Fotografije gradova

simpleman

Poznata ličnost
Član
Jeste Života,prelep je gradić i često svratim u njega a posetim i čarde u okolini kojih ima dosta,pa sve do Kanjiže.Za ovu fotku mosta u Senti koja je pravljena sa šetališta sam dobio pohvale od prof. fotografa.Ja lično nisam video i još ne vidim nešto posebno u njoj ali ajde kad oni kažu....

Prilozi

simpleman

Poznata ličnost
Član
A sada malo Italija,Verona mi je ostala u lepom sećanju valjda zbog Romea i Julije ali i zbog ukusnih koktela i još boljeg sladoleda.Dakle 2 slike Verone a jedna je Julijin Balkon.Interesantno je da svi turisti dodiruju dojku Julijine Statue jer Legenda kaže ako dodirneš desnu dojku statue imaćeš sreće u ljubavi.

Prilozi

simpleman

Poznata ličnost
Član
Istra,tamo su ljudi još uvek kao što su nekada bili uglavnom,kao što mi jedan Barba reče mi smo ti Jugoslavija u malom.Meni je u Puli bilo fascinantno Zerostrasse podzemni tuneli koji se nalaze skoro ispod cele Pule a tu je i prelepi Rovinj i Brioni i naravno Prelepi akvarijum u Puli.

Prilozi

simpleman

Poznata ličnost
Član
Što se tiče fudbala znam samo za Partizan i Crvenu Zvezdu Života.U fudbalu sam slab i što se igranja i znanja o njemu tiče,ma šta slab totalni sam duduk za fudbal.Znam samo da igraju 22 igrača i i trče za jednom loptom.:laugh:Sve druge sportove sa loptom volim i gledati i igrati,košarka,odbojka,vaterpolo itd. ali fudbal mi nikada nije ležao,ne znam zašto....🤔kao mlad svi su za nekoga navijali a ja da ne budem izuzetak sam bio kao Partizanovac …..

Живота

Poznata ličnost
Član
Ja sam bio vatreni Zvezdaš, mislim i sad sam Zvezdaš ali malo sam splasnuo. Kao klinac sam se ložio baš, išao sam na utakmice, goreo, strepeo, drhtao, svaki Zvezdin poraz sam teško preživljavao, jbg... šta ćeš, to je strast, fudbalsaka strast! Ko je čitao knjigu Nika Hornbija "Fudbalska groznica" zna o čemu pričam, to jest pišem. Kao i sve strasti i fudbalska strast je iracionalna, neobjašnjiva! Odlazak na stadion je suštinski najgluplji i najbesmisleniji način da protraćite sopstveno slobodno vreme, realno, ali opet ljudi ipak idu na stadione, bacaju pare, gube vreme, nerviraju se... to jeste jedna vrsta droge, teško je skinuti se s toga!

simpleman

Poznata ličnost
Član
Sirmione je veoma upečatljiv i interesantan gradić u Italiji uz jezero Lago di garda.Jezero koje je čisto i bistro.I opet moram pohvaliti njihove sladolede!!!

Prilozi

Живота

Poznata ličnost
Član
Da, čuvena bečejska crkva sa tri tornja... bio sam u Bečeju, generalno obišao sam celu Srbiju uzduž i popreko, od Subotice do Vranja... znam skoro svako selo, svaku varošicu, obišao sam sve manifestacije tipa kobacicijada, slaninijada, kupusijada, roštiljada... i mogu reći - niko nema što Srbin imade!:thumbsup: Naravno, poštovanje i onima koji nisu Srbi! U Kanjiži sam jeo najbolji ovčiji paprikaš, bio je vrhunski, spremali su ga lokalni Madžari, svaka čast, nešto ukusnije nisam jeo!!!

simpleman

Poznata ličnost
Član
Svidja mi se to što si obilazio i obišao Srbiju i ja sam je obišao dosta Života ali ne zbog manifestacija nego zbog prirode.Ima se još dosta toga za obići jer svako selo ima neku svoju priču a sela bogami ima dosta,nažalost sve više napuštenih a mislim da Pirotski okrug ili tačnije sela Stare Planine nose taj neslavan rekord po broju napuštenih sela iako mi se priroda tamo najviše svidja.Od Dimitrovgrada do Knjaževca je za mene najlepši deo Srbije.Ako ikada ideš na tu stranu preporučio bih ti da posetiš Kameno selo Gostuša,veoma je zanimljivo i unikatno selo.

Живота

Poznata ličnost
Član
Nisam ni ja obilazio Srbiju zbog manifestacija, to je došlo kasnije... Na žalost nisu napuštena sela karakteristika samo pirotskog kraja, napuštena sela naći ćeš i u sred Šumadije, u Banatu u Bačkoj, bio sam u selu Međa u Banatu kolonističko selo na samoj granici sa Rumunijom (u tom selu rođen je Vuk Drašković, nebitno sad ko šta lično misli o njemu, samo kažem) tamo je svaka druga kuća prazna... nema nikoga, Srbija se polako ali sigurno prazni. Zabluda je da se samo pasivni brdsko-planinski krajevi prazne, nažalost lično sam se uverio u to da se prazni cela Srbija!

simpleman

Poznata ličnost
Član
Kula je gradić koji polako ali sigurno propada,većina koji ga posete kažu da je mrtav grad iako ima potencijal sve je više zapušten,pogotovo njegovo šetalište uz vodu gde su oronuli i napušteni lokali svedoci nekog boljeg vremena

Prilozi

Vrh Dno