• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Introvertnost - slabost ili snaga

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Živimo u društvu koje glorifikuje otvorenost i društvenost.Ipak,mnogo je
introvertnih ljudi koji se teško uklapaju u društveno zadane okvire,ili
prosto "iskaču iz njih.
Introvertnost nije stidljivost,a ipak često je tako
kvalifikujemo.
Introvertni ljudi slabije reaguju na podražaje iz
okoline,a ipak to ne mora biti nužno njihova slabost.
Podsjetimo se samo na neka imena kojima je ova osobina zajednička: Spielberg,Orwell,Proust,Newton; Chopin,Gandhi..

Slabost ili snaga ?

Mislim da je introvertnost u granicama normale sasvim pozitivna osobina. Licno cu mnogo vise ceniti takvu osobu nego onu koja se po svaku cenu uklapa u neke drustvene okvire, iako sustinski to nije.
Problem introvertnosti je sto se ona pomalo kosi sa onim iskonskim da je covek socijalno bice, da mu trebaju ljudi, ali ipak...To je malo preterano u savremenom dobu, pa se previse potencira na te neke grupe i pripadnosti istim. A opet paradoks je da su ljudi nikad usamljeniji u svojoj istorji postojanja.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.704
Horoskop
Lav
Introvertnost je do određene granice pozitivna, jer se takvi ljudi ne uklapaju u opšte obrasce ponašanja, i to im daje neku posebnost. Mogu ispoljiti svoj talenat prema nauci, muzici, književnosti.
Sa druge strane, sredina ovakve ljude posmatra kao čudake, kao uobražene ljude koji ne žele komunikaciju sa drugim ljudima.
Mislim da je to pre svega -snaga, nikako slabost. Jer ponekad je teško biti usamljen u društvu koje teži ka socijalizaciji.
Svojim ponašanjem takvi ljudi pokazuju snagu jer mogu da budu usamljeni a da im to ne smeta.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.293
Horoskop
Ovan
Ako njima ne smeta, ne vidim da je to slabost. A da li je to snaga...? Pa ne znam, verovatno bi se moglo gledati iz više uglova njihovo ponašanje, ali generalno, ako meni nije bitno šta ljudi misle i govore o meni, zašto bi se i oni o tome brinuli.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Introvertnost je do određene granice pozitivna, jer se takvi ljudi ne uklapaju u opšte obrasce ponašanja, i to im daje neku posebnost. Mogu ispoljiti svoj talenat prema nauci, muzici, književnosti.
Sa druge strane, sredina ovakve ljude posmatra kao čudake, kao uobražene ljude koji ne žele komunikaciju sa drugim ljudima.
Mislim da je to pre svega -snaga, nikako slabost. Jer ponekad je teško biti usamljen u društvu koje teži ka socijalizaciji.
Svojim ponašanjem takvi ljudi pokazuju snagu jer mogu da budu usamljeni a da im to ne smeta.

Nemam šta da dodam, sve je rečeno. :)

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.647
Horoskop
Devica
Ta osoba može biti sposobna oterati sve ljude oko sebe baš zbog toga jer im treba svog prostora mira i tišine. Mislim da je to slabost, pogotovu jer takve osobe većinom u lošem periodu života imaju taj momenat zatvaranja potpunog u sebe, i to deluje ipak kao bežanje od svih problema i nemogućnost da se izbori sa istima. I ne znam da li zaista postoji momenat gde kod takvih ljudi postoji ta granica normale koja se ovde pominje.
Jer smo onda svi pomalo introvertni, želimo malo tog nekog vremena samo sami sa sobom, i nije baš da smo svi željni toga da spadamo u neke grupe.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.747
Horoskop
Ribe
Po meni je to boles' a vi kako oćete :D

MaikKusturic

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
27.07.2020.
Broj reagovanja
5
Horoskop
Ribe
Biti introvert je sjajno jer primjećujete i analizirate toliko više, strpljivi ste i ne pričate previše nepotrebnih podataka. Za mene je to ravnoteža koju treba kontrolirati kako se ne odvajam od drugih ljudi i društva u cjelini.

Vrh Dno