Dnevnik izolacije

Taca

ona, stara
Član
Prvi dan
Baš je divna ova izolacija. Ne moram na posao. Čim otvorim oči, na poslu sam.
Nema vožnje kroz grad, gužve, kolapsa.
Deca spavaju.
Kako je lepo biti kući. 😊

Njavica

Dreamer.
Član
Drugi dan rada u vanrednoj situaciji :D:D :

TC poluprazan, skraćeno radno vreme, čekamo da se vlast seti da je tržni centar mesto najveće zaraze i širenja.
Do tad gledamo pacijente kako uživaju u kupovini.
A da, čak nemamo ništa za dezinfikovanje prostora u kom radimo nego smo osuđeni sami da se snalazimo.

Taca

ona, stara
Član
Mogu. I vise mi prija od kontaktnog rada :)
Tebi je dozlogrdio kontakt. I ti si kao i ja Bosanac u Kanadi. Čekam da padne sneg.
A već provejava. Nestalo je struje. Kotao za grejanje je doživeo šok. Popravljala kotao, išla u prodavnicu, doručak. Onda je počela nastava na TV u i ne mogu da se koncentrišem na svoj posao. Ukućani smatraju da treba da im se posvetim ako sam kući.
Sve sam ostavila, skuvala kafu i sedim u dvorištu na suncu.

Taca

ona, stara
Član
U 23 h završila sa poslom. Kad radiš od kuće radiš ceo dan. Ja sam rob.
Kuku, kuku, kuku 😳

šufnudla

neprilagođena
Član
Jutros sam se probudila sa "briljantnom" idejom za gradske vlasti i gosn Vesića: policijski čas je idealna prilika da se beogradske ulice operu Domestosom :laugh:. Dakle, kanite jedan čep Domestosa u cisternu i svako veče po jedna opstina.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
1653 građana pobeglo iz karantina, kažu na nova.rs
Da l je moguće samo toliko? Pa ja ne verujem da su oni zapalili iz Beča i ostatka Evrope da bi sedeli kod kuće.

Taca

ona, stara
Član
Dan drugi:
Primila bezbroj mejlova od razredne, razrednog, predmetnih nastavnika i profesora, loguj se na milion platformi, viber, WApp, fb, mejl...samo štekću. Pri tom, treba da radim a posla nikad više. Sve poludelo. Komšiluk su mi svi 85- pa treba naraniti i gladna usta staraca. Muž stiže sa puta da nam donese zarazu.
Ali....danima mi nije bilo dobro, imadoh sve simptome korone (bar sam ja sebe nabedila da imam) i krenem sa terapijom med / propolis / med / propolis...i gle, od sinoć volu rep da iščupam. Preživeh. Dok ne dođe muž da nas utuče boleštinom.
Jer se računa ko krivično delo ako ga roknem radi bezbednosti? Oće država da mi isplaćuje njegov lični dohodak?
Inače, nemam maske, asepsole, Domestose. Koristim wc sanitar jbg.
Sutra je novi dan.

šufnudla

neprilagođena
Član
Moj jutarnji ritual u samoizolaciji:

1. jutarnja higijena (uobičajena)
2. pola kašičice perge našte (bildovanje imuniteta, prvi deo)
3. posle pola sata od uzimanja perge sledi smoothie vitaminska bomba (bildovanje imuniteta, drugi deo)
4. stavljam masku i rukavice i idem kod majke (kolima, naravno)

Realno, ne strahujem ja zbog sebe, ali i ja sam prenosilac sve i kad se osećam fenomenalno. Strah me da majci (82 godine) ne prenesem nešto. Sad se ja ponašam prema njoj kao ona nekada prema meni kad sam bila mala. (Ona, nekada: "progutaj to riblje ulje!"; Ja, ovih dana: "uzmi pergu, da vidim!")

Taca

ona, stara
Član
Dan treći:
pas se razboleo, ima temperaturu.
Drndanje sa vetom. Inekcije. Povraća. Rasklanjaj. Domaći i dalje samo štekću sa svih medija koji postoje, mejla i društvenih mreža. Da radim ne stižem. Kuvam pasulj.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Evo jos jednog samoizolatora :D

Radim od kuce vec nedelju dana i kao i svaki posteni Srbin gledam izvuci maksimalnu korist iz ovoga i koketiram sa konkurentskim firmama kako bih im svoje usluge od kuce ponudila i u ova teska vremena :D Posto je obim posla svakako opao, ne fali mi nista raditi za dve - tri firme istovremeno i tako proci koliko toliko neosetno kroz sranja :D

Izuzev toga, smorila sam se kao pacov, od ovolikog sedenja, kicma mi otisla u tri lepe, te se vec tri dana previjam ko bolesna baba. I kad izadjem na kraju dana na svez vazduh, atmosfera je pokojnicka te ne znam gde je gore. Stoga, pravim zurku u glavi :kul:

Džudi72

Neobaveštena
Član
Dan treći: Pošto sam u inv. peMziji ne radim, ali ne mogu da izlazim jer živim sa mamom koja ima 65+ godina.

Juče sam prekršila izolaciju. Sa maskom sam išla u Lilly apoteku, vozio me je komšija. Nije bilo pravih maski, asepsola, rukavica.

Posle sam detaljno prala ruke, ne verujem da sam za tih 10tak minuta slučajno zaražena. Bilo nas je 4-5 u Lilliju i udaljenost je bila veća od 2m.

Ne smeta mi što sam u izolaciji. Komšija koji radi kao volonter rekao mi je da je čuo da kod nas na opštini nema korone i zbog toga mogu u "Sunce" sa maskom- i moram da idem jer neće volonter ili neke komšije da kupuju Smoki i ostale grickalice.

Čitam, sređujem kuću, mama mesi...gledam TV...

I ono što je najlepše- imam dvorište i kad bude lepo vreme mogu da sedim napolju.

Btw, dobro se osećam, ne kijam, ne kašljem, ok sam.

Njavica

Dreamer.
Član
Dan 4 vanredno stanje:
Skraćeno radno vreme, niko ne zna kako se sutra radi. Prošla ceo grad obučena ko vanzemaljac. Beograđani najpametniji pa danas šopinguju ko da je normalno i dalje. Popila dve kafe, iskoristila manji broj ljudi u centru pa sam sedela na suncu koliko sam mogla. Dezinfikovala sam pola tc-a hehe
Onda uveče tapšem sama sebi sa prozora i klima u znak zahvalnosti ostalim ljudima jer smo poslednja uporišta ekonomije mi mučena jeftina radna snaga :D :D :D

Vrh Dno