Da li su tridesete nove dvadesete?

anuška

Poznata ličnost
Član
Vremena se menjaju, a s njima se menjaju i predodžbe o mnogim stvarima. Nekad je mnogo toga bilo tabu tema, dok danas te iste teme nisu ništa što bi potaklo nečiju pažnju. Jedna od neobičnih stvari bila je ženidba u „kasnijim godinama“. Čim je prešla dvadesetu, žena je prelazila u kategoriju „stara cura“. Danas se vremenske granice za mnoge stvari pomiču, pa tako se može često čuti da su tridesete nove dvadesete. Evo nekoliko primera:
  • U dvadesetima žene veruju da muškarca mogu da promene preko noći, dok u tridesetima već znaju da im treba stabilna osoba
  • Prvi spojevi su takođe različiti, jer se u dvadesetima možete napiti i ludo se zabaviti, dok vam u tridesetima tako nešto neće pasti na pame
  • U dvadesetima je venčanje tamo nešto daleko gdje se ljudi ludo zabave i napiju, ali ne baš sada, dok u tridesetima mnogima to postaje prilična opsesija koju treba realizovatii što pre
  • S dvadesetak godina nemate problem upoznavanja dečka ili cure s roditeljima jer ne mora nužno da bude novi član obitelji dobiven venčanjem, a u tridesetima ih skrivate kao zmija noge sve skoro do sedmicu dana pre dogovorenog datuma venčanja za koje ste 100% sigurni da će se stvarno i održati

Da li se zamarate svojim godinama ili uživate u svakom trenutku?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Moje godine mi ne smetaju, ali bih se rado vratio u dvadesete. A ko ne bi na mom mestu?

anuška

Poznata ličnost
Član
Bilo mi je jako lepo u dvadesetima, i ne bi se bilo loše opet malo vratiti u taj period - iako bi mnoge stvari odradila drugačije :laugh: Što se tiče zamaranja godinama, ma kakvi, treba da se iskoristi svaki sekund, svaka godina ima svoju lepotu :)

Aleksija

Oportunistkinja
Član
Lepše su tridesete od dvadesetih. Lepša sam, mudrija, snalažljivija, svesnija sebe i svojih sposobnosti, veći optimista, duhovitija, svesnija svojih mana. Tada sam bila kao burek u kosmosu, verovatno jer sam se tek tada počela susretati sa pravim problemima, a nisam znala kako se nositi sa njima. Okolnosti su promenjene, ali sam postala bolja osoba. :)

Njavica

Dreamer.
Član
Uvek sam ismevala ljude zbog straha od 30ih, a sad sam već i ja sama nekako u tome. Postavljam sebi pitanja kuda idem, šta ja želim,šta ću da radim. Ako išta, svesna sam toga koliko vreme leti i trudim se da iskoristim sve u svom životu maksimalno.

Vrh Dno