• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Dvadeset zanimljivosti o ženama

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.347
Horoskop
Ribe
Prepoznajete li se (pitanje za žene) i da li prepoznajete svoje žene, majke, sestre, ćerke (za muškarce)?

- Kad vas ljube, žene vam opraštaju sve, čak i vaše zločine. A kad vas ne ljube, ne opraštaju vam ništa. Čak ni vaše vrline - napisao je jedan francuski književnik, duhovni začetnik evropskog realizma.

- Muškarci kod zgodne žene, koja im se sviđa, glupost nikad ne doživljavaju kao neku manu, već više kao nekakav dodatak šarmu u vidu neiskvarenosti karaktera - reči su Ive Brešana.

Jesu li žene druga polovina muškaraca ili samo različita bića? I šta progoni njihovu ćud? Teme su o kojima su ispisani milioni, što ozbiljnih, što neozbiljnih stranica.

Neke od zanimljivosti su:

1. Žene u proseku svaki dan izgovore oko 20.000 reči, a muškarci 13.000

2. Žene su u antičkom Rimu koristile znoj gladijatora da poprave ten

3. U Rusiji živi devet miliona žena više nego muškaraca

4. Žene prosečno tokom života provedu oko godinu birajući što će obući

5. Žene u proseku godišnje plaču između 30 i 64 puta, a muškarci samo između 6 i 17 puta

6. Prosečni muškarac svaki dan slaže oko šest puta – dvostruko više od žene

7. Umesto bola u prsima, srčani udar kod žena češće se manifestuje kroz mučninu, probavne smetnje i bol u ramenu

8. Srce žene kuca brže od srca muškarca

9. Tokom čitavog života žene četiri godine imaju menstruaciju

10. Žene na jeziku imaju više pupoljaka za ukus

11. Neke žene imaju genetsku mutaciju koja im omogućuje da vide nekoliko miliona više nijansi boja

12. Više žene sklonije su oboljevanju od raka

13. Najveći broj dece koji je rodila neka žena je 69

14. 68 posto žena kaže da bi imale vanbračnu aferu kad bi bile sigurne da ih neće otkriti

15. Žene najčešće umiru od srčanih bolesti

16. Samo dva posto žena sebe opisuje kao ''lepa''

17. Žene trepnu 19 puta u minuti, a muškarci samo 11 puta

18. Žene u Nigeriji imaju prosečno sedmoro dece – to je najviša stopa na svetu

19. Čak 80 posto žena nosi pogrešnu veličinu grudnjaka

20. Žene češće pate od noćnih mora i imaju emotivnije snove

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.878
Horoskop
Lav
Prepoznajete li se (pitanje za žene) i da li prepoznajete svoje žene, majke, sestre, ćerke (za muškarce)?

- Kad vas ljube, žene vam opraštaju sve, čak i vaše zločine. A kad vas ne ljube, ne opraštaju vam ništa. Čak ni vaše vrline - Tja...Ne bih se slozila u potpunosti...

1. Žene u proseku svaki dan izgovore oko 20.000 reči, a muškarci 13.000 - samo u sklopu posla, van njega mogu da ne progovirm ceo dan.

2. Žene su u antičkom Rimu koristile znoj gladijatora da poprave ten - fuj

3. U Rusiji živi devet miliona žena više nego muškaraca - znaci drma ih nejebica, citaj povecana agresivnost, citaj - rat

4. Žene prosečno tokom života provedu oko godinu birajući što će obući - samo godinu? Utisak je vise.

5. Žene u proseku godišnje plaču između 30 i 64 puta, a muškarci samo između 6 i 17 puta - Retko, ali kvalitetno!

6. Prosečni muškarac svaki dan slaže oko šest puta – dvostruko više od žene - ja se ne secam kad sam zadnji put lagala

7. Umesto bola u prsima, srčani udar kod žena češće se manifestuje kroz mučninu, probavne smetnje i bol u ramenu - pojma nemam

8. Srce žene kuca brže od srca muškarca - opste poznato

9. Tokom čitavog života žene četiri godine imaju menstruaciju - subjektivni osecaj pola zivota provedeno u bolu i krvi

10. Žene na jeziku imaju više pupoljaka za ukus - moguce, s obzirom da vecina muskih koje znam nisu izbirljivi, jedu sve sto im dodje pod nos

11. Neke žene imaju genetsku mutaciju koja im omogućuje da vide nekoliko miliona više nijansi boja - sumnjam da sam ja ta

12. Više žene sklonije su oboljevanju od raka - sta se podrazume pod vise?

13. Najveći broj dece koji je rodila neka žena je 69 - negde izmedju svaka cast i boze me sacuvaj

14. 68 posto žena kaže da bi imale vanbračnu aferu kad bi bile sigurne da ih neće otkriti - ne mora da znaci.

15. Žene najčešće umiru od srčanih bolesti - ne iznenajuje me.

16. Samo dva posto žena sebe opisuje kao ''lepa'' - mislim daje brojka mnogo veca

17. Žene trepnu 19 puta u minuti, a muškarci samo 11 puta - vrlo vazan podatak

18. Žene u Nigeriji imaju prosečno sedmoro dece – to je najviša stopa na svetu - seks besplatna zabava za sirotinju

19. Čak 80 posto žena nosi pogrešnu veličinu grudnjaka - prosvetlite me molim vas

20. Žene češće pate od noćnih mora i imaju emotivnije snove - moze biti

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.347
Horoskop
Ribe
I našeg Indijanca. On ima najviše komentara na forumu. 🙄😂

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.764
Horoskop
Ovan
Kad su muškarci na forumu u pitanju, primećujem da Poljoprivrednik vadi prosek, a Живота priča samo ujutru, verovatno dok srče kafu. Ja se pravim važan, za Nidžu ne znamo dal je živ, a Sovac je pričao do korone i vakcinacije. Eto još jednog primera sa posledicama pandemije.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.875
Horoskop
Lav
1. Žene u proseku svaki dan izgovore oko 20.000 reči, a muškarci 13.000 - Ja imam utisak da ne pričam mnogo, ali u svojoj okolini imam muškarce -pričalice🙃🙂

2. Žene su u antičkom Rimu koristile znoj gladijatora da poprave ten -Joj, fuj...

3. U Rusiji živi devet miliona žena više nego muškaraca - Zanimljiv podatak

6. Prosečni muškarac svaki dan slaže oko šest puta – dvostruko više od žene - I ovo je zanimljivo..Mislila sam da žene više lažu

20. Žene češće pate od noćnih mora i imaju emotivnije snove -Mislim da je ovo milion posto tačno

Gde nam je nestao Sovac?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.764
Horoskop
Ovan
Nek je on nama živ i zdrav gde god da je. A nas, ako nas se seti, seti...

Vrh Dno