• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Dešavanja u SNS-u

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Već nedelju dana svedoci smo da se u vladajućoj stranci održavaju sastanci Opštinskih i mesnih odbora na kojima se članovi izjašnjavaju o smenu ministra Nebojše Stefanovića.

Neki opozicioni internet portali došli su do saznanja da se glasa i o opstanku na funkcijama ministra zdravlja Zlatibora Lončara i ministarke za državnu upravu Marije Obradović.

Na Tviteru stariji tviteraši pišu da sve ovo podseća na smenu političara iz SFRJ Milovana Đilasa.

Zašto šira javnost mora da zna šta se dešava u vladajućoj stranci?

Da li je ovo namerno skretanje pažnje sa činjenice da narod živi sve lošije, da su cene u prodavnicama sve veće i veće, da se poreskim neplatišama preti visokim kaznama?

Šta vi mislite?

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.642
Horoskop
Strelac
Pratila sam u početku, posle sam batalila. Miriše mi na dogovor. Sve je kod njih sračunato i unapred predvidivo. Smeniće one koji su se najviše kompromitovali (a već su se materijalno obezbedili) i dovešće "nove" ljude, opet neke klimoglavce i snishodljivce. Sve pod maskom "spremni smo da se menjamo", bla bla...
Da im daš kliker - pokvarili bi ga, tako da je svejedno koga dovode na neku funkciju. Skloniće Nešu sada, da ne bi bio sudski gonjen. Za par meseci Srbi će zaboraviti i ko je bio Neša iz Beograda, i za šta bi sve trebalo da odgovara.
Farsa, kao i sve drugo što rade.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.744
Horoskop
Ribe
Farsa jeste, ali šta je razlog za tu farsu? I zašto se ponašaju kao da se spremaju za krah? Očigledno znaju nešto što mi ne znamo i to do najnižeg službenika. Možda ih je onaj ko ih je doveo otkačio jer nisu ispunili i njegova očekivanja? U svakom slučaju, verujte mi da znaju da su odsvirali.
Toliko od mene, ne želim više od ovoga da im dajem na značaju.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Pratila sam u početku, posle sam batalila. Miriše mi na dogovor. Sve je kod njih sračunato i unapred predvidivo. Smeniće one koji su se najviše kompromitovali (a već su se materijalno obezbedili) i dovešće "nove" ljude, opet neke klimoglavce i snishodljivce. Sve pod maskom "spremni smo da se menjamo", bla bla...

Da, i meni miriše na dogovor. A oni koji sada glasaju po tim Opštinskim odborima se tuku, pljuju između sebe i misle da se zaista za nešto pitaju.
Ne znam zašto, ali žao mi je takvih ljudi...

U svakom slučaju, verujte mi da znaju da su odsvirali.

Nadam se da si u pravu.

Ja mislim da SNS nije politička stranka, već kriminalna organizacija.

100 posto se slažemo.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.642
Horoskop
Strelac
Farsa jeste, ali šta je razlog za tu farsu? I zašto se ponašaju kao da se spremaju za krah? Očigledno znaju nešto što mi ne znamo i to do najnižeg službenika. Možda ih je onaj ko ih je doveo otkačio jer nisu ispunili i njegova očekivanja? U svakom slučaju, verujte mi da znaju da su odsvirali.
Toliko od mene, ne želim više od ovoga da im dajem na značaju.
Mnogo puta sam do sada pomislila da su "odsvirali"... skoro sam izgubila nadu da će njihovom "koncertu" doći kraj. Najgore je to što su sve vreme svirali falš, a mi oguglali...
Uzdam se Taco u tvoje informacije i sluh, najiskrenije se nadam da si u pravu.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.744
Horoskop
Ribe
Uzdam se Taco u tvoje informacije i sluh, najiskrenije se nadam da si u pravu.

Posle svih ovih godina proživljenih u Srbiji, ni ja, a verujem ni ti , ne verujem više u mogućnost da mi, kao građani, utičemo na to ko će biti na vlasti.
Verujem da se vlast osvaja isključivo pomoću uticajnih krugova kako domaćih, tako i stranih.
Dakle, marketing, spinovanje, lobiranje itd.
Tako su i ovi što su tu došli na vlast. Uradili ono što su uticajni krugovi želeli. Ili nisu uradili. U oba slučaja, višak su. Nepotrebni teret sa sve više afera.
Tu se sada pojavljuje Đilas kao kontra teža. Sa očiglednom podrškom od nekud, takođe.
E sada, šta, ko, zašto, pojma nemam. Niti to ima značaja za nas. Niti se mi išta pitamo tu.
A jedino što možemo u ovakvoj situaciji je da tražimo, otimamo, sisamo krv kao javnost da bilo ko da je na vlasti radi ono što mi želimo.
Dakle, da bilo ko taj bio, ima strah od javnosti, od masovnih protesta (kao što sada ovi imaju).
Šta mislite, zašto jedino kod nas nije bilo zaključavanja stanovništva za vreme pandemije? Osim prvi put kada su nas uhvatili nespremne, sve ovo vreme javnost preti masovnim protestima ako se to desi. A masovni protesti lako prerastu u smenu vlasti. To smo i videli već više puta.

Ali da se vratim na temu.
Prijateljica, istaknuti član u Đilasovom pokretu, stalno ističe prednosti ako on dođe na vlast.
Tu ja napravim mali test i kažem "ok, ja želim da nova vlast ima drugačija socijalna rešenja, hoću da sve žene, bez izuzetka, idu u penziju sa 50 godina života!" I navedem svoje argumente.
I šta je epilog? Oduvali me ko maslačak, kao i uvek. Jer, ni jedna vlast, bilo gde, ne radi u moju korist. Ni jedna. Ko god to bio. Kakva je razlika između ovih i onih? Nema je!
Sloboda štampe? Koga briga! Afere? Ima ih uvek. Pljačka? Ništa novo!
Ali moja penzija!!! E to je ono što je bitno. Ni Kosovo, ni obrazovanje, ni zdravstvo, ni bilo koja tema nije bitnija od moje penzije!
Jedino za šta možemo i trebamo da se borimo je da bilo koja vlast!!!!!! radi u našem interesu a to su na prvom mestu socijalna pitanja. Bez penzije, nema ni glasanja.

Pouka priče:
"Prvo meta, onda rastojanje!"

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Tu ja napravim mali test i kažem "ok, ja želim da nova vlast ima drugačija socijalna rešenja, hoću da sve žene, bez izuzetka, idu u penziju sa 50 godina života!" I navedem svoje argumente.
I šta je epilog?

Šta ti je prijateljica odgovorila?

Sa ovim boldovanim, u vezi penzija, slažem se sa Stemisom. Nerealno je.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.642
Horoskop
Strelac
@Taca
Ok, možda je nerealno sa 50, ali i mene zanima neko humanije, a ekonomski prihvatljivije rešenje zakona o penzijama. Ja ću za dve godine imati uslov što se tiče staža, a moraću da giljam do svoje 65-e...Mi koji smo rano počeli da radimo smo najviše oštećeni 😠
Drugo, ima još tema koje me naročito zanimaju; recimo, niko u svom programu ne pominje zakon o porezu. Meni je to top tema! Glasaću protiv ovih, naravno, ali hoću da čujem kakvo rešenje nude druge stranke u vezi sa poreskom politikom.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
@šufnudla tvoja pitanja su odlična. " Bacila" sam pogled na programe dve različite političke stranke- Dveri i SSP.

Evo šta piše u dokumentu- Proglasu Dveri

Na prvi pogled porez se spominje na nekoliko mesta.

A evo šta SSP "kaže"

Iako se jedna stranka deklariše kao stranka desnice, a druga stranka kao stranka levice, u suštini imaju slične Programe.

Inače, nisam ničiji bot, mada privatno podržavam jednog političara :)

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.744
Horoskop
Ribe
Ništa nije nerealno nego se mi zadovoljavamo sa mrvicama koje nam bacaju. Ko vrabcima. Mi smo vrabci. Mi smo raja od 30 evra.
Kako Švedi imaju radno vreme od 6 sati? I to je ostatku sveta nerealno. Ali njima nije. Kod nas se vodi debati da li treba raditi nedeljom! Ej, nedeljom!? Kako Norvežani mogu da biraju između povišice i neradnog dana? A kod nas u programu ta neka partija koju navodi Džudi nudi 550 evra minimalac. Neću taj minimalac, knjige za đake mi ne trebaju više, hoću bre penziju!!! Sada hoću. Neću pesak u oči, tačno znam šta želim.
I kada bi me podržalo 50 žena to bih i izvojevala. Ali avaj, ovde se svi boje svoje senke, ne sme niko da gukne. Jer, niko nije došao do toga što ima pošteno, svako se popeo lestvicu više pomoću neke partije. Ja nisam. I mogu kako hoću. Makar sam slobodan čovek. Moja egzistencija ne zavisi ni milimetar od ove ili one vlasti.

Uf, nema razlike između ovih i prethodnih?! :rolleyes: Meni je ovako nešto potpuno neshvatljivo. Zaista ne razumem ovakvu tvrdnju.
Kako ne razumeš? U čemu je razlika? Po čemu sam JA živela bolje pre 10 godina u odnosu na sada? I šta će biti drugačije kada dođu ti neki drugi? Hoće pasti cena nafte? Smanjiće se kamata na kredite? Socijalna davanja će biti veća? Otići ćemo ranije u penziju? Ući ćemo u EU sa zaštićenom cenom robe i poljoprivrednih proizvoda?
Šta će tačno meni biti bolje?
Neće ništa od toga.

Šta ti je prijateljica odgovorila?
Da to niko neće ponuditi.
Zahvalila sam se i poručila da ni ja neću glasati.
Volela bih da žene koje su u mojoj i sličnoj situaciji takođe ne glasaju. Nek smo dve pa dosta. ❤️ Neka ona glasa za svog gazdu, ona ima vajdu. Ja nemam. Meni su i dalje svi isti dok ne ponude penziju sa 50.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.642
Horoskop
Strelac
Porez pominju samo da bi obećali "poreske olakšice za preduzetnike". To mi ništa ne znači. Hoću da mi se objasni kako raste porez za stan iz godine u godinu, zašto ga plaćamo unapred (za svaki kvartal), zašto ga plaćam kod kupovine, a onda i zato što živim u njemu i sl.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.744
Horoskop
Ribe
A tek porez na građevinsko zemljište koje plaćaš svake godine iako je zemljište kupio investitir i platio porez. Ili registracija auta i porez koji si platio pri kupovini. I x nekih poreza. Ili RTS porez. O porezima na komunalnim računima da ne govorim.
Ali to mogu da platim pa me ne boli toliko. Boli me penzija. 😎

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.642
Horoskop
Strelac
Jašta! Sve to! 👍Višestruko sve plaćamo, drpaju svi gde god mogu... Treba pretresti sve poreze!
I hoćemo u penziju sa 50! I nedelju kao neradni dan! I šestočasovno radno vreme!💪
...i jedan obavezni godišnji banjski oporavak na račun države 😄

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Treba pretresti sve poreze!

Slažem se. Mene posebno nervira porez koji plaćamo kad kupujemo u samoposluzi. Iako je sve poskupelo, račun bi bio manji da nema poreza.

Zatim porez na račune za električnu energiju- struju. Račune redovno plaćam, nije mi problem, ali sam račun bio bi manji da nema xy akciza...

Mislim- nadam se da će nova vlast proveriti sve ta poreske zakone.

Što se tiče nedelje kao neradnog dana, vidim u programu SSP ali i Dveri da obe stranke to predlažu...nisam gledala ostale stranke, za ove dve znam da im stoji u programu.

Da, trebalo bi i uskladiti radno vreme, da bude šestočasovno-sa tim se takođe slažem.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.292
Horoskop
Ovan
Da se vratimo na nazadnjake: dobili su još jednog, novog potpredsednika - Šapića. Ovo je dobro za sve, čak i za one koji nisu njihovi glasači, jer se pretpostavlja da je jedini gubitnik Vesić. E da, i Stefanović je malo izgubio.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Nekako imam utisak da se Vesić neće lako odreći funkcija. Možda trguje za neko ministarstvo.
Stefanović jeste stranački izgubio.

Ne mogu sada da se setim ko smenjuje ministre-Skupština? Neki njihovi odbori su tražili i njegovo isključenje iz stranke.

To bi značilo da Skupština Srbije treba da mu izglasa nepoverenje i da ga smeni sa svih državnih funkcija.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.744
Horoskop
Ribe
Jašta! Sve to! 👍Višestruko sve plaćamo, drpaju svi gde god mogu... Treba pretresti sve poreze!
I hoćemo u penziju sa 50! I nedelju kao neradni dan! I šestočasovno radno vreme!💪
...i jedan obavezni godišnji banjski oporavak na račun države 😄

Eto, pitali me i ja rekla! 😎

IMG_20210530_025252.jpg

Vrh Dno