• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Direktnost

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Da li vam je lako da budete direktni i jasno kažete šta želite u nekoj vezi, prijateljstvu, uopšte, u bilo kakvom međusobnom kontaktu?

Da li mislite da direktnost više šteti ili koristi?
Imate li neke primere gde vam je direktnost pomogla, a gde odmogla?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Ne spadam u konstantno direktne osobe. Pre svega zato sto znam da se direktnost cesto razume pogresno i dodje do vredjanja. S toga radije biram uvijenije nacine da iskazem ono sto mislim, ali nikad ne foliram.
Samo u dva slucaja sam direktna: Kada sam ljuta i kada se od mene trazi direktan odgovor.

U svim ostalim situacijama primorana sam da kalkulisem.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Vrlo sam direktan sviđalo se to nekom ili ne. Izbegavam samo u slučaju kada se obraćam i razgovaram sa jako osetljivim ljudima.

Daniel

Obicnjak
Učlanjen(a)
06.01.2012.
Broj reagovanja
35
Horoskop
Vaga
I ja sam, takodje, vrlo direktan. I mislim da je ovaj nacin mnogo bolji od nekog "zaobilazenja". Naravno da direktnost vise koristi nego sto steti, jer jednostavno znas na cemu si (sa nekom osobom), znas da ta osoba kojoj si nesto direktno izneo zna sve sto ti osecas prema njemu.
Mislim da bi stvorili jedno mnogo disciplinovanije drustvo, i organizovanije, i pre svega razumnije da je vise direktnih ljudi, koji znaju sta osecaju, sta misle i imaju hrabrosti da sve to nekom iznesu u lice ;)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Pa stvari nisu tako jednostavne kako se na prvi pogled cine. Svi su ljudi za direktnost, a kada je dobiju uzjogune se. Mora postoji i nesto sto se zove takticnost. Ne moze se tek tako surduknuti nesto, jer postoji i nesto sto se zove kompromis, visi cilj. Ok, jasno da ima situacija gde je direktnost apsolutno pozeljna, ali potencirati je u svemu je nemoguce i nerealno.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ja sam se ogradio, ima slučajeva kada nisam direktan, ali uglavnom jesam, jer sam takav po prirodi.

P.S. kada kreneš da primenjuješ ovu erističku dijalektiku na meni, pa to je van pameti. :laugh:

Daniel

Obicnjak
Učlanjen(a)
06.01.2012.
Broj reagovanja
35
Horoskop
Vaga
Pa dobro, to sve stoji. Medjutim ja sam vise govorio generalno, postoje razne situacije u kojoj se covek moze naci...naravno u nekim situacijima je potrebno gledati i svoje interese ;)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Hhahah jace od mene Bokili, jaceee :laugh:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Pa dobro, to sve stoji. Medjutim ja sam vise govorio generalno, postoje razne situacije u kojoj se covek moze naci...naravno u nekim situacijima je potrebno gledati i svoje interese ;)

Danijele nisi dosad uvideo da kad ja i Boki ucestvujemo u temi nista nije generalno, vec se sve razlaze i analizira do najsitnijih detalja :laugh:

Daniel

Obicnjak
Učlanjen(a)
06.01.2012.
Broj reagovanja
35
Horoskop
Vaga
Aa pa dobro haha...pa cekaj, vidis da sam se skoro vratio...ne mogu da pohvatam toliko toga odjednom heh :genije:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
E pa sad znas...Mi ti dodjemo glavni filozofi na forumu, sve zivo zapetljamo da se smucimo narodu :laugh:
Posto u sve sumnjamo i istrazujemo do najsitnijih detalja postali smo Molder i Skali :roflmao:

Daniel

Obicnjak
Učlanjen(a)
06.01.2012.
Broj reagovanja
35
Horoskop
Vaga
Ahaa tako znaci haha
:)
Vazi imacu to u vidu sledeci put, da se ne mesam hah :D
Nije ni cudo sto samo vi raspravljate, niko nema hrabrosti da kaze nesto, ubicete ga filozofiranjem :giggle::roflmao:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Ne, mesnaje je vise nego pozeljno. Rasprava dobija na zanimljivosti i svezini....:laugh:

Daniel

Obicnjak
Učlanjen(a)
06.01.2012.
Broj reagovanja
35
Horoskop
Vaga
Maa kakva rasprava, ko jos ima sansi protiv vas dvoje ;) hh bolje se povuci na vreme hah :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Ne radi se o sansama, niko se ovde ne takmici, vec o konsktruktivnim raspravama, djavolski su zabavne :)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
On je akademik, sigurno bi se odlično uklopio, ja u to ne sumnjam. :)

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.774
Horoskop
Lav
Kada se traži od mene da budem direktna, onda to jesam. Inače, trudim se da biranim rečima iskažem svoje mišljenje da neko ne bi bio povređen. Direktna sam i kada su emotivne veze u pitanju, tu sam surovo iskrena i direktna 100 posto. U ostalim situacijama ne.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Volim direktnost, pa nekada i neka me zaboli samo neka je iskrena i dobronamerna....

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.496
Horoskop
Ovan
Ja sam veoma direktna osoba koja se trudi da to ne bude. I mislim da mi to ne uspeva.

Vrh Dno