• Ovaj veb sajt koristi kolačiće (cookies). Nastavkom korišćenja ovog veb sajta saglasni ste sa našom upotrebom kolačića. Pročitajte više.

Epidemija najezde

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Volim ove naslove, savrsenu su jasni i u skladu s propisi. :D
Elem, ove najezde me asocirale...
U poslednje vreme se oseca epidemija novih clanova na forumu. Ipak, s obzirom da je u pitanju najezda, ja ne bih da se vakcinise, nek oboli forum od te gadne boljke. Prenosilac je @Time ali ima i drugih virusa. :D Hvala @Time, hvala i ostalima koji su naleteli na forum.
Zelim dve stvari da kazem, zato sam i otvorio ovu temu. Dobro, dakle da kazem sta imam:
Poslednjih meseci su nam se, to sada verujem da mogu slobodno reci, pridruzili neki, a znaju oni na koje mislim, clanovi. I moram sa velikim zadovoljstvom reci da su divne osobe. Sjajno su se uklopili. Takodje, strasno mi je drago sto su sa nama na druzenju i drugari iz komsiluka. Veoma sam ponosan na to. Svima vama zelim dobrodoslicu i nadam se da ovaj forum dozivljavate kao svoj, nadam se da se osecate prijatno i da vam je vreme provedeno ovde kvalitetno protraceno. :D
E sada moram da pohvalim moje stare prijatelje: toliko ste divni, druzeljubivi, ljubazni, prijatni, i toliko sam ponosan na vas, srecan sto vas imam. Hvala vam sto ste nase nove drugare super prihvatili. :happy::happy::happy::happy::happy::happy:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ljudi, ovde stvarno nije rec o meni. Znam da jesam admin i da sam postavio neke principe i da ih furam, ali osnovu i sustinu foruma cini zajednica. Kolektiv. Bravo za nas! :smug:

Shesau_

Domorodac
Domorodac
Salu na stranu,super se osecam ovde. :) Kada mi je Time dao link bacila sam pogled i rekla " jbt bre,ovde nema nikoga,ali aj dacu mu sansu" i evo meee,kuckam kao da se znamo 100 godina. Inace,znamo svi da su forumi zbog fejsa otisli u out pa cak i kada naletis na neki tesko se uklopiti u ekipu,ali ovde je sve do vas domacih jer se prema novajlijama ponasate kao da se "znate/znamo" dugooo.

Zaista retkost tako da mene osvojiste :)

šufnudla

Kolonista
Kolonista
Lepo od tebe, uredniče, što si se svima zahvalio, ali mislim da bi za ovu konkretnu najezdu trebalo da se zahvališ i lošim urednicima nekih drugih foruma...:D
Ima ovde, koliko sam shvatila, dosta "pobegulja" :laugh:

A Time je samo pomogao izbeglicama da nađu krov nad glavom.:)

Shesau_

Domorodac
Domorodac
Odavno nismo skoncentrisani na samo jedan forum tako da pobegulje nismo :D Dok je postojao BGDC tada je bio jedan i jedini.

Sto se mene tice,ostajem ovde :)

šufnudla

Kolonista
Kolonista
Ja sam pobegulja sa jednog foruma.:)
(Ovo k'o lečenje od alkoholizma, bože me oprosti... Moje ime je 'tako i tako'. Ja sam pobegulja sa jednog foruma na kojem sam mislila da ću ostati duže..., a nije BGDC, niti Krstarica.);)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Meni je potpuno jasno da se negde nesto dogodilo. Ali niti sam pitao sta niti gde. Nikoga. I ja sam gubio clanove u procesu odrastanja kao admin foruma. To je sasvim normalno. Nekima se ne dopadaju postupci urednistva i odlaze. I to je normalno. Ne valja da urednistvo selektivno primenjuje mere. Mora postojati princip. Opet ponavljam, ko ima vlast, ima i odgovornost.
No, to sto se negde nesto dogodilo i sto je @Time preporucio ovaj forum je lepo od njega, i sve ostalo sto sam vec rekao. A to jeste li ili niste pobegulje, pa ja ne bih to tako nazvao. Pa svi forumasi koji posecuju ovakve forume idu na vise njih. Neki tamo, neki vamo. Retki su oni koji su samo na jednom. I to je sve normalno, pa ne mogu ja nikome da branim, niti imam pravo sta ce raditi na Netu.
Ok, shvatam, da se nesto nije dogodilo negde, ne bi mi sada ovde ovo pisali. Ne bismo. Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane. Facebook je jedan, a foruma je bezbroj. :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Domorodac
Kad se već priča o forumima....Istakla bih veliko žaljenje što su forumi, kao prve prave društvene mreže, izgubili trku sa instant mrežama kao što su fb, twiter i ostali. Forumi su nekad bili zaista virtuelne porodice. Imali ste veliki izbor članova. Sa nekima si razvio blizak odnos, sa nekima površan, sa nekima stigao i da se sporečkaš , a sve to pod "kapom" admina i urednika. Prava jedan papazjanija u kojoj je često bilo i vrlo kvalitetne razmene mišljenja na sve moguće teme, gde si puno toga mogao i da naučiš. Sve u svemu, žao mi je što je toga ostalo samo u bledim tragovima. Lično ne shvatam kako je ovako kvalitetna forma društvene mreže mogla izgubiti primat od mreža koje se sastoje od postova po 100 karaktera.

T

Tihi Don

Gost
Najčešći uzrok zamiranja foruma kao forme društvene mreže su sujeta i idiolatrija samih članova istih
Virtuelni svet sam po sebi dozvoljava slobodu izražavanja i predstavljanje sebe kao ličnosti bez ikakvih obaveza i ograničenja.
Uloga admina je presudna za funkcionisanje foruma, i pravila ponašanja koja propisuje za forum moraju poštovati svi ćlanovi foruma, pa i on sam, jer gde postoje jasna pravila tu postoji i red.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Najčešći uzrok zamiranja foruma kao forme društvene mreže su sujeta i idiolatrija samih članova istih
Sujeta i nevaspitanje. Svaka zajednica se zasniva na međusobnom uvažavanju i toleranciji. Najvažnije je dozvoliti svakom članu da se lepo smesti i nađe svoj kutak za pisanje. To važi ne samo za forume već i za grupe po fb. Sve je to isto: zajednica koja funkcioniše bez podsmeha i ignorisanja. Nađoh jednom post, o tome kako je umro jedan forum...od tada, tačno znam kako želim da izgleda mesto gde želim da dođem. I šta je moja uloga.

"Bio jednom jedan forum sa mnostvom zanimljivih clanova. Svako je doprinosio na svoj nacin i imao ponesto da kaze.Svako je na ovaj ili onaj nacin pripadao nekoj grupici,frakciji... Bilo novih clanova,svi su se brzo asimilirali,nalazili nekog ko im je bio zabavan................Sujeta proradila,grupice se isvadjale. Dosao novi admin. Admin napravio svoj forum.Odvukao gomilu clanova koji su pisali. Ostala pustinja.Novi clanovi se pojavljuju,manje nego ranije,ali ima ih.Nemaju gde da se pronađu...
Malo sam navratio da vidim je li ovo jos u zivotu.Nije ostala ni bleda senka onoga sto je nekad bio...gledam ovu temu,neko kaze stari clanovi se podsmevaju novim, ne mogu da nađu svoje mesto...
Facebook jeste ubio forume dobrim delom,ali kod ovog nije u pitanju samo facebook...Tako nesto valjda..."

Malo sam izmenila poruku da se ne vidi koji je forum, suština je ostala ista. Po meni, ovo je "Sveto pismo" zajednice, upozorenje kako nešto lepo može lako da se uništi i nikada ne oporavi. Beware...;)