• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Da li vredi biti kavaljer ili se treba uključiti u moderne tokove?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Muško ženske uloge: da li vredi biti kavaljer ili se treba uključiti u moderne tokove?​
zamijena-uloge-1.jpg
U novije vreme, emancipacijom žena, došlo je do raspodele novih spolnih uloga. To mnogim novim parovima zadaje probleme jer ih dovodi u situaciju u kojoj se trebaju prikloniti tradicionalnom (kavalirskom) ili modernijem (feminističkom) obrascu ponašanja. Primerice, tko će da plati račun u restoranu? Uvek muškarac, ponekad žena, ili će da podele trošak? I ova je tema bila predmet diskusije i dubljeg proučavanja, pa je tako portal Loveagaim.com prikupio sledeće podatke:​
- 98 % muškaraca ne bi imalo ništa protiv da njihove partnerice imaju veća primanja od njih,ali ipak veruju da su neki vidovi tradicionalnog ponašanja i dalje vrlo poželjni​
- 11 % žena i 14 % muškaraca čvrsto vjeruje da je ženi mesto u kući, ali i dalje tri četvrtine muškaraca misli da treba platiti račun na prvom spoju, dok 93 % tvrdi da partnericu nakon toga treba otpratiti kući.​
- 97 % muškaraca volelo bi da im žena prva pristupi, a 67 % žena bi pozvalo muškarca na drugi spoj ako prvi prođe kako treba. Ali, žene vole kavalirsko ponašanje više od svega, pa 82 % njih očekuje od muškarca da im posudi jaknu kad postane zima i da im otvori vrata​
Kako vi doživljavate raspodelu zaduženja i obrasca ponašanja u muško-ženskim odnosima?​
Gde vredi biti kavaljer, a gde ipak treba pristupiti sukladno poimanjima novijeg doba?​

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Smatram da nije loše kada se muškarac ponaša kavaljerski, u smislu da pridrži vrata ženi, plati račun (naravno, ne uvek), ne meša se u njenu karijeru,društvo, ne smeta mu njezina poduzetnost te ne očekuje da isključivo ona obavlja kućanske poslove bez da se on u to meša. Ne volim preterivanja, pa mi se tako, primerice, ni ona scena koja se može videti u filmovima i serijama, da u restoranu on- kavaljer- naruči jelo za oboje, bez da ju upita što želi, ne dopada. Istina je da su se žene zadnjih par decenija emancipovale i da same odlučuju o mnogim stvarima i u tome su uspešne, ali ponekad nije loše pored sebe imati i nekog s manirama, u razumnim količinama.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Pa ne znam sta bih rekla...Posle toliko preispitivanja malo su se izlizali ti tremini....Ono sto mi je posebno zanimljivo u tim analiziranjima kavaljera tipa da li treba biti i kako se ponasati kao takav niko ne pomene da pored kavlajera treba biti i dama...Logicno , ako ocekujemo odredjeno ponasanje od muskarca to isto ponasanje trebamo i uzvratiti.
Da, slazem se da je lepo kada ti muskarac ukaze te sitne paznje tipa pridrzavanje vrata, nema zene kojoj to ne prija, no , sto se tih placanja racuna tice...Vazi bontonsko pravilo da onaj ko pozove na pice/veceru taj i casti...Mada sam ja uvek za opciju da jednom placa muskarac, drugi put zena ili vec kako god, bitno je da ne mora samo jedno da bude to koje placa, nije ni to posteno i treba imati granice.

Vrh Dno