Ekonomska situacija alarmantna

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Slazem se sa Insajderom. Nisam stekla utisak da se pivo slabo prodaje, naprotiv. Posebno sad ide sezona kada se pivo pije u mnogo vecim kolicinama. Pre ce biti da ``foteljasi`` opet nesto mrse i plete, grade podlogu za neki lopovluk

Džudi72

Neobaveštena
Član
Uzeli su kao reper pivare, a na televiziji aktuelne reklame za pivo. I pivo je leti aktuelno.

Možda su kao reper trebali da uzmu nešto drugo - da se sve više kredita refinansira kako bi se vratili krediti drugim bankama-to je začaran krug sa kreditima.

Dalje, sve više pušača u Srbiji kupuje duvan na ulici, cveta siva ekonomija, cena duvana na pijaci ili u blizini pijace je jeftinija od duvana sa kioska.

Opada kupovna moć stanovništva. Trgovci nude stalno popuste, akcije i sl. Ljudi kupuju na čekove i na kartice, pa opet duguju bankama.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Meni sad na slavi utrapiše tri motana duvana....mene stra' da zapalim, sve mislim džoint je hahahhha
Ali primetila sam i ja to sa duvanom da sve više ljudi njega koristi....Bar svaki drugi dan sretnem nekog sa duvanom, što pre nije bio slučaj...

Džudi72

Neobaveštena
Član
Da, ja sam pre mesec i više dana počela da pravim cigarete, inače bih morala kako znam i umem da prestanem da pušim.

Hajde da kažemo da su cigarete štetne, i da to isto nije dobar reper za sliku alarmantne ekonomske situacije.

Primera ima bezbroj. Anchy, zaboravila sam koji fakultet završavaš. Da li si pitala koliko košta diploma? Ne potvrda o diplomiranju, tu je taksa nešto sitna, već da po završetku uzmeš diplomu sa faksa?

Pre godinu dana, na Arhitektonskom fakultetu za podizanje diplome trebalo je izdvojiti čini mi se 15.000 dinara.

Ćerka mojih prijatelja nije odmah podigla diplomu, dok nisu skupili novac za to! A ljudi rade privatno, imaju ordinaciju!
Nemaju posla.

Koliko je situacija teška u svim oblastima života dovoljno je otići u pekaru i gledati nekih pola sata šta se najviše kupuje. Pogačice, kifle, pecivo, poneki jogurt.

Puni kafići u gradu znaju da zavaraju. Tamo se po sat vremena sedi uz jednu nes kafu ili uz jedno piće, što nije velika stavka u budžetu.

Na jednoj strani imamo one koji se razbacuju sa novcem, sa druge one koji preživljavaju. Na nekoj trećoj strani smo mi koji uspevamo nekako da plivamo i da se snalazimo, samo da bismo normalno živeli, ništa luksuzno. Nas ima sve manje.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Prijava diplomskog mi je 200 evra, u to ulazi i uzimanje same diplome.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Dobro je. Ova devojka je posebno platila prijavu diplomskog, a posebno uzimanje diplome. Ali, i to je velika suma, 200 evra bez obzira na pad evra.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Da ti iskreno kažem za mene je tih 200 evra čista otimačina. Zaista ne znam šta ja plaćam za te pare.

Insajder

grrrrr
Član
manje više za cigare što su skupe, to je u svakom slučaju nepotrebno, katastrofa je što cene mesa
i druge prehrambene robe su otišle u nebesa

Džudi72

Neobaveštena
Član
Naravno da je otimačina para, jer sve vreme si plaćala školovanje. Ništa nisu poklanjali.

Insajder

grrrrr
Član
ehh kako sam se uželeo domaće gibanice i turšije..došlo mi da kukam danas koliko mi se jelo
izvinjavam se, malo me nostalgija ponela iako možda zvuči snobovski pored toga što znam za situaciju u našoj zemlji

Beba

Poznata ličnost
Član
Blizu kod mene živi čovek, penzioner, zovu ga Lenjin:sour:. Voli da priča, izadje napolje i traži žrtvu za divan:shifty:
Voli da priča aktuelnim temama...lepo...ali brate nema kraja...Malo je od divana otišao u opsajd...

Šta da se radi, pitam Lenjina. Revolucija?
On kaže idi kod Dantea, on je nadležan za nas! Daće tii KNJIGU NAMERA(rebalans budžeta) na koricama (vratima pakla) piše:Moje namere vas vode na put pun krika, osetićete večni bol i bedu tu, Vaš put je put u svet prokletnika. Krenite predamnom bez nade koja vas je napustila.
Stao mi dah, pa naš Lenjin je i te kako u igri , nikako u opsajdu.
Šta je ovo,pitam se naglas, a on će kao neko koji sve shvata:
Ovde ti srce mora biti meko.Neka ti sva jeza bude poznata, ja vas upućujem na put kako sam vam rekao.
Gde guramo ,što smeta mi na putu za bolje daleko.Probudih se.Stvarnost je gora.Krugova je mnogo na ovom putu.Mnogo kuke .Idem da tražim motiku,da je moje ostarele I bolesne ruke podignu.Pa kom’opanci kom’ obojci.

maki

Nindža
Član
Dve godine kasnije....stanje nepromenjeno...i dalje se mota duvan, jede najjeftinije pecivo, pije pivo, a kuke i motike i dalje stoje zaboravljene negde u ćošku...
Strašno mi je da pročitam nešto od pre dve, tri godine i shvatim da se ekonomija nije promenila i da čekajući ,,Bolji život,, sve smo dalji od ,,Srećnih ljudi,, ....:thumbsdown:

Vrh Dno