• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Dobrovoljno davanje krvi

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.800
Horoskop
Ovan
Da li znate da je u Srbiji gotovo 75% davalaca krvi su muškarci? Juče sam pročitao taj podatak i iznenadio se. Poznato je da su muškarci "junaci" kad je igla u pitanju, pa me zanima vaše mišljenje zbog čega je to tako. Ja nemam predstavu.
Inače, dva puta sam dao krv dok sam bio mlađi. Može to i bolje. :(

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.374
Horoskop
Ribe
Nisam sigurna kod običnog davanja krvi ali kod davanja trombocita i slično potrebno je da nisi rađao a kod žena je to uobičajeno. 🙄

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
78
Horoskop
Škorpija
Da li znate da je u Srbiji gotovo 75% davalaca krvi su muškarci? Juče sam pročitao taj podatak i iznenadio se. Poznato je da su muškarci "junaci" kad je igla u pitanju, pa me zanima vaše mišljenje zbog čega je to tako. Ja nemam predstavu.
Inače, dva puta sam dao krv dok sam bio mlađi. Može to i bolje. :(
Mislim da je to zbog toga,sto muskarci mogu da daju krv na svaka 3 meseca,a zene na 6.Znaci zene 2x godisnje,a muskarci 4x.

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.677
Horoskop
Ribe
Ja nikad nisam davao krv. kad vidim iglu zanesvestim se. Valjda zato i nisam postao intravenski narkoman!

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.881
Horoskop
Lav
Imam nizak pritisak i kada sam jednom htela da budem davalac krvi, odbili su me.

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
78
Horoskop
Škorpija
Da,osobama sa niskim pritiskom nije dozvoljeno davanje krvi,a sa visokim ima neka odredjena mera,jer osobama sa visokim krvnim pritiskom davanje krvi pomaze.To sam cuo i neka odredjena razmera iznad normale.

Vrh Dno