HBO povukao Prohujalo sa vihorom iz programa

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.170
Horoskop
Ovan
Da li znate da je HBO povukao film Prohujalo sa vihorom iz programa, zbog rasističkog načina prikazivanja crnaca u filmu. Možda ja ne kapiram najbolje, ali mi se čini da su prikazivani u duhu tadašnjeg vremena. To je isto, bar se meni čini, kao kad bi se zabranili filmovi o drugom svetskom ratu, jer favorizuju fašizam.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Član od
07.08.2011
Reakcije
3.377
Horoskop
Devica
Jao vala preteruju više, kod njih je sad ne daj bože reći bilo šta o bilo kome kako god to zvučalo. Nek skidaju kultne filmove, mi srećom u Srbiji volimo najviše pirateriju pa možemo uvek da gledamo :laugh:
Anči je baš lepo u jednom postu zapravo opisala ko su i kakvi su crnci kao manjina tamo, ovo sad što rade je čist pritisak na njihovu politiku i ostalo koliko mi se čini samo da bi malo pogurali koga treba i šta treba.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.151
Horoskop
Strelac
Bolest. Civilizacija je opasno obolela.

Po toj logici, 70% filmova bi trebalo zabraniti iz istih ili sličnih razloga. Morali bi i kanal sa vestern filmovima da ukinu...ali to opet ne bi promenilo istoriju...

Insajder

grrrrr
Starosedelac
Član od
05.04.2013
Reakcije
1.950
Horoskop
Ovan
planiraju da ukinu i seriju Mućke zbog navodnog nekorektnog izražavanja prema crncima

ovo što sveukupno rade, počevši od ovih protesta, stvoriće samo kontraefekat
i pored svih prava koje imaju, crnci još i žele da 'legalizuju' kriminal tj. da zakon bude tolerantan prema njima jer su crni,
u suprotnom ispašće da ako sledeći put uhapse crnca prestupnika, biće čist - rasizam

tako je nešto slično i sa mudžosima koji naviru u Evropu pod okriljem liberalizma

crno vreme dolazi...u svakom smislu

Vrh Dno