• Dobrodošli na Ćaskanja. Ćaskanja forum je Internet zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Opuštena atmosfera i dobra zabava je ono po čemu smo prepoznatljivi. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija, tema... Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se ili se prijavite sa Vašim nalozima na društvenim mrežama. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. Pridružite nam se!

Elektronsko bankarstvo

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Već duže vreme čak i u zemlji Srbiji gotovo sve banke imaju i nude usluge elektronskog bankarstva.
slide.jpg
Ja sam se recimo raspitivao oko plaćanja mesečnih računa za struju, komunalije i ostale i u banci me uveravaju da uopšte ne naplaćaju proviziju. Ima li neko iskustvo sa ovim načinom plaćanja?
Inače, elektronsko bankarstvo koristim već par godina, kada prebacujem novac sa jednog računa na drugi ili kupujem ili prodajem devize.

lutalica

optimista sa iskustvom
Kolonista
Sa licnim racunom, ne radim elektronski, samo u firmi - tu ima i provizije i mesecnih troskova odrzavanja paketa..

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Ne koristim elektronsko bankarstvo, tj imam samo mogućnost uvida u stanje na računu i stanje kredita. Ne treba mi ništa pored toga, jer nemam firmu ili neka izuzetno velika primanja da bih radila nešto elektronskim putem. Više volim da plaćam račune u pošti, a da sa automata podignem pare nego da prebacujem s računa na račun.

lutalica

optimista sa iskustvom
Kolonista
Societe. Odrzavanje paketa je 1450,00 din mesecno, a provizija po nalogu 25,00 din. Za podizanje novca, zavisi od visine iznosa. Ponavljam, to je za pravna lica. Cerka ima kao fizicko lice racun u Erste, i placa elektronski, samo, nisam je ni pitala za proviziju, hajde, provericu, pa javljam.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ne koristim elektronsko bankarstvo, tj imam samo mogućnost uvida u stanje na računu i stanje kredita. Ne treba mi ništa pored toga, jer nemam firmu ili neka izuzetno velika primanja da bih radila nešto elektronskim putem. Više volim da plaćam račune u pošti, a da sa automata podignem pare nego da prebacujem s računa na račun.
Ali zašto čekati redove za plaćanja ako se sve može platiti od kuće?

Icy

White Wolfess
Kolonista
Zavisno od toga koja usluga se plaća postoji potpuno oslobađanje od provizije, ili se pak naplaćuje, ali svakako daleko manja od bilo koje u samoj banci.
Korisnik sam e-bankarstva godinama unazad. Promenila sam nekoliko banaka. Od banke - do banke, postoje razlike u sigurnosti samog sistema, pristupu istom, friendly user okruženju same aplikacije. U susret novim tekovinama tehnologije i e-bankarstvo je napredovalo pa danas postoje i aplikacije za mobilne telefone, a sve u svrhu toga da svoje račune izmirimo lako i pre svega na vreme.
Korisna i potrebna stvar. Bez čekanja u redu, može se platiti kada god nam je zgodno (u ponoć, u 3 iza ponoći..) a vreme transfera novca je isto kao da ste otišli u banku i izvršili plaćanje na šaletru.
Sve banke imaju preseke stanja 3 puta u toku dana. U 8h izjutra, u 14h i nakon toga u 18h. Razlog zašto se neka transakcija obaveljena posle 18h knjiži tek sutradan je upravo u samom vremenu plaćanja i knjiženju u banci.

Jova

Suspendovan nalog
Htedoh nesto da napisem ali vidim da je Icy vec sve lepo objasnila...Mozemo ja i ona da se udruzimo pa otvorimo privatnu Banku...:D

Sviđa im se: Icy

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Ja sam klijent Rajfhajzena. Razmišljam koje bi sve račune mogla da plaćam online. Račune za mobilne i Infostan, možda..
Dosadile su mi pošte i redovi.

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Prešla sam u Eurobanku-EFG. Već dva meseca koristim e bankarstvo, više ne idem na poštu. Provizija za račune je 8.00 dinara.
Treba da prebacim sredstva sa mog računa na maminu master karticu, i to jedino ne znam, jer ne postoji šifra na računaru, ista kao na uplatnici..zvaću call centar.

Beba

Domorodac
Domorodac
Već par godina račune plaćam elektronski. Inače sam klijent Erste banke, oni naplaćuju proviziju 15 dinara. Odgovara mi apsolutno, lap top pred sebe i laganica.
Zadovoljna sam.
Nešto drugo hoću da vam ispričam. Ušla sam u Rajfhajzen banku da uplatim za l.kartu, znam da su provizije velike ali to je bilo negde kada su bile penzije i plate pa je svugde bila gužva, morala sam i to zadovoljstvo me je koštalo 200 dinara tj. 100din. po uplatnici.
Pa to ti je nepravda...

Beba

Domorodac
Domorodac
Ma i ja, ne znam kada sam zadnji put i ušla u banku.
Erste je bila Novosadska, mislim da oni imaju najviše korisnika tako da je uvek gužva, i kada treba da idem bude to pred kraj radnog vremena.