FK Crvena zvezda

Kурајбер

Novajlija
Kovačević stigao, Dosa Žunior na pragu Marakane, čeka se Ninković!

Fudbalski klub Crvena zvezda pojačao se Nikolom Mijailovićem i Aleksandrom Kovačevićem, a rukovodstvo crveno-belih je na pragu dogovora sa Dosom Žuniorom iz kiparskog AEL-a, prenosi "Sport".

Mijailović je potpisao jednogodišnji ugovor i došao je kao slobodan igrač, Kovačević će se priključiti crveno-belima za obeštećenje između 130.000 i 150.000 evra, a Spartak će dobiti i 20 procenata od narednog transfera.

Već duže vreme kao potencijalno pojačanje u štoperskoj liniji figurira Dosa Žunior iz kiparskog AEL-a, pregovori su u završnoj fazi i razmatra se obeštećenje između 400.000 i 500.000 evra, a ukoliko se ovaj transfer realizuje, bliži Marakani biće i vezista Miloš Ninković.

Njegovi uslovi su bili da se ekipa pojača na osetljivim pozicijama pred kvalifikacije za Ligu Evrope, a situacija sa bivšim igračem Dinama iz Kijeva mogla bi da dobije rasplet do ponedeljka.

Kako prenosi "Sport", želja novog trenera Slaviše Stojanovića je vezista Nejc Pečnik, bivši slovenački reprezentativac koji bi mogao da dođe kao slobodan igrač, pošto mu je istekao ugovor sa Šefildom.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Čim je Pinto otišao, meni je jasno u kakvom je stanju Zvezda. Uostalom, čim je vodi Čović, biće dobro za Partizan. :D

Kурајбер

Novajlija
Mrđa i Katai stižu u Zvezdu?

Izvor. B92 | AG

Crverna zvezda bi uskoro mogla da dobije dva pojačanja - Dragan Mrđa i Aleksandar Katai blizu su prelaska na ’Marakanu’.

Katai, bivši igrač Vojvodine, ima ugovor sa Olimpijakosom i došao bi kao pozajmljen igrač, baš kao i Petar Grbić u Partizan.
Što se tiče Dragana Mrđe, njemu je ugovor sa Sionom istekao i u Zvezdu bi se vratio kao slobodan igrač.
Katai može da igra na sredini terena i na poziciji krila, dok je Mrđa klasičan napadač. Mrđa je inače član čuvene generacije crveno-belih rođene 1984. godine, ali u prvom mandatu jna Marakani nije se previše istakao (10 golova na 50 utakmica) jer je konkurenciju imao u Nikoli Žigiću i Marku Panteliću.

Zvezda je od početka prelaznog roka dovela petoricu igrača – Miloša Ninkovića, Nejca Pečnika, Nikolu Mijailovića, Aleksandra Kovačevića i Đorđa Rakića koji je doživeo tešku povredu kolena.

Crveno-beli novu sezonu počinju u četvrtak kada u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope dočekuju islandski IBV.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pa taj Mrđa je već igrao u Zvezdi. Ma naš fudbal je smešno žalostan. Isuviše se veliki novac okreće na zapadu. Kraj priče.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Još prošle godine je M. Pantić najavio ono što se Crvenoj zvezdi dešava:
Kada će političari rešiti da izvrše privatizaciju i u sportu, ovako više ne ide. Ja sam navijač Partizana, ali ovo je velika sramota za našu zemlju i nimalo ne likujem nad sudbinom FK CZ. Uskoro će to osetiti i mnogi drugi klubovi, pitam se dokle?

Taca

ona, stara
Član
A gde ste vi igrali te 1959.g?
... "1957. године, уз четврту титулу првака државе (након 1951, титуле су освојене 1953. и 1955.) остварен је и велики европски успех. Црвено-бели су заиграли на међународној европској сцени, и одиграли су полуфинале у Купу европских Шампиона. Италијанска Фиорентина је славила са 1:0 у Београду, док је меч у Италији завршен нерешеним резултатом. Годину дана касније, у витрине нашег клуба стигао је и први европски трофеј - Дунавски Куп. До наредног европског трофеја, чекало се пуних 10 година, а потом је 1968. године поново освојен, како се тада звао, Средњоевропски Куп..."

;)

Taca

ona, stara
Član
Коста Томашевић (рођ Стари Бановци 25. јула 1923 — умро Београд 13. мај 1976) је југословенски фудбалски репрезентативац, виши спортски тренер и професор физичког васпитања.

Био је један од оснивача и првих играча београдске Црвене звезде, за коју је од 4. марта 1945. до 2.маја 1954. одиграо укупно 340 утакмица (од тога 125 првенствених) и постигао 370 голова. У дресу „црвено-белих“ освојио је два првенства (1951. и 1953) и три узастопна трофеја Купа (1948, 1949, и 1950).

laganini

Suspendovan nalog
..gleda sam nedavno "večiti" derbi grobari su izdominirali ...ne znam ko vodi na tabeli nemam informaciju..

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Mislim da su sada egal sa bodovima, ali Zvezda ima prednost jer je pre osnovana. :D

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
I ja sam negde pročitao slična prepucavanja. Hrvatski klub... :laugh: Kako im samo padne napamet? :roflmao:

laganini

Suspendovan nalog
..to je stara zezancija od vrimena kad je Tudjman bio predsjednik partizana a 45-te su pokupili sve igrače iz zagreba..čajkovski bobek zebec itd...otuda ta legenda..:D

Taca

ona, stara
Član
Ajde tutanj iz ove lepe teme...umalo se nisam onesvestila kada sam ovde videla reči "grobari"..."vučić"..."tuđman".... :inpain:

Moram da okadim! :sour:

Vrh Dno