Dnevnik izolacije

šufnudla

neprilagođena
Član
A jel vama interesantno da ni jedan novinar ne postavlja ekonomska pitanja, ono, šta će sada ljudi koji su ostali bez posla i bilo kakvih primanja? Jel znate da su obustavljena sva socijalna davanja? Dečiji, materinski dodaci itd. Još on kaže da su širom Evrope ljudi ostali bez posla ali novinari tajac, niko da pita a mi? Šta je sa našim ljudima? Kako ih zbrinuti? Sit gladnom ne veruje, ne znam koji moj ta gamad i sedi na tim konferencijama. Mogu i preko kompa da postavljaju nebitna i glupa pitanja.
Ma, nema smisla da ga pitaš bilo šta...Usledio bi odgovor:
"Šta je vama ljudi? Ja se borim za svaki život svakog časa, za svaki respirator, za ove divne hrabre ljude koji rizikuju svakog casa da i sami obole, a vi me sada....dok ljudi umiru, pitate šta će biti za tri meseca? Ne znam. A vi me slobodno streljajte, sudite mi, radite sta hoćete, ali ja sada mogu samo da spašavam živote. Sram vas bilo! I vas i te što su vas poslali da to pitate!" Itd isl

Električar

Novajlija
Treba ostati kući ali nema potrebe za tolikom medijiskom panikom i plašenjem ljudi sa raznim naslovima+emisijama na tv.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Dan ne znam ni ja koji: Probudila se u 1 popodne o_O Momentalno napustila stan i prepesacila 15 kilometra. 😎U povratku spremila domacinski rucak. Domacu kafu. Pogledala film. Neko vreme razmisljala kako sad kapiram ljude u zatvoru i pitam se kako se ujutru bude, kada znaju da im je narendih x godina svaki dan isti.

šufnudla

neprilagođena
Član
Ja sam jutros, pod okriljem mraka, policijskog časa i pod punom epidemiološkom opremom, prošetala krug sa majkom. Na dva metra odstojanja od nje.
Bilo mi je dirljivo koliko se raduje procvetalim voćkama (kupovina je uopste nije interesovala). I uopšte, koliko je bila srećna zbog to malo koraka...
To mi je dovoljno za danas.

Njavica

Dreamer.
Član
Dan 1 izolacija:
Išla u nabavku zaliha za moj zimski san koji je danas počeo. Došla kući vežbala, i onda se bacila na društvene igre sa gospodinom. Do kraja 3 partije šaha 30 svađa i njegovi iiiizmišljeni potezi!!!! Sve u svemu bacila sam ovaj dan ni na šta :D

šufnudla

neprilagođena
Član
Dakle, ozbiljno sam besna. Na beogradskom Sajmu je nikao onaj konc logor "za lakše obolele" (u koji je, prema sinoćnjem video snimku deportovano više autobusa), dok se migranti šalju u sportsko-rekreativni centar u Deliblatskoj peščari. Dok se predsednik dernja na turiste i gastarbajtere kao glavne krivce za širenje virusa, u Novom Sadu se na stotine vernika pričestilo preko iste kašike i njima (ili crkvi) se predsednik nije obratio, niti će se taj događaj tretirati kao neodgovorno ponašanje i širenje epidemije.
U Šapcu se besplatno dele maske i dezinfekciona sredstva, u Beogradu (verovatno i drugde) je jedna papirna maska 120 dinara (?!?!!!!!).
Pa da li je moguće....?

Evo u prilogu sjajnog teksta.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Društvo, nadam se da ste svi dobro i da su i oni koje volite takođe dobro. Pozivam vas da, posebno sada u danima izolacije, dolazite na forum. Pišite, čitajte, postavite neki lep klip, link, pa i potresnu priču. Sada smo više nego ikad potrebni jedni drugima. Želim vam svako dobro. I ostanite kod kuće. I na Ćaskanjima. :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
I ovo što si napisala je nešto. Dobro, ovo je izgleda onaj prvi šok kada shvatamo da je vrag odneo šalu. I da će ovo potrajati.
Ali završiće se i ova nedaća. Zato moramo ostati psihički zdravi. Ono što mi je sada čini je da će ova pandemija definitivno promeniti svet. Nadam se na bolje.

Vrh Dno