Diplome na popustu

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pa dobro majku mu, kako da vaspitavam decu kad se diplome kupuju?

Beba

Poznata ličnost
Član
Znam da nemaš dilemu oko vaspitanja dece:) To što se kupuju diplome, sigurno te ne dovodi u nedoumicu oko vaspita decenja, aman čoveče bilo jei kada sam ja bila na fakultetu, sigurno kada si i ti, ali mi nismo bili u toj priči i ne znamo. A sada tek i veruj mi i na državnim i na privatnim fakultetima. Jer poznavajući tebe, verujem da su i tvoja deca željna znanja i moja su bila, ja sam i dalje srećna da naučim nešto novo i sled dogadjaja će ih dovesti do prave diplome kao i kod moje dece ili mene.
Da li misliš, pošto je kod tebe tema uvek uopštena, na nešto ili nekog drugo čućemo dalje.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ne radi se ovde o meni, tebi, radi se o vrednostima kojima trebamo učiti decu, koja trebaju učiti svoju decu...

Beba

Poznata ličnost
Član
Da, nekada sam se i ja pitala, možda iz nekih drugih razloga šta im reći i kako ih savetovati, naravno to je bilo na drugu temu kada sam videla šta i kako prolazi...
Previše nas okolnosti kolebaju, umanjuju vrednosti koje smo cenili i sa kojima smo mi krenuli i išli kroz život. Nekada je model života bilo poštenje, ljudskost, hrabrost, ljubav...međutim sistem ga narušava i da, kako onda usmeriti svoje dete:(
Ipak mislim, da kada postanu zreli sami će znati:)

Taca

ona, stara
Član
Zna se šta je ispravno a šta nije, nema tu nikakve dileme. oduvek postoje ljudi koji varanjem, krađom i drugim nečasnim načinima dolaze do nečega. A postoje i oni drugi kojima i sam pripadaš. Srećom, deca se ne uče rečima već primerom, jedino vaspitanje je ono što vide u svom najbližem okruženju i to i primenjuju.
Jedino što deca često primećuju da nečasnim potezima može da se ostvari materijalna korist i to vide kao nepravdu. Skrenula bih pažnju da takav obrazac ponašanja donosi materijalnu korist ali na suprot tome, duhovnu i emotivnu nesreću. Njihova deca primenjuju njihove moralne vrednosti, ogreznu u kriminal i druge poroke...

Vrh Dno