• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Fragmenti života

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Zato što je text u prvom licu. Mira je Ivina sestra, ovu priču su mi njih dve ispričale, a ja sam je zapisala. Da, bravo za zapažanje. ❤👍

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Ova tema mi se pretvorila o Ivi...pa da dodam još ovo. :D

Taxi stanica ispred GAK Višegradska. Jedna Iva, sa stomakom do zuba, prijehavši na parking, ili bolje rečeno dokotrljavši se u svojoj kršozi od auta, kapira da nema šanse da nađe parking mesto (a već kasni na zakazani ultra zvuk), staje na sam kraj taxi parkinga. Taman što je izašla iz kola, taxista koji je stajao ispred nje izleće iz kola i uz salvu psovki kreće da brani svojih 15 santima uzurpiranog parkig prostora.
Iva, pomirljiva kao i uvek, otvara vrata, vadi pajser iz kola (jer mora da otvori haubu i tuče pajserom po anlaseru da bi auto upalio)... Videvši pajser u njenoj ruci, junak nekog taxi udruženja, muškarac, hranitelj, humanista Bg asvalta i razvozitelj tek rođenih beba, ulete u svoj šajni kar i punim gasom pobeže sa parkinga.

Pouka priče: ako ti je neispravan anlaser, možeš da se parkiraš gde 'oćeš!

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Selebritiji.... popularni.... TV lica... Idoli... NN nebitni...

...a ja, imala Burduša. I Kalimera.
Valjda to sve objašnjava. Šta znam...I što b' reko Burduš:
..." sve mogu da m' uzmu - i poso, i pare, i ženu....al dušu i pemu - ne mogu, to je samo moje!"

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Targetiranje. Mržnja. Raslojavanje. Ovi što dolaze u svoju državu jer je njihova. Ovi što su u toj državi i mrze ove što dolaze jer će ih zaraziti. Ovi što putuju i ostaju zarobljeni po svetu. Ovi što ne putuju. Ovi što imaju novac i kupuju na angro. Ovi što nemaju i ne kupuju. Ovi sa maskama. Ovi bez maski. Ovi što su na državnim jaslama. Ovi što nisu. Ovi što ne izlaze iz kuće. Ovi što šetaju. Ovi što imaju kučiće. Ovi što nemaju. Ovi što idu u crkvu i pričešćuju se jednom kašičicom. Ovi što ne idu. Ovi što imaju penziju ali ne smeju napolje. Ovi što nemaju ali smeju. Ovi što rade od kuće. Ovi što moraju na posao. Ovi što veruju doktorima. Ovi što ne veruju....

Videla sam zlo svojim očima. Umalo da se upecam. Ako ovo nije iskušenje onda ne znam šta je. Ostanimo ljudi.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Nekada je moja majka spremala ajvar sa komšinicama ispred zgrade. Iznesu veliku ploču od lima za pečenje paprika, nalože vatru ispod i tu se peku i čiste džakovi paprike. Sledeća faza je mlevenje i pečenje u velikim šerpama na istoj toj vatri.
Onda se pored parkira seljak sa traktorom i prodaje lubenice. One mu mažu ajvar na hleb a on njima seče velike, mlake, slatke lubenice. 😊

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Prilazi čovek sa štapom i kaže:
„ Ja četvoro sinova imam i dvanaestoro unučadi i sam sam ovde. Niko nije mogao da dođe sa mnom! Niko!“
Žena koja bar dva sata duže čeka od nas javlja se na telefon i kroz neprestani kašalj govori:„ ne zovite, nisu me još primili...“ a onda se okreće i govori mi „baš njih briga, oni su na slavi kod kumova.“
U šest uveče konačno su svi primljeni, stojim u praznom hodniku.

I posle 10 sati sa najtežim bolesnicima tog dana, bez maske, sasvim sigurno mogu da kažem da korona nije smrtonosna bolest. Ali napustiti svoje najbliže iz sebičnog straha bi trebalo da bude smrtni greh.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.259
Horoskop
Ovan
- Nisam zadovoljan izabranim lekarom.
- Da li želite da izaberete drugog lekara?
- A je l mogu da izabarem drugu državu?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Prolećna bajalica

Pošto ćemo svi dizginemo uVodu, aj da vidimo šta može da se učini da se popravi ovo vreme.
Lako je za kišu, kišu ako hoćeš, operereš prozore ili kola i garantovano će pasti, to svi znamo i namerno peremo da iznerviramo meteorologe kada kažu "Neće biti padavina ove nedelje!"
Ali kako oterati kišu?
Naletim juče na neke saksije sa cvećem što sam unela jesenas da ne izmrzne. A znamo šta se dešava sa tim, ko bi se setio da zaliva zimi, pa nismo roboti da o svemu mislimo.. Reko, super, napolju je kišno, izneću sada nek malo ogrezne u vodi što bi rekli. E, od juče kod mene ne pada. Pada okolo ali kod mene u kraju ni kap.
Ako mi ovo uspe vidimo se na RTS-u posle drugog dnevnika.

Vrh Dno