Dr Nestorović

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Član od
08.11.2019
Reakcije
653
Horoskop
Ovan
čovek znao sve ispočetka šta je i kako je a ono za šoping rekao iz zezanja a drugo je posle što su ovi debili preko noći istupili onu stvar proglasili vanredno stanje i on je automatski strpan u isti koš sa njima

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.163
Horoskop
Strelac
Kakav god da je ovaj virus, nek je samo jači grip, on ipak odnosi živote i ostavlja posledice na zdravlje ljudi. Dakle, neozbiljno je i neetički za**bavati se s njim. Da li odnosi više ili manje života od gripa, raka ili neke druge bolesti - takođe nije bitno. Prenosivost je veća i tu leži njegova opasnost. U svakom slučaju ne mogu da odobravam stav "ma, nije to ništa važno". Ovaj virus je pokazao da smo kao nacija bolesni, da je ljudska populacija (u svetu) osetljiva i boluje od raznih drugih bolesti koje korona samo pogoršava. Ne razumem kako jedan lekar može na tu činjenicu da reaguje stavom "sve je to izmišljeno". Ponavljam, pozitivan stav je neophodan, ali nije dovoljan da spase ljude bolesti. Koliko je onih koji imaju genetske predispozicije loše, koliko je onih čiji je imuno sistem narušen drugim bolestima...zar je moguće da jedan lekar nema tu vrstu empatije? Koliko je onih koji su preležali kovid i sad osećaju posledice?
Da li poznajete ljude koji su oboleli od kovida? Ja bogami znam; rekli su mi kroz šta su prošli i kakve imaju posledice. I nisu one iste kao posle preležanog gripa. Meni je to dovoljno da razumno, bez histerije, ali bez zajebavanja i sa oprezom tretiram ovu situaciju. I zato ne mogu da uvažim stav Nestorovića.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.403
Horoskop
Ribe
A gle ovog Stemisa što je lajkuje, samo da je kontra od onog što ja kažem.☝🙄😂😂
Sve ću da vas nadgovorim samo da dođem kući, likujte sada dok sam na poslu! 😎😂

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Član od
08.11.2019
Reakcije
653
Horoskop
Ovan
Šufi najgrdje je što sada kao da ne postoje druge bolesti već samo korona-ne pruža se ljudima adekvatan način lečenja kod kojih su druga oboljenja u pitanju već se samo baca akcenat na koronu-napravili su ujdurmu kao da je zombi virus u pitanju o onim pregledima ispred ambulante da ne komentarišem

Šufi a jel te ljude koji su ti ispričali o iskustvima o koroni dobro poznaješ ili onako?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Član od
19.01.2013
Reakcije
2.190
Horoskop
Lav
Da li poznajete ljude koji su oboleli od kovida?
Znam i ja. Komšija iz starog kraja koji nam je prodao ovaj stan bio je bolestan- cela porodica, deca, žena pa on.

Jedan moj stari prijatelj, srećom imao je lakši oblik.

Ex koleginica je imala teži oblik. 13 dana je bila na respiratoru. Sada je kod kuće. Još je umorna, malaksala, a žena je bila odličnog zdravlja...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.403
Horoskop
Ribe
Na respiratoru ili na kiseoniku?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Član od
19.01.2013
Reakcije
2.190
Horoskop
Lav
@Taca koleginica je bila 13 dana na respiratoru. Kiseonik, neinvazivni i invazivni nisu pomogli...

Dobro se izvukla, beskrajno mnogo mi je drago.

Ali joj nikakva uputstva nisu dali kada je izašla iz bolnice ( izolacija npr ) i nisu testirali članove porodice ( muž i dvoje odrasle dece ).

Vrh Dno