• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Divlji brak

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Mada znam da je vecina vas u braku, ipak me interesuju stavovi o tome sta mislite o ljudima koji se prvo odluce na vanbracnu zajednicu, a potom i ozvanicenje iste.

Ja licno jesam za ovaj vid, jer na taj nacin smatram da se partneri jos bolje upoznaju. Ipak jedno je biti u vezi, a drugo ziveti sa nekim.
Sa druge strane, ako se pokaze da stvari ipak ne funkcionisu, lakse je prekinuti. Bolje tada, nego nakon ozvanicenja ili eventualnog deteta. Sve je onda dosta komplikovanije.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
U mom slučaju se to zvalo probni rad. I žena ga je položila. :laugh: I svima ga preporučujem! Nije na odmet videti koliko ko glasno hrče. ;)

Skitnica

Fatal woman
Starosedelac
Učlanjen(a)
13.11.2011.
Broj reagovanja
875
Horoskop
Ribe
Ja podpirem divji brak.Vremena su teska i razvodi su na svim frontama.Ja se ne secam kada je to tako bilo.Koga gos sretnem od skolskih drugra, sve je to razvedeno.Sto dokazuje samo jedno.Udali i pozenili se u 20godini.Stekli decu i nakon deset godina dosadili sami sebi.Pa se sada razvode.A deca trpe sve to.
A taj divji brak, pa to se danas broji kao pravi brak.Dvoje zive zajdeno imaju decu i sva prava kao da su vencani.Ali prednost u divjem braku je ta, kada dodje do te dosade, ide svako na svoju stranu.I nema nekih sudskih progona,borbe oko dece, imanja...

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Jesam za "divlji brak" ali na neki kratak period i da bude bez dece. Vanbračna i bračna zajednica su danas pravno regulisani i ako su obe strane saglasne to može lepo da funkcioniše dugo. Nisam za to da se odmah rađaju deca a posle se uspostavi da nisu odgovarali jedno za drugo. Deca trpe u vanbračnoj kao i bračnoj zajednici kada dolazi do raskida takve veze a kako je to zakonski regulisano opet se ide po sudovima, socijalnim službama a oni jadni mališani najviše trpe.

Vrh Dno