• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Europrajd - treba li to nama ili ne?

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.677
Horoskop
Ribe
Pokrećem novu temu, pošto vidim da je to aktuelno u zadnje vreme. Treba li ovoj napaćenoj zemlji Europrajd? Neko će reći, sve imamo pa nam samo još europrajd fali! Iskreno nemam ništa protivU pripadnika(ca) LGBTQ+ populacije ali da li će manifestacija zvana europrajd zaista doprineti unapređenju njihovih prava i razumevanju njihovih potreba? Iskreno, mislim da neće. Šta vi mislite?

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
78
Horoskop
Škorpija
Pisao samna drugim forumima.Samo ne treba da obracamo paznju na to i nece biti nista.Njima godi da neka grupa ljudi stoji sa druge strane ulice,a izmedju policija i dobacuju im sve i svasta,jer tako dobijaju na gledanosti i to im je uspeh.Samo taj dan ko ne mora,ili ko mora,da ih zaobidje i prodje kao da ih nema.To je za njih gore nego bilo kakav napad.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.374
Horoskop
Ribe
Ja volim parade i išla bih i na ovu ali rizikujem da me izbatinaju sveti sveštenici i neonacisti koji sebe zovu domaćinima.
Recimo da bih ovako - kome deda/pradeda ostavio Karađorđevu zvezdu, deda ili otac partizansku Spomenicu, otac/muž/brat makar godinu upisanu u vojnu knjiživu devedesetih...e taj da dođe na prajd i kaže da li je za ili protiv. Ostali, mrš!
Ja bi sve to ordenje predaka okačila na sebe, obukla se kao Viking i đuskala sa gejevima i lezbama. I sigurna sam da bih se dobro provela.
U pozadini da ide ova stvar sa krajišnicima i obrada Kiffness! 😍 Obratiti pažnju na Vikinga u spotu, tako bi se obukla! 💪

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
78
Horoskop
Škorpija
Pa oni tvrde da jesu...
Oni to tvrde,da bi dobili jos vise vremena na javnim glasilima.Iako se svaki dan sve vise pojavljuju na sve strane.Culi ste za onu knjigu koju hoce da proguraju u skole da je normalno da musko zivi sa muskim i zensko sa zenskim.To ako se dozvoli,mislim da mogu da pozatvaraju skole,jer mnogi roditelj nece prihvatiti da to udje u obavezne udzbenike.

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.677
Horoskop
Ribe
Pa hoće proguraće, imaju jak lobi, premijerka je lezbara, imaju podršku zapadnih ambasada, nevladinih "udruga"... naša crkva ćuti (čast izuzecima)

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
78
Horoskop
Škorpija
Mislim da nece proci.Ostace na tome da je kupi ko hoce,ali kao udzbenik nece.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.762
Horoskop
Devica
Da nisam počela da se vrtim po prokletim korporacijskom svetu mislim da ovo nikad ne bih rekla
Ali ne, ne treba im to nikako
imaju više prostora za rad i napredak (pogotovu kad su strane firme u pitanju), za par godina će svakako moći da se venčaju i usvajaju decu i kod nas bez sve te silne pompe koju pokušavaju da naprave
Još jedno jako bitno, svaka gej osoba sa kojom sam pomenula temu srBske prajd parade mi je rekla da je to toliko politički sve nagurano namešteno i potencirano da oni sami ne žele da idu
Baš ono, ne mrzim LGBT zajednicu, i treba da svako od nas da ima pravo da živi svoj život kako želi ali vala nikakve svrhe od šetnji i sranja po gradu

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.919
Horoskop
Strelac
Pa, biće ga (Europrajda), hteli mi to ili ne. Ja lično ću te nedelje otići iz Beograda. Da li im ta manifestacija pomaže? Naravno da ne ali to nije bitno. Već 12 godina je ovde važnija forma od suštine, tako da se sve vezano za tu populaciju odvija upravo zbog forme. Inače, stručnjaci znaju vrlo dobro kako se menja javni diskurs i kako se podstiču određena socijalna ponašanja; da se zaista stremi stvarnom i iskrenom poboljšanju njihovog statusa, to može da se postigne (ne instant naravno), ali ne političkom praznom govorancijom i karnevalskim manifestacijama.
Tako da je sve "šarena laža" i prostor za zaradu....

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
78
Horoskop
Škorpija
Da nisam počela da se vrtim po prokletim korporacijskom svetu mislim da ovo nikad ne bih rekla
Ali ne, ne treba im to nikako
imaju više prostora za rad i napredak (pogotovu kad su strane firme u pitanju), za par godina će svakako moći da se venčaju i usvajaju decu i kod nas bez sve te silne pompe koju pokušavaju da naprave
Još jedno jako bitno, svaka gej osoba sa kojom sam pomenula temu srBske prajd parade mi je rekla da je to toliko politički sve nagurano namešteno i potencirano da oni sami ne žele da idu
Baš ono, ne mrzim LGBT zajednicu, i treba da svako od nas da ima pravo da živi svoj život kako želi ali vala nikakve svrhe od šetnji i sranja po gradu
To sam i ja mnogo puta govorio,mada ne ovde na ovom forumu,ali ako oni zele da se setaju,a zasto onda napadaju normalne ljude,koji nisu za gej brakove.Ako oni imaju mogucnosti da trze svoja prava,zar normalan narod ne treba da brani svoja.

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.677
Horoskop
Ribe
Pa, biće ga (Europrajda), hteli mi to ili ne. Ja lično ću te nedelje otići iz Beograda. Da li im ta manifestacija pomaže? Naravno da ne ali to nije bitno. Već 12 godina je ovde važnija forma od suštine, tako da se sve vezano za tu populaciju odvija upravo zbog forme. Inače, stručnjaci znaju vrlo dobro kako se menja javni diskurs i kako se podstiču određena socijalna ponašanja; da se zaista stremi stvarnom i iskrenom poboljšanju njihovog statusa, to može da se postigne (ne instant naravno), ali ne političkom praznom govorancijom i karnevalskim manifestacijama.
Tako da je sve "šarena laža" i prostor za zaradu....
Bože Šufnudlice pametna li si!!<3

Vrh Dno