• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Društvene mreže u doba pandemije

Kako korisnici društvenih mreža beže od realnosti izolacije​

" Jednostrane veze, poznatije i kao „parasocijalne veze“, cvetaju širom sveta usred mera socijalnog distanciranja i mera Covid-19 izolacije koje uvode različite vlade.

Globalno istraživanje u kome je učestvovalo više od 15.000 ljudi iz 25 zemalja, koje je naručila kompanija Kaspersky, otkrilo je da nešto manje od polovine (47 odsto) korisnika društvenih mreža smatra da im influenseri koje prate pružaju mogućnost da „pobegnu od stvarnosti“.

Više od jedne petine (21 odsto) veruje da bi ‘mogli da se sprijatelje’ sa influenserima koje prate, a otprilike isti udeo (22 odsto) je otišao čak dotle da pošalje privatne poruke nekom influenseru.

Uprkos izrazito virtuelnoj prirodi ovih odnosa, više od trećine (34 odsto) korisnika društvenih mreža je čak upoznalo neke od influensera koje prate, a taj broj je u SAD dostigao čak 57 odsto. "

Nastavak OVDE

Ne slušam podkastove, retko gledam emisije na YT. Čitam portale, pišem na društvenim mrežama i nemam problem da nekoj poznatoj ličnosti pošaljem DM kada je Tviter u pitanju...naravno, ne šaljem poruke svaki čas, ali kad poželim da uradim na blogu intervju sa nekim, kontaktiram preko DM-a ili pp-ako je Fejsbuk u pitanju.

Pošto sam bila jako uplašena kada je korona stigla kod nas, moj lekar opšte prakse mi je savetovao da igram igrice na kompu, da smanjim ulazak na net kako ne bih čitala sve vesti..i taj savet je bio odličan.

S vremena na vreme, pravim "reset" kada je net u pitanju..poslednjih dana jer sam neraspoložena, ali uglavnom pravim reset jer mi dosade i Fejs i Tviter i kad imam knjige koje čekaju da ih pročitam.

Možda tako radim zbog svojih godina-nisam klinka, možda i zbog toga što nisam zavisna od neta ( bila sam kada sam se pre x godina registrovala na Fejsu ).

Mislim da mi ne bi bilo dosadno ni kada bi ukinuli net :)))

A vi? Da li pratite nekoga na YT, da li slušate podkastove koji polako postaju internet radio emisije? Koliko je uopšte važan internet u ovo doba pandemije?

Koliko vam je uopšte internet važan, bez obzira na ovu pandemiju?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.066
Horoskop
Ribe
Možda nije za ovu temu ali se lepo namestilo. Danas je "Orao pao!". Fb, Instagram, Wapp, mesindžer...sve fejsove aplikacije su pale. Pa i deonice na berzi zajedno sa njima.
Videćemo kako će pandemični korisnici društvenih mreža ovo da prežive.
Iskreno, pakosno se radujem zbog svake cenzure koju su nam nametnuli, stigla ih je stara dobra karma! Ili što bi AV rekao, "Đilas je kriv!" 😂
Naš forum lepo radi, Boguhvala. ❤️

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.728
Horoskop
Devica
Ja sam nazalost kasno ukapirala da mi je posao vezan za Fejs jednim delom, tako da me je docekao haos, i ne daj boze da se stvarno desi neki apokalipticni scenario sa istim poludecu :D
Ne mogu da kazem za sebe da sam zavisna, ali koristim ih vala maksimalno, preko instagrama pratim gomilu zanimljivih profila za vezbanje, preko fejsa komuniciram sa par ljudi, a pinterest mi onako - za kad nemam sta pametno u zivotu pa gledam slike svega i svacega.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Kasno sam ukapirala da su neke društvene mreže pale. Nije mi to toliko značajno. Nisam zavisnik.
Ni u doba korone se moje interesovanje nije promenilo. Zapravo, jedino mi je bilo važno, da kada počne "bombardovanje" lošim vestima, nađem alternativu u nečem veselom.
Da dodam, što se tiče društvenih mreža, na fb sam samo ubog neke humanitarne grupe...

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.392
Horoskop
Ribe
I ja sam dosta kasno ukapirao da su pojedine društvene mreže bile "out of order" jedno vreme, jer nisam involviran u iste... Ja imam samo mail, koristim viber i to je to. Razne fejsove, vocapove i ostale instagrame ne konzumiram!

Vrh Dno