• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Devojčica (9) htela da se ubije zbog pretnji na Fejsbuku

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Beograđanka B.T, majka devojčice kojoj su stizale poruke: "Debela ne zaslužuješ da živiš", "Vepre polomićemo te" i slične, morala je da ispiše ćerku iz škole a od policije, kojoj je prijavila slučaj, nije dobila nikakav odgovor.

internet-child-1024x7761.jpg

Nije htela da ide u školu, da jede, ni da spava. Plakala je po ceo dan. Posle pet dana objasnila mi je da joj školski drugovi ostavljaju poruke na Fejsbuku:“Debela, ne zaslužuješ da živiš”, “Vepre, polomićemo te”, “Bolje ne dolazi u školu krmačo“, kaže Beograđanka B.T. majka devetogodišnje devojčice žrtve nasilja preko interneta....

više na str:
http://www.telegraf.rs/vesti/575481-strasno-devojcica-9-htela-da-se-ubije-zbog-pretnji-na-fejsbuku

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Šta traži dete od 9 godina na Facebook-u. roditelji treba da kontrolišu svoju decu kako i kada koriste Internet... Mogu da zamislim šta je ovo dete preživljavalo od svojih drugara...:o:o

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
OK, slažem se da roditelji trebaju kontrolisati dečje surfanje Net-om. Ali, budimo realni, zar mislite da joj se deca drugačije obraćaju u školi? Ja to često ponavljam, ali deca umeju da budu jako surova.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Ne znam sta reci na ovo...

Ima jedan jako popularan sajt medju mladima ( ne znam dal smem ime sajta da stavim, pa je bolje da ga ne navodim ) i zgorizala sam se kad sam videla kakvo ponasanje imaju deca upravo tih godina. To uopste nisu ona deca od nekada. Stoga me ove stvari ne iznenadjuju. Ovde stvarno krivim roditelje. Razumem tehnoloski napredak i da deca danas brze uce za racunarom nego mi nekada, ali ogranicenja, mere opreza morjau postojati.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Ja sam mislio da je ovde ipak važnija tema kako se vršnjaci odnose prema nekome ko je gojazan. Pa šta tek rade deci koja imaju zdravstveno hendikepirana?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
To je vec stvar nevaspitanja i nekulture. No, ta decja zloba oduvek je postojala moram reci, nije to neki novitet, mozda su danas samo jos bezobraznija nego pre.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Jeste, oduvek je postojala, ali mislim da je danas veća nego ikada. Zahvaljujući nama, odraslima.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Stemis je u pravu kada kaže da su deca surova, bilo je toga i u moje vreme ali kad se požalite kao dete roditelju on na prvom roditeljskom iznese taj problem, učitelji, nastavnici, onda objašnjavaju deci koliko je to ružno i da nešto mnogo gore može da se desi i njima... promene onda deca svoje ponašanje... danas toga nema, bar ja nisam upoznata..

Vrh Dno