Dno života

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
870
Horoskop
Ovan

Koliko Znate O Ovom Nekadašnjem Svetskom Gitantu?​

Tacki a šta u vezi pkb 🤔 pogledaću klip kasnije...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
“Kako smo sistematski uništeni od idiota.“

...ili kako je uništen Zmaj, IMT, Goša...celokupna mašinska industrija.
U Beogradu sada samo Zmaj srednja škola ima mašinske smerove jer nema više mašinske industrije. Možeš nešto da isečeš na CNC ili alatničarski zanati, a traktore uvozimo iz Indije.
Za to vreme, Mašinski fakultet je postao najaktuelniji među studentima jer direktno odlaziš preko. Školuješ se za inostranstvo. Da tamo sa diplomom čistiš cevi u nemačkom jebe*m šelu jer neće to niko drugi.
Bravo za nas!

Insajder

grrrrr
Starosedelac
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.143
Horoskop
Ovan
O, da... Sećam se kad su nas vodili iz škole na društveno-koristan rad u PKB. Na vađenje šećerne repe. Sunce ti, koja su to nepregledna polja! Kakvo bogatstvo!

e isto i ja, tj. mi , tj. škola je išla po nekim zadrugama da kopamo i utovarujemo repu,
klasiramo paprike u džakove, okopavamo suncokret...itd...

šteta što to više nema za disciplinovanje balavurdije nego im sada prvo kladionice glavna praksa

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.310
Horoskop
Strelac
“Kako smo sistematski uništeni od idiota.“

...ili kako je uništen Zmaj, IMT, Goša...celokupna mašinska industrija.
Da, da....Išli smo mi i u IKL fabriku i mazali kuglagere mašću (bilo je odlično za kožu ruku!😄).
Danas je na mestu gde je nekad bila ta fabrika nikla neka besna zgrada. Ovaj Vesić i njegovi slepci strastveno rade protiv kulture sećanja...

Prodadoše industriju, zemljište, rudnike, vode...

Insajder

grrrrr
Starosedelac
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.143
Horoskop
Ovan
Taco, pilence malo, kolibriću razuzdani...ja sam imao trojku iz vladanja i peticu iz fizičkog :kul:

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.310
Horoskop
Strelac
To je za one sa dvojkom iz vladanja 🙄😂😂
Tek danas shvatam koliko je to bila dobra aktivnost starog obrazovnog, a naročito vaspitnog, sistema. Bez obzira da li si "dvojkaš" ili "vukovac", morao si da upoznaš rad na zemlji i rad u fabrici, da osetiš na svojoj koži...I morao si nekako, makar malo, da radiš za opšte dobro. Pa kad se dooobro preznojiš ili isprljaš na zemlji i u fabrici, ti onda odluči da li ćeš da učiš ili ne. Ali svakako ćeš ceniti to što drugi proizvodi hranu za tebe ili proizvodi neke mašinske delove.

A evo i kako su prodali IKL

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.310
Horoskop
Strelac
Kakav lopovluk, očigledan i bezočan. Bezvlašće. Vladavina kriminala! To je valjda dno ili ima i podrum?
Ima, naravno. Prodaja državnog zemljišta, rudnika, voda (recimo izvori mineralnih voda u Vrnjačkoj banji), aerodroma itd trenutno se odvija netransparentno; prodaje se sve što vredi da bi se sačuvao privid normalne ekonomske situacije i socijalni mir. Prodaja i zaduživanje će dovesti do toga da ćemo se jednog dana probuditi u zemlji koja više nije naša, iako nismo mrdnuli iz stana.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
Postacemo ponovo komunisti. Nema nam druge.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.310
Horoskop
Strelac
Što se vise goropadi ovaj neoliberalni kapitalizam, to ja više postajem komunista po opredeljenju :(
Evo zanimljivog teksta:

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Injao, da, banke u Srbiji.

Evo mog mišljenja o tome mada ga niko nije tražio. 😎

Kod nas su sve szrane banke u stvari franšiza. Dovoljno je da ispunjavaš neke minimalne uslove i dobiješ franšizu od, na primer Reffaisen banke. I posluješ ovde pod njihovim imenom ali bez njihove odgovornosti.
Onda dođeš u Poštu i ako plaćaš platnom karticom iste te banke moraš da popuniš podatke na fiskalnom odsečku, broj lične karte i rok kada ističe + potpis.
I zako, pitam se zašto bi Pošte Srbije štitile neku banku?
Onda se, logično, upitam ko je vlasnik tih banaka, tj. franšiza istih?
Batica? Prvorođeni? Ko?

Vrh Dno