Dosada

anuška

Poznata ličnost
Član

U današnje vreme nudi nam se bezbroj mogućnosti zabave i korišćenja slobodnog vremena, ali i kreativnih načina za odrađivanje određenih poslova i obaveza. U mnoštvu sadržaja dešava se da se zbunimo i postanemo neodlučni što odabrati i kako nešto odraditi. Međutim, pored svega toga, postoji nešto što je još bitnije - možemo početi da se dosađujemo. Jednostavno, malo što nas može oduševiti, ne pokazujemo interes i osećamo umor i bezvoljnost za aktivnosti bilo koje vrste.

Da li se često dosađujete? Kako se borite protiv dosade?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Vala, meni baš nije dosadno. I ne sećam kada mi je bilo dosadno.

• Sviđa mi se
Reagovanja: Icy

lasta

Poznata ličnost
Član
:) Meni je stalno dosadno. S time doista imam velik problem. Sve mi i svi mi brzo dosade. Ja skoro ni jedan film ne pogledam do kraja jer mi je vec na pola dosadan.

Ne borim se, skacem s dosade na dosadu, ocekujuci da jednom prestane :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
:) Meni je stalno dosadno. S time doista imam velik problem. Sve mi i svi mi brzo dosade. Ja skoro ni jedan film ne pogledam do kraja jer mi je vec na pola dosadan.

Ne borim se, skacem s dosade na dosadu, ocekujuci da jednom prestane :)
Pa šta radiš kad se dosađuješ? Dosadno ti je i tada?

Icy

White Wolfess
Član
Dosadno mi je kada nemam kreativnih ideja da ispunim vreme ili kada ih imam, a nešto me onemućava da to ispunim. A borim se.. pa uglavnom tako što tražim nešto što će mi privući pažnju i oterati dosadu :)

Jova

Suspendovan nalog
Kada mi je dosadno ja setam ako je lepo vreme ako je kisa spavam pod uslovom da je vikemd i ne radim...

• Sviđa mi se
Reagovanja: Icy

Beba

Poznata ličnost
Član
Vjerujem da vam je nebrojeno puta u životu bilo dosadno, medjutim je li vam ikada palo na pamet odakle dolazi i zašto "patite" od tog stanja?
Dosada je hronično stanje koje može dovesti do problema kao što su prejedanje, drogiranje, zloupotreba alkohola i kockanje. Dosađivanje na poslu može dovesti i do ozbiljnih nezgoda za vozače, bolničare i ostale zaposlene čija je budnost i opreznost ključna.
Postoji i emotivna dosada, kada mladim ljudima u vezi sve brzo dosadi. Možda je rešenje da se malo udalje jedno od drugog , da manje provode vremena zajedno i da osete da jedno drugom nedostaju.

• Arthur Schopenhauer
    • "Ljude u društvo tjera unutrašnja praznina i dosada. Ako osjete da su nam potrebni, ljudi postaju obijesni i arogantni."
  • Eric Hoffer
    • "Kad je ljudima dosadno, dosadno im je ponajprije stoga što su dosadni sebi samima."
  • Konfučije
    • "Ko je uljudan preko mjere postaje dosadan
  • Ralph Linton
    • "Čovjekova mržnja prema dosadi jedan je od najvažnijih pokretača napretka."

maki

Nindža
Član
Otkako znam za sebe imala sam problem sa dosadom...
Sećam se da sam kad sam bila mala znala pitati mamu šta sad da radim, dosadno mi je...odgovarala je uvek isto:„Uhvati se za uši i igraj."
Ovo me je toliko nerviralo da sam vremenom prestala da je pitam.
Nije mi bilo dosadno samo u periodu kad sam imala malu decu oko sebe. Dani su mi bili ispunjeni obavezama da je bilo momenata kad sam želela malo mira i odmora i da mi ruke nepomično odmaraju u sopstvenom krilu.

Beba

Poznata ličnost
Član
Retko mi je bilo dosadno.
Više je to bilo u smislu negde sam i nije mi prijatno, nije moje društvo - dosadjujem se!
A ovako skoro pa nikada.
Ideja imam za ceo jedan a možda i dva života:)
Dosadno - dragoceno izgubljeno vreme!

šufnudla

neprilagođena
Član
Dosadno u smislu dokolice - nikada! Ali umeju da mi dosade stvari, procedure, ljudi kada mi postanu predvidivi... Sve što se ponavlja uvek na isti način, dosadi mi posle izvesnog vremena...

G

Gea

Gost
Dosadno u smislu dokolice - nikada! Ali umeju da mi dosade stvari, procedure, ljudi kada mi postanu predvidivi... Sve što se ponavlja uvek na isti način, dosadi mi posle izvesnog vremena...
Na konto ovih predvidivih ljudi, uvek više verujem u to da je neko mentalno lenj, nego da je glup.

Meni je retko kada dosadno, uvek nađem sebi nešto čime bi se zanimala i šta me ispunjava ...

Vrh Dno