Imate li omiljeni parfem?

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
527
Horoskop
Vodolija
Obozavam parfeme i kad god sam u prilici kupim po neki. Naravno, ne koristim iste leti i zime, ili kad pada kisa:da: Zimi koristim jace, "teze", dok leti blaze i "lakse".
Omiljeni su mi Gucci rush, Gucci rush 2, Euphoria, Hugo Boss Woman, Emotion by Laura Biagiotti... ma ima ih mnoooogo!
Koji su vasi omiljeni parfemi i koliko ih uopste koristite?

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.278
Horoskop
Vodolija
Obozavam da koristim parfeme i koristim ih u kolicinam od mnogo. Mislim, ne nafrakam se da pogusim ljude oko sebe, vec se uvek spricnem, cak i kada znam da cu biti kuci ceo dan. Vodim racuna da zimi koristim one malo jace teze a leti laganije.
Trenutno imam dva u opticaju Gucci rush i Celine Dion a za leto imam spremne :laugh: Gucci rush 2 i Lacoste.

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
658
omiljeni parfem

imate li omiljeni parfem,onaj za koji smatrate da je napravljen upravo za vas

moj je npr,-gabrijela sabatini-

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.837
Horoskop
Ovan
RE: omiljeni parfem

Pino Silvestre

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
527
Horoskop
Vodolija
RE: omiljeni parfem

Ja otvorila tu temu u brbljaonici pre par meseci... neka ih neko spoji...

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
980
Horoskop
Strelac
Zena bez parfema...to ne ide...:ehej:
Naravno da imam,a posebno sam vezana za Shanel 5 i Gucci rush 2.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.731
Horoskop
Lav
Roma

beauty

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.10.2010.
Broj reagovanja
14
Ovaj je moj omiljeni....mmmmmmm....i jos se nekom mom (samo mom) dopada! :ehej:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.517
Horoskop
Ovan

Upoznajte vrste parfema
Cvjetne, citrusne i orijentalne note.
Iako za sve vrste mirisa kažemo kako su oni "parfemi", parfem se uvelike razlikuje od toaletne ili parfemske vode, što ćete osjetiti pod nosom, ali i u svom novčaniku. Toaletna voda sadrži od pet do deset posto parfemskog ekstrakta (koncentrirani miris), parfemska voda sadrži deset do 20% ekstrakta, dok pravi parfem u punom smislu riječi sadrži do 30% parfemskog ekstrakta.

Mirisi variraju ovisno o godišnjem dobu i prigodi, no jedno je sigurno: možete ih uvijek nositi, pa čak i u krevet (sjetite se samo Marilyn Monroe koja je Chanel No 5 ovjekovječila, rekavši kako u krevet nosi samo – njega).

Vrste parfema

Cvjetni

"Ova najveća mirisna grupa uključuje mnoštvo varijanti kompozicija s cvjetnim srcem: svježe ubrano cvijeće, cvijeće s vodenim, zelenim ili puderastim nijansama, kao i cvjetno-aldehidne, cvjetno-voćne i gurmanske kompozicije", piše portal Punmiris. Žene će u većoj mjeri prihvatiti cvjetne mirise nego muškarci, stoga je većina cvjetnih mirisa namijenjena samo njima. Odiše ženstvenošću, ali i snagom.

Primjer
: Burberry: London

Orijentalni

Ekstravagantna osobnost dolazi do izražaja uz orijentalne parfeme. Oni su sofisticirani, topli i začinjeni. Tko god ih nosi, bit će zapažen! Dominiraju topli i senzualni amber, mošus i vanilija, a orijentalni se mirisi slažu s cvjetnim i začinima.

Primjer:
Dior: Midnight Poison

Citrusni

"Citrusna grupa mirisa je stara i blagorodna, kompozicije su zasnovane na citrusnim notama limuna, naranče, bergamota, grejpfruta ili mandarine, uz druge citrusne, aromatične oštre note za muške ili cvjetne note za ženske mirise", objašnjava Punmiris. Citrusi se slažu s osjetljivom i vedrom ženskom prirodom. Dame koje vole citrusne mirise optimistične su, otvorene i vole se zabavljati.

Primjer: Calvin Klein: One

Chypre

Ova olfaktivna grupa je dobila naziv po parfemu Coty Chypre koji je bio kreiran 1917. Chypre na francuskom znači kipar. Oštri sofisticirani miris je zasnovan na harmoniji hrastove mahovine, laudanuma, pačulija i bergamota. Slažu se s citrusnim gornjim notama, cvjetnom sredinom i mahovinastom ili mošusnom bazom.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.837
Horoskop
Ovan
Ne, mame mi. Merilin ga je koristila!!!

Stemis

Prinudni upravnik