Ideje za bojenje Uskršnjih jaja

dusicaa

Suspendovan nalog
Dosadilo vam je da bojite jaja svake godine na isti način? Pogledajte kako je lako obradovati decu i oduševite goste ovim lakim načinom dekorisanja Uskršnjih jaja.

Naime, sve što vam je potebno je samolepivi kontakt papir ili maskirna traka (koju vam je možda ostala od poslednjeg puta kada ste krečili kuću), makaze ili skalpel i malo strpljenja.

Što se tiče oblika nalepnice, to je samo vaš izbor. Možete iseći traku na jednostavne pruge ili kružiće za geometrijski oblik, ili precrtati siluetu zeke, ili cveta, zvezde. Možete se odlučiti za prvo slovo imena vašeg deteta ili svih članova porodice.

Šta vam je potrebno:

Tvrdo kuvana jaja
Boja za jaja
skalpel (ili makaze)
kontakt ili maskirni papir

1. Iscrtajte siluetu na kontakt papir. Kada iscrtate sve oblike koje ste želeli, isecite ih skalpelom ili makazama.

2. Zalepite na jaje i malo pritisnite palcem ivice, da se lepo zalepi i da boja ne bi ulazila ispod nalepnice i narušila željeni oblik.

3. Kad zelepite sve oblike, potopite ih u boju 2-5 minuta. Izvadite jaja, osušite ih papirnim ubrusom i odlepite nalepnicu.

Ako niste potpuno sigurni u svoje kreativne sposobnosti, bar pokušajte sa dva ili tri jaja. Ako ne uspeju (što čisto sumnjamo) bar ste probali, a ako uspeju, biće glavni ukras vaše Uskršnje trpeze.

www.smedia.rs

Skitnica

Fatal woman
Član
Prva varianta, jaja kuvana u vinu...Jaja namocite u hladno vino, kuvajte 15min i ostavite jaja u vinu preko noci da se ohlade.Jaja ujutro dobro jos ohladite na sobnoj temperaturi.Na njima ce se pojaviti vinsku kamen, kao neki bisercici.Posle mozete jos da premazete nekom slaninicom kako bi se jos vise svetila.
Druga varianta je da sacuvate mrezice u kojima su bili limun ili narandze.Pa lepo stavite jaja u tu mrezicu uvijete i zavezete nekom gumicom ili koncem i stavite u ljupinu od luka da se kuva.
Treca varianta, jaje skuvajte u ljupini od luka i ostavite da se ohlade.Onda premazite lakom za nokte i ostavite da se osusi.Pa tako ponovite mazanje sa lakom jos dva puta.Onda kada se lak osusi, mozete nekom cackalicom da pravite sare po jajetu.Znaci da po tome laku parvite sare.

Lujka

Suspendovan nalog
Ja nisam planirala da farbam jaja ali me ovo toliko zaintrigiralo da cu iz ciste radoznalosti ofarbati par komada. :)

Lujka

Suspendovan nalog
Ako nesto ispadne od tih jaja.. mislim, ako zalegne dovoljno vina i za farbanje :D mozda se "pohvalim" i stavim fotku.

Amy-

Poznata ličnost
Član
..ja obicno farban jaja uz pomoc prehrambenih boja....to mi dodje kao malo sigurnije....

inace ja sitno naseckam koru od luka (lukovicu) i ovlazim jaje pa ga uvaljam u naseckanu koru umotam u carapu i stavim u boju....tako da ispadne sareno, lukovica daje neku braonkasto-zuckastu boju i pored toga prodre i boje od farbe...pa ispadne sareno....:)

..ili...ofarbam sela jaja...pa posle ih izlepim sa nekum sitnijim slicicama...cveca, golubi. grancice (te slicice kupujem na pijaci, velike slicice nece da mi se zalepe za jaje, ali ove male hoce :D)

...kad me ne mrzi....dohvatim se cetkice pa ih oslikavam po zelji nekim bojama koje se lako suse...mada posle boje ostaju na prstima...kada se jaje dodiruje....:D

Habibi

Član partije :P
Član
Ja sam oslikavanje radila voskom al ove godine nemam elana...probaću ono sa koncem to mi deluje onako ,simpatično...

dusicaa

Suspendovan nalog
PRESLIKAVANJE SA ŠARENIH SALVETA

Potrebno je:

Tvrdo kuvana jaja
Šarene salvete
Voda

Pokvasite jaje i obmotajte salvetom. Slobodno koristite različite salvete s različitim bojama.
Ponovo poprskajte obmotano jaje – ono mora biti potpuno mokro. Ostavite jaje da se
osuši. Kad se papir osuši on će otpasti, a na jajetu će ostati zanimljvi uzorci sa salveta.

Malo komplikovanija varijanta:

Odaberite željeni motiv na salveti i izrežite ga, a bele slojeve salvete pre lepljenja odvojite. Lepkom tanko premažite mesto gde ćete zalepiti komadić salvete s motivom, lagano rukom izravnajte ivice i pustite da se osuši.
Postoje lepkovi koji su napravljeni da i deca mogu da ga koriste, tako da oni nisu štetni u malim količinama

USKRŠNJE JAJE SA ŠLJOKICAMA

Potrebno je:

Šljokice u prahu
Tvrdo kuvano jaje
Lepak
Novine

Rasprostrite novine – jer kad radite s šljokicama, koliko god uredni bili, znajte da će ih biti svuda okolo. Zatim uzmite jaje (koje po želji možete prethodno obojiti, na primer u boji šljokica) i premažite ga celog lepkom.
Šljokice stavite na tanjirić ili direktno na novine i u njega uvaljajte jaje.

Šljokice možete i posipati po jaju. Ostavite jaja da se osuše i zatim ih poslažite u korpicu – nemojte previše da ih dirate, jer će inače šljokica biti svuda.

Možete da napravite i jaje sa šljokičastim tačkicama. Ona se prave slično kao i u prethodnom slučaju – samo nemojte lepkom da premazujete celo jaje nego samo tu i tamo nasumično nacrtajte tačke lepkom, pa ih ona pospite šljokicama.

(zena)

Vrh Dno