• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Dokle ćemo trpeti muškarce

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Sta mislite, drage moje, zasto mi, zene, to radimo? Zasto smo toliko slabe da dozvoljavamo da muskarci sebe smatraju Bogom dani, da moramo da cutimo i trpimo sve njihove hirove, kao da je to najnormalnija stvar na svetu?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Verovatno je to u ženski kod usađeno od davnina, kada su muškarci apsolutno dominirali svetom u svim aspektima. I danas shvatamo da je sasvim normalno brinuti se za decu, istovremeno ići na posao, u nabavku, voditi kućanstvo... A ako nam muškarac odluči pomoći, npr. oprati sudove ili obrisati prašinu, da ne spominjemo pranje veša... doživljavamo to kao da nam je uradio uslugu, ne zamaravši se mišlju da i on stanuje u istom kućanstvu. Ako žene izađu iz tog ustaljenog kalupa, često joj se poprilično zamera. Muškarcu se toleriraju mnoge stvari, možda zato šta su navikli da mi žene imamo veći prag tolerancije.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.392
Horoskop
Ovan
Poruke su izdvojene u novoj temi, da možete do detalja da razmotrite problem. :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Neko rece do detalja? :D

Daklem.......Da razmotrimo i ovu situaciju....Zasto mi trpimo ta cudna stvorenja zvana mukarci? :thumbsdown:

Prvo, priznajem malo mi teze ovo da razmatram jer ne spadam u one koje ``trpe`` muskarca, ali da probam da razmotrim ove koje ipak to cine...

Neko pomenu tako je od davnina: muskarac je autoritet, zastitnik, a zeni je potrebna zastita. Ok, ovo donekle ima smisla. No, u 21 veku kada je finansijska nezavisnost zena uglavnom postignuta, kada muskarac nije jedini koji donosi ``lovinu`` kuci, to gubi smisao.
Sta ostaje? Psiha...Godine,decenije, vekovi vaspitanja zene da je ona ta koja treba da trpi i popusta, da se ne zamera, da drzi celu kucu.....Ima tu i toga da je zeni jednostavno potrebno da bude voljena, ali nekad izgube granicu i trezveno razmisljanje u tome...Tu je i okolina...Koja je uvek surovija prema zeni u svakom pogledu. Cak i kad nije kriva. Ne postoji termin za razvedenog muskarca, ali postoji termin za razvedenu zenu. Ne postoji uvredljiv termin za muskarca koji ima ljubavnicu, ali postoji za onu koja ima ljubavnika...No da se ne rasplinjavam dalje u pricu...

Hocu reci da je na to zenino tolerisanje uticalo sve i okruzenje i njena sama ( cesto mazohisticka ) priroda...

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
I meni je drago da je neko pomenuo detalje, pa da krenem ovako zamlaćen i dosadan:

Zanemariću žene u godinama i one brakove od pre Hrista. To svi znamo kako je funkcionisalo. Mene brine današnjica. Ako krenemo od toga da mlade žene i devojke stalno stavljaju naglasak na frajere, likove i frajerčine, onda ih tako doživljavaju, što nije ništa pozitivno. Onda se čude zašto muškarac leži ispod novina, traži da je sve spremljeno, ne zalazi u kuhinju sem ako nije gladan, bulji po par sati u tv kad je sport na programu, itd. Opet dolazimo do žena, jednostavno rečeno - tražili ste, gledajte. Hoćeš dobrog frajera ili muškarca domaćina. Ovo "domaćin" većina je zaboravila šta znači. Ako neko poželi muškarčinu onda neka trpi takve muškarčine jer je sam doprineo da se dotična gospoda i tako ponaša. Ako svi ovako zajedno malo više ne evoluiramo, mislim da će žene i dalje nastaviti da traže muškarčine ali neće dobijati i prave muškarce domaćine koji bi podelili poslove i krenuli da pomažu svojim ženama, pa čak i da ih zamene totalno u nekim poslovima.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Boki ozbiljno pocinjem da sumnjam da si ti vise ili manje u okruzenju sponzorusica i plitkih klinki. Ozbiljna zena ne stavlja naglasak na likove i frajercine.
A muskarcina koja trazi da bude spremljeno i nije muskarcina, vec volina.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ja sam sve češće okružen plitkoumnim ljudima, ne samo devojkama. Na takve nailazim celog svog života, samo prenosim u tekstu ono što kao čovek u realnom životu opažam, a ne ono što čujem od nekog. Pitanje je kako žene onda doživljavaju prave muškarce, i kako se odjednom desi sada da te žene koje znaju šta su birale, ne znaju šta su izabrale? Zar to nije plitko? Zašto se potežu pitanja: dokle ćemo trpeti muškarce? Zašto iko mora nekog da trpi? Potpuno je konfuzno.

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
....žene koje znaju šta su birale....
Da li kod tebe postoji mogucnost da se neko promeni, pa da vise ni ne lici ono sto je izazvalo odabir? Ko tu onda treba da izvuce "deblji kraj"?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ako sada zalazimo u detalje braka, tu onda ozlazimo iz teme: dokle ćemo trpeti muškarce? Jer, neko ko je izabrao, taj neko ko je izabran krene da se menja, onda je stvar vrlo jasna. Zarad svoje sreće, mirnijeg života, pa još ako su tu i deca, taj neko treba da prekine taj odnos. Nema tu šta da se pitamo, da li čemo nekog trpeti ili ne. Ovde je zbunjujuće samo pitanje, na šta se konkretno onda odnosi ono "trpeti", ako su to neke bezazlene stvari, uvek postoji rešenje, a ako su to krupnije stvari u braku koje izlaze iz okvira svakog normalnog zajedničkog života, to onda nije dobar naslov ove teme. To je već nešto sasvim drugo. Definišite tačno i postavite tačne okvire iz kojih niko od nas neće izlaziti van diskusije da ne bi bilo zabune.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
To neka definise Lutalica, posto je ona pokrenula temu. :)

Pa da nastavimo sa diskusijom...:)

Vrh Dno