• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Hocu samo da vam kazem/saopstim...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.259
Horoskop
Ovan
I od mene cestitke. Srecan rodjendan! :)

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.666
Horoskop
Lav
Moram samo da vam kažem da sam ovde manje poslednjih dana..
Sestra, zet i sestričina imaju koronu. Zetu su loši rezultati CPR i d dimera.
Sestričina je od petka pa do juče imala visoku temperaturu..
Sestra ima bolove u mišičima i malaksala je, ali su joj svi rezultati dobri..

Strašno brinem za sve njih i stalno smo u kontaktu..a jedino mi dobra knjiga odvlači malo pažnje od ovog velikog problema..

Pozdrav svima i nadam se da ste svi dobro...

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.177
Horoskop
Ovan
freedom.jpg

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.666
Horoskop
Lav
Hristos Vaskrse- Vaistinu Vaskrse!

Drage moje ćaskalice, srećan Vaskrs vama i vašim porodicama...

Provedite ovaj veliki hrišćanski praznik u dobrom zdravlju i lepom raspoloženju sa vašim najbližima!

❤️

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.613
Horoskop
Strelac
Jaooi, Njavka, ne loži me i ja san na ivici! 😂❤️💪
Evo i ja da se upišem na listu😄. Samo čekam kada će da prelije, pa da pređem u frilensere. A pre nego što odem, ima da zakucam na par vrata i da lepo dušu svoju olakšam tako što ću nekima da kažem šta mislim (i znam) o njihovim "učincima" i "zaslugama"🤮 Znam da ih to neće mnogo potresti, ali sebi dugujem da otvoreno, bez uvijanja, bobu kažem da je bob, a snobu snob.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
Oooh, devojke, nije valjda baš tako loše?
Ja, evo, danas, posle skoro tri meseca koja sam provela na bolovanju, počeh da radim. Užasno mi je teško. Spava mi se, jedva glavu držim na ramenima.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.666
Horoskop
Lav
Kad čitam šta pišete o poslu, ja treba da budem zadovoljna što sam u inv.penziji...

Verovali ili ne, krajem 2011.godine sam dobila Rešenje o sporazumnom raskidu radnog odnosa, a još uvek sanjam posao i kolege i koleginice.

I kada je posao u pitanju, kontradiktorna sam...Jednog dana sam srećna jer spavam duže i što ne idem na posao gde bi me ucenjivali da pređem u njihovu stranku i da idem po mitinzima...

Drugog dana mi nedostaje stalna interakcija sa ljudima, kolege, sam posao..

Usput, penzija je za par hiljada dinara manja od sadašnje plate mojih kolega koji su ostali da rade. Taj novac sam trošila na sindikalnu kupovinu svega i svačega, na garderobu, doručak, kafić posle radnog vremena, taksi...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Za sada, od 17. maja idem na godišnji do juna. U junu dobijam godišnji za ovu godinu, šteta da to sve propadne. Onda ću da vidim šta ću i kako ću. Flertujem sa idejom da otvorim dostavu hrane. 😎

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
Ja u ovom trenutku imam 55 dana ukupno starog i novog odmora. Sjajno!
Dakle, starog još 20 radnih dana, a zbog ovog čuda nisam radila od 22. februara do juče...
Ako sad odem na odmor, zaboraviće da sam zaposlena :)

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.613
Horoskop
Strelac
Oooh, devojke, nije valjda baš tako loše?
Bogme, u prosveti jeste. Nekad imam utisak da su zajašili samo nas i lekare. Koga god da sretnem, il je na bolovanju ili ima neki režim "jedna radna - jedna neradna nedelja" ili "jedna radna - dve neradne nedelje".:o
Mi nemamo radno vreme, mi ili sprovodimo nastavu, il pripremamo nastavu, il pregledamo zadatke, seminare itd, il popunjavamo formulare, tabele, pišemo izveštaje il' nas ganjaju na neke seminare i projekte....
Ne mogu više ovako! Neću ovako da zivim! Neću da mi se život svede na posao. NEĆU!

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
Верујем да је лоше, али мислим да је свуда тако. Код мене у фирми (а државна смо институција) ситуација је различита не само у зависности од сектора, већ је то сад и на нивоу радног места. Нажалост, ја нисам привилегована да све време радим од куће, али могу да "украдем" по неки дан. Неки, се повремено појаве на послу. Постоје и они које нисмо видели годину дана, а уредно примају плату. Све је до тога како ћеш се представити надређеном.
Међутим, када мало боље размислим, мислим ми да и није лоше овако. Дакле, када престанем да се упоређујем са другима (правда не постоји), већ се обазрем само на своју личну организацију и интересе. Долазим на посао (уосталом такав уговор о раду сам и потписала), поштено радим, имам неке слободне дане када ми је то неопходно (који се зову рад од куће). Када бих се упоређивала са другима, никада не бих успела да пронађем свој мир и никада не бих била задовољна. Нисмо, нити ћемо икада бити сви једнаки и задовољни. Неко се роди и успе да се избори, на било који начин за себе. Нажалост, у данашње време је најлакше то постићи агресивношћу.
Е да, они који раде од куће, често помешају посао са слободним временом и изгубе се у томе. Ретко ко може да се организује да од куће ради у реалном радном времену, без "кућних " обавеза и све заврши до краја радног времена. Зато, ја када изађем из канцеларије и закључам сто, завршила сам за данас.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Teraju me da dolazim od 9 na posao. 🙄
Nikada, ali nikada u životu ne dolazim na vreme. To je moja super-moć. Kada me u školi nisu naterali, ovo je smešan i amaterski pokušaj. 😎
Pritom, plata kasni. Potpuno je logično da radno vreme bude u skladu sa platom. 💪

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Danas sam sebi bila obećala da ću doći do 9. Baš sam čvrsto rešila. Ja za ključeve od kola, kad nema. Zovem muža, gde su ključevi? On, ijao , kod mene u džepu! I dok se vratio, doneo ključeve, 9:30. Tačno ne možeš stići da si 'tica! 🙄😂

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
Pritom, plata kasni. Potpuno je logično da radno vreme bude u skladu sa platom. 💪
Поштујем радно време. Када дође до полемике око висине плате, радног времена и слично, става сам да смо сви били упознати са детаљима када смо потписивали уговоре о раду. дакле, тада смо се сагласили да радимо у том радном времену и за ту плату.
Наравно, лоше је уколико послодавац не поштује радника и не исплаћује плату према договору. То сматрам изузетним безобразлуком.
А што се тиче радног времена, када си написала "терају ме да радим од 9" помислих да је касно и да уколико радиш 8 сати, док се вратиш кући, оде дан. Више волим да дођем раније и раније одем кући.

Vrh Dno