• Dobrodošli na Ćaskanja. Ćaskanja forum je Internet zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Opuštena atmosfera i dobra zabava je ono po čemu smo prepoznatljivi. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija, tema... Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se ili se prijavite sa Vašim nalozima na društvenim mrežama. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. Pridružite nam se!

Hej mašino, pusti paru jače, neki su muškarci pratili vojnike...

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Taman kada pomislim da se onaj kolutavi Vulin smirio i dobio pravilnu terapiju, on odluči da me pošalje u vojsku!? Pa dobro, ima to i svojih prednosti, oduvek sam 'tela da istetoviram JNA na levoj dojci i da i ja imam dogodovštine iz vojske, da budem požarni i jedem drnč...ali gde u ovim godinama? I da li Mile Dragić pravi poseban donji veš za svaki ženski rod vojske? I šta ako mi se kalašnjikov ne slaže uz uniformu? I bombe uz kaiš? I da li da ostavim pasulj ili sarmu deci u zamrzivaču dok je mama u vojsci?
...i najvažnije, da li da pravim ispraćaj? :sour:

Shesau_

Domorodac
Domorodac
Sto se mene tice mogu da odje*u. Kada ova vecina muskaraca,koji cupaju obrve i imaju menstruaciju,odsluze vojni rok mogu da mi se jave. Mrš!

Vec sam spremila izvestaj od lekara da imam ravne tabane :D Jbg doktor mi je kucni prijatelj pa,sto bi se reklo,sam u mogucnos' :D

laganini

Kolonista
Kolonista
Taman kada pomislim da se onaj kolutavi Vulin smirio i dobio pravilnu terapiju, on odluči da me pošalje u vojsku!? Pa dobro, ima to i svojih prednosti, oduvek sam 'tela da istetoviram JNA na levoj dojci i da i ja imam dogodovštine iz vojske, da budem požarni i jedem drnč...ali gde u ovim godinama? I da li Mile Dragić pravi poseban donji veš za svaki ženski rod vojske? I šta ako mi se kalašnjikov ne slaže uz uniformu? I bombe uz kaiš? I da li da ostavim pasulj ili sarmu deci u zamrzivaču dok je mama u vojsci?
...i najvažnije, da li da pravim ispraćaj? :sour:
...zamisli prvo t cale bud komandir a onda cerka..kn u filmu..:o:o

Shesau_

Domorodac
Domorodac
Meni samo ako daju neku funkciju cu se odazovem. Prosto,ja sam rodjena da vodim glavnu rec. Mogli bi mi dati ove muske beskicmenjake sto nece u vojsku da ih dovedem u red. Zgazila bi ih kao crvice.

Nekada se znalo,ako musko ne ide u vojsku ondaK i nije musko. Molim lepo.

T

Tokunaga

Gost
Ja sam protiv ove ideje, ali iz mnogo praktičnijih razloga.
Žene, uz časne izuzetke koji potvrđuju pravilo, jednostavno nisu za vojsku.
Menstruacija, ogromni pikovi u raspoloženju, strah od oružja i krvi, prenaglašena emotivnost i otpor prema autoritetima su činjenice koje mogu mnogo smetati kvalitetnoj upotrebi žene vojnika u nekom sukobu.
Inače, ja ovo ispipavanje pulsa javnosti tumačim kao jedno turobno najavljivanje vrlo nestabilnih vremena koje neko vidi, a nama suptilno pokušava da "provuče kroz uši".
Takođe, pošto najava vraćanja redovnog služenja vojnog roka (m+ž) dolazi u isto vreme kao i poziv na "unutrašnji dijalog" o KiM, ja to tumačim i kao neku protiv-težu idejama da je dijalog nepotreban i da KiM treba braniti kao deo teritorije RS.
Parafrazirano, neko će sutra reći "hoćete KiM a nećete u vojsku, e to ne biva" ...

G

Gea

Gost
Ja ne kukam, lično nisam protivnik te ideje. Dobro se snalazim sa oružjem i lično smatram da će žene neke operativne zadatke mnogo bolje uraditi nego muškarci.

Nego ovo malopre rekoh na konto onih žena što se stalno bore za ravnopravnost s muškarcima, pa kada dođe nešto konkretno ovakvog tipa - onda juuuh, žvaće dupe gaće !

Nego, nešto se drugo iza svega ovog krije, mene to brine ....

T

Tokunaga

Gost
Da budemo načisto: ne smatram da su nedostaci žene-vojnika nešto što jednu ženu čini manje vrednim članom društva. Jednostavno, žena treba da bude žena a muškarac treba da ratuje.
Nemam nikakvu dilemu oko toga.

G

Gea

Gost
Žena i nije stvorena da ratuje, ali potrebno je da zna da se odbrani .

Žena treba da dopusti muškarcu da bude muškarac i da uživa u svojoj ženstvenosti.
Većina žena se danas ponaša suprotno od toga, pa na muškarače nailazimo na svakom koraku.

Stemis

Neodgovorni urednik
Staff member
Takođe, pošto najava vraćanja redovnog služenja vojnog roka (m+ž) dolazi u isto vreme kao i poziv na "unutrašnji dijalog" o KiM, ja to tumačim i kao neku protiv-težu idejama da je dijalog nepotreban i da KiM treba braniti kao deo teritorije RS.
Parafrazirano, neko će sutra reći "hoćete KiM a nećete u vojsku, e to ne biva" ...
Zanimljivo... Ima tu nečega. ;)
Jednostavno, žena treba da bude žena a muškarac treba da ratuje.
Nemam nikakvu dilemu oko toga.
Ne treba niko da ratuje, a u svemu ostalom se slazem s tobom. :)

G

Gea

Gost
Nego, što se kaže , ono, "ne naterala kmeta šteta", ako bude potrebno, ne daj Bože, treba da znaju i žene da upotrebe oružje i da se nužno odbrane.
Zato sve ovo nije loša ideja.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Menstruacija, ogromni pikovi u raspoloženju, strah od oružja i krvi, prenaglašena emotivnost i otpor prema autoritetima
Sve od navedenog! :laugh:
..rado srbin u vojnike ide...:D
Vidi neprijatelja kako se naslađuje!? :o:laugh::laugh:

TakoE! Vi (muški) ste pokazali šta znate, sada mi žene časom osvojimo Kosovo (i Dalmaciju!!! :p :D) pa na miru da popijemo kaficu i mažemo nokte. :mooning:

...bez sve šale, i ja mislim da je ovo provera "kako javnost reaguje" i provlačenje ideje o ratu ili eventualnoj "nestabilnosti".
:ljut:

laganini

Kolonista
Kolonista
Sve od navedenog! :laugh:

Vidi neprijatelja kako se naslađuje!? :o:laugh::laugh:

TakoE! Vi (muški) ste pokazali šta znate, sada mi žene časom osvojimo Kosovo (i Dalmaciju!!! :p :D) pa na miru da popijemo kaficu i mažemo nokte. :mooning:

...bez sve šale, i ja mislim da je ovo provera "kako javnost reaguje" i provlačenje ideje o ratu ili eventualnoj "nestabilnosti".
:ljut:
..predajem se...:laugh:

Stemis

Neodgovorni urednik
Staff member
Ok, nedostaje pojašnjenje "u slučaju oružanog sukoba". :)
Mislio sam da ne treba nikada ratovati. Ima toliko lepsih stvari od orutanih sukoba. Uostalom, Bulinu i stoji da bude ministar necega sto nam nikda nece trebati. :)
Možda su žene vojnici ipak najbolje rešenje sudeći po ovakvoj reakciji!?:o:roflmao::roflmao:
Pa sad... Dalmacija je osvojena. :D Blistala si u ovim porukama. :thumbsup: