proces biti daleko brži i da će jači pol izumreti, poput čuvene ptice dodo, već za 125.000 godina.

Najnovija studija Instituta za biomedicinska istraživanja pri Tehnološkom institutu Masačusets, međutim, ukazuje da se sužavanje Y hromozoma dogodilo u dalekoj prošlosti i da je od tada milionima godina bio izuzetno stabilan.

Ljudski genom ima 22 para hromozoma plus jedan kojim se određuje pol. Žene imaju dva X hromozoma, a muškarci jedan X i jedan Y hromozom

http://zena.blic.rs/Porodica/9945/Muskarcima_ipak_ne_preti_izumiranje_

E sad mi pao kamen sa srca :D

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
........moja drugarica se udala za tipa ciji rodjaci sa oceve strane prave iskljucivo musku decu.........znaci.......njen muz sa oceve strane nema ni jednu sestru.......i sada njeni sinovi nemaju ni jednu sestru sa oceve strane.......

........tako da........dok je te familije... u Srbiji nema zime za Y hromozom........:D

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Uh uplasih se....Ja reko sad u skorije vreme ce nestati...:sneaky:

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
E sad mi pao kamen sa srca :D

Pa sta tebi pada kamen sa srca?! Mslm jesam ja nesto propustila? :o:D
Meni je pao kamen sa srca mada nesto u ovom zivotu nisam planirala bas toliko da zivim al'.. da ja ipak kazem. :D

Tony Montana

Šalabajzer
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.11.2011.
Broj reagovanja
858
Horoskop
Ribe
........moja drugarica se udala za tipa ciji rodjaci sa oceve strane prave iskljucivo musku decu.........znaci.......njen muz sa oceve strane nema ni jednu sestru.......i sada njeni sinovi nemaju ni jednu sestru sa oceve strane.......

........tako da........dok je te familije... u Srbiji nema zime za Y hromozom........:D
Mslm da se to ciklično menja ... moj rahmetli deda kad se jednom od njegovih 5 sinova, i posle tri unuka rodila prva unuka, je izjavio ... neka bude i qrva samo da je fudbal ne zanima :D ... kasnije bila navala žemskih, sad opet navala muških ... i tako

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Ako cemo po tome ja bih trebalo zenskace da radjam...Koliko sam upucena na pet zenskih ide jedno musko....:D

Doduse pol zavisi od muskarca NAZALOST :D

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Jeste hocu dve upisulje, a posle nek bude koje oce :roflmao:

Stemis