• Dobrodošli na Ćaskanja. Ćaskanja forum je Internet zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Opuštena atmosfera i dobra zabava je ono po čemu smo prepoznatljivi. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija, tema... Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se ili se prijavite sa Vašim nalozima na društvenim mrežama. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. Pridružite nam se!

Ernesto Che Guevara

Beba

Domorodac
Domorodac
images (7).jpg chetoro.png che3.jpg

Njegovi citati:

Prva dužnost revolucionara je da bude obrazovan.

Dopusti da te svet promeni pa ćeš i ti moći menjati svet.

Iznad svega, budi sposoban da duboko osetiš bilo kakvu nepravdu počinjenu prema bilo kome, bilo gdje u svetu.

Ako se treseš od muke na svaku nepravdu, onda si moj drug.

Rizikujući da ispadnem smešan, dozvolite mi da kažem da je pravi revolucionar vođen velikim osećanjem ljubavi. Nemoguće je zamisliti iskrenog revolucionara kojem nedostaje ova osobina.

Revolucija se dešava kroz ljudska bića, ali pojedinci moraju svoj revolucionarni duh kovati iz dana u dan.

Revolucija nije jabuka koja pada kada je zrela. Moraš je naterati da padne.

Radije ću umreti, nego da živim klečeći na kolenima.

Kad god nas smrt iznenadi biće dobrodošla ukoliko je naš ratni poklič dospio makar do jednog uha koje sluša i jedne ruke koja će se ispružiti kako bi preuzela naše oružje.

Nije me briga ako padnem, sve dok je iza mene neko ko će podići moju pušku i nastaviti pucati.

Okrutne vođe se mijenjaju samo zato da bi nove vođe postale okrutne.

Nisam ja oslobodilac. Oslobodioci ne postoje. Ljudi sami sebe oslobađaju.

maki

Domorodac
Domorodac
Ništa čudno....nije ni prvi ni poslednji koji je narodu prodavao ,,priču,,...

Beba

Domorodac
Domorodac
Kaže danas voditelj u emisiji o njemu," biće ga dok god postoje studentski zidovi...ta emisija mi je dala ideju za temu.

Stemis

Neodgovorni urednik
Staff member
Niko nije savrsen. Ako je nosio Rolex, ne znaci da je drugacije mislio. Nisam citao nista o njemu, ali nije ok da se osudjuje zbog sata.

Tihi

onaj što teče
Domorodac
Če je mogao da bira između smrti i raskošnog života, a izabrao je smrt
Nije on izabrao smrt , njegov san i idealizam su smetali.

Last edited:

Tihi

onaj što teče
Domorodac
Njegov san i dalje živi , što potvrđuje da umiru sanjari ali ne i snovi .

Vera

Kolonista
Kolonista
A što je bio lep, harizmatičan.. Moram da ostavim meni najdražu fotografiju. Dođe mi da je stavim kao avatar čim izađem iz čamca. :)
Svojevremeno sam imala poster Čea i stavila ga umesto abažura, onako urolanog. Umesto zvezde izrezala sam krst. Možda nije u redu ali svejedno, svetlost kroz krst je davala predivan odraz, a ja sam nekako bila mirnija.