• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Hocu samo da vam kazem/saopstim...

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.980
Horoskop
Strelac
Jok mori, nema šanse više da me nateraju na pravljenje zaliha bilo čega! 😠Posle iskustva 90-ih, ako je trebalo da čekam u redu za nešto - ja se odreknem toga nečega (život bez mleka je moguć!). Ako kažu "neće biti toga i toga", ja ožalim to nešto unapred i precrtam sa liste svojih potreba.
Kad je koronija počela, nasela sam (jbg zdravlje je u pitanju) i pokupovala zalihe lekova, vitamina i higijenskih sredstava. Sad ispade da samo alkohol ne mogu da potrošim ni u dva sledeća života!
Ne dam više da me prave ludom i glupom i da me konstantno zastrašuju! Basta!😡

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.892
Horoskop
Ovan
I ja imam alkohola u izobilju, ali ne medicinskog, već za piće. Komovica, prepečenica, leči skoro sve. Ne pamtim da sam ikada nešto kupovao zarad zaliha. Devedesetih nisam imao novca, a sada nemam namere. Ako nešto i nestane, pa bože moj, može se i bez toga.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.430
Horoskop
Ribe
A jel znate da se asepsol razređuje!!!! E to kada sam čula šokirala sam se, zato je meni otpala glazura sa podnih pločica a zidne se odlepile. 🙄 Sreća pa sam uspela da kupim samo jednu bocu onomad kada je bila pomama inače bi sada hoblovala parket i menjala kvake jer su se otopile. 😎
Od ove sadašnje pomame odem do Lidla da kupim malo brašna, kupila 3 sardine, brašno nisam našla ali imaju fenomenalne čokoladne bombone na merenje. 😍

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.840
Horoskop
Ribe
Nema potrebe da se prave zalihe, precednik je rekao da svega imamo dovoljno, od kerozina do kiselih krastavčića, magacini su puni, pokazao je i slike za one koji mu ne veruju, ako uopšte ima takvih!. Jedino malo škripimo sa mlekom u prahu ali i to će da se popuni.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Sad čitam Stemisov post sa linkom do Luftika portala.

Kliknem na portal koji često posećujem i mislim da je odličan i naiđem na ovu vest

Ni sanjala nisam šta se sve u picerijama može kupiti..

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.840
Horoskop
Ribe
Danas je Sveti Patrik, svim Ircima i onima koji se tako osećaju čestitam krsnu slavu, uz jednu prigodnu muzičku numeru!

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Moram svima vama da kažem zašto me nije bilo, zašto me nema na forumu..

Neću da se hvalim, ali...konačno sam završila svoj roman. Poslala sam roman na dva konkursa..:)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.892
Horoskop
Ovan
Zaboravio sam naočare kod kuće. I sad na poslu mogu samo da blejim, ništa ne vidim. Čak ni ovo što kucam.
Ipak, video sam da se neko najzad oglasio ovde. @Anchy :thumbsup:

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Čestitam Džudi! ❤️
Šta je tema, koji je žanr, itd.?

Hvala Taco ❤️

To je urbana priča o ženi-novinarki koja se zaljubljuje u dobrostojećeg advokata. On je stariji od nje, šarmantan je, ok, ali...ima problem- alkohol. Ona se udaje za njega i dobija decu sa njim, a usput mu pomaže da se izleči od zavisnosti.

Istovremeno sa ovom temom- borba sa alkoholizmom tu je i tema o neslobodi medija i njihovoj cenzuri.

Poruka romana je da žena može da ima i porodicu i uspešnu karijeru ako želi.

Kraj romana je..pomalo neočekivan.

Poslala sam roman na dva književna konkursa. Kontaktirala sam i sa našom književnicom Tamarom Kučan koja ima svoju izdavačku kuću.

Ona nažalost ne može da pomogne jer zbog korone već kasni sa štampanjem ugovorenih romana ali je obećala da će pomoći savetima.

Iskreno..ne znam da li će roman ugledati svetlost dana ukoliko budem morala sama da ga štampam i spremam za štampu. Za 300 primeraka morala bih da izdvojim oko 2 hiljade evra, a taj novac nemam.

Rešenje su sponzori, ali koji...i kako doći do njih..
Još uvek nisam aktivna u stranci i ne mogu da tražim od Ženske mreže pomoć..

Sponzori bi mogli da budu- bolnica za odvikavanje od zavisnosti i neko novinarsko udruženje ( roman se bavi tim temama ) ali...

Videću..samo sam sigurna da ne mogu da podižem kredit za knjigu koja možda neće naići na dobar prijem kod čitalaca.

Mogu, ukoliko želiš, da ti pošaljem ceo roman ili neka poglavlja mejlom.. :)

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.840
Horoskop
Ribe
Zanimljivo! A kažeš dva soma evra bi bilo štampanje? Pa nije to ni tako mnogo, evo ja mogu da ti dam 200 evra, bespovratno, samo mi daj broj računa na koji da ti uplatim pare! Mislim da bi i ostali članovi foruma bili radi da ulete sa po nekom kintom! Eno poljoprivrednik recimo, ako ima pare da zida onolike pečenjare, može vala i za kulturu da izdvoji neku crkavicu! Pa i Stemis, bahati se tamo po Grčkoj, baca pare na girose i pivo... Svi da damo po 100-200 evra, ko koliko može i eto ti soma evra! Ja ovo ozbiljno mislim, ne znam šta drugi misle ali eto... nek razmisle!

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.935
Horoskop
Lav
Ja ovo ozbiljno mislim, ne znam šta drugi misle ali eto... nek razmisle!

Ne Života, ne dolazi u obzir. Ja nisam došla da kukam i da tražim novac.

Samo sam objasnila zašto me tako dugo nema na forumu.

Već sam navela ko bi mogao da bude sponzor-možda NUNS, možda neke bolnice za lečenje zavisnosti...

Razmišljam... ukoliko ne uspem na konkursu IK Booka ( pobednik dobija 250 hiljada din+štampu 3000 primeraka ) i ne uspem kod onog drugog izdavača, sačekaću oktobar i poslaću roman IK Vulkan...i ostalim poznatim i manje poznatim IK.

Ovaj roman je napisan još davne 2008.godine i od tada je doživeo xyz verzija i promena-brisanja i dodavanja..

Može još da čeka.

Molim sve ćaskalice da se ne obaziru na Životin predlog...

Ukoliko želite da pomognete, šaljite novac bolesnoj deci, šaljite SMS-ove...

@Живота mogu i tebi da pošaljem poglavlje , dva da pročitaš...možda ti se roman ne dopadne..ko zna..

A ja moram da pitam zašto niko nije otvorio temu o ratu u Ukrajini na podforumu "Politika"?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.430
Horoskop
Ribe
Džudi, štampa 300 primeraka, A5 formata sa mekim povezom košta okvirno 500 evra. Makar kod mene. Taj koji ti traži 2000 je lopov i vaćaroš. Jedino pto ja ne radim distribuciju, samo štampa i povez.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.980
Horoskop
Strelac
Hm. U cenu izdavanja knjige, pored štampe, obično ulaze i lektura, korektura, tehničko uređivanje (ako ima nekih slika, crteža, grafikona i sl), prelom i dizajn korica...
Cena ovih 'usluga' zavisi i od broja strana teksta...

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.102
Horoskop
Ovan
Dobro de... evo povlačim svoj predlog. Ja sam imao najbolje namere, nisam mislEo ništa loše... Ono stoji i da je put u pakao popločan dobrim namerama... Izvinjavam se još jednom.

ona sve uvek suprotno radi šta ćeš nikad ne želi da posluša i prihvati nečiji predlog,savet i sl

Vrh Dno