Da li ste znali da...

Taca

ona, stara
Član
... je dužina Vaše ruke od ručnog zgloba do lakta jednaka dužini Vašeg stopala. ;)

Taca

ona, stara
Član
...je puno ime Los Anđelesa El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles de Porciúncula (Grad naše Bogorodice kraljice Anđela sa reke Porsiunkula), skraćeno - Grad Anđela.

...je puno ime Rio de Ženeira Sao Sebastioa do Rio de Janeiro (Sveti Sebastijan sa januarske reke).

Beba

Poznata ličnost
Član
Večito dolaze novi cvetovi, ptice, zmije, nečije nove mladosti; ali se nikad neće ponoviti isti u nebu let, niti će se roditi ista zmija, niti će se vratiti čija mladost i detinjstvo, niti će se upisati u školu trideset istih mališana kao onda kad sam se ja upisala.

Desanka Maksimović

Beba

Poznata ličnost
Član
Glavne razlike između uspešnih i neuspešnih ljudi

Nekima prosto ide od ruke da ređaju male i velike pobede, imaju uspešan tim ljudi oko sebe, pozitivni su i informisani. Drugima pak nikako da krene. Čini se kao da imaju iste šanse za uspeh ali da prosto nemaju sreće. Ili je ipak nešto drugo u pitanju?

1. Uspešni ljudi prihvataju promene. Neuspešni ih se plaše.
Prihvatanje primene je jedna od najtežih stvari koje čovek može da uradi.” rekao je jedan od uspešnih preduzetnika. Dok se svet pomera brzo a tehnologija još brže, imperative je da prihvatimo promene i prilagodimo se, pre nego da ih se plašimo ili se krijemo od njih.

2. Uspešni ljudi pričaju o idejama. Neuspešni o drugim ljudima.
Umesto da ogovaraju druge ljude, što ne vodi ničemu, uspešni ljudi diskutuju o idejama. “Deljenje ideja sa drugima će ih samo poboljšati”.

3. Uspešni ljudi prihvataju odgovornost za svoje greške. Neuspešni krive druge.
Istinski uspešni lideri i biznismeni iskusili su i pobede i poraze u svojim životima i karijeri. Ali oni uvek prihvataju odgovornost za svoje neuspehe. Kada okrivljujemo druge ustvari ne rešavamo problem.

4. Uspešni ljudi daju drugima zasluge za njihove pobede. Neuspešni ljudi preuzimaju tuđe zasluge.
Kada dajete drugima priliku da zablistaju, to će ih motivisati da rade još jače, a vi ćete biti još bolji lider ili kolega.

5. Uspešni žele da i drugi uspeju. Neuspešni ljudi potajno žele drugima neuspeh.
Kada ste u timu, da bi bili uspešni ceo tim mora da bude dobar u onome što radi. Kada je ceo tim uspešan onda ima napretka i rezultata.

6. Uspešni ljudi uče konstantno. Neuspešni se samo provlače na osnovu starih zasluga.
Jedini način da razvijate svoju ličnost i karijeru jeste da nikad ne prestajete da učite. Na taj način možete da budete ispred svoje konkurencije i fleksibilniji, jer znate više.

Ostale glavne razlike: Uspešni isijavaju radost, dele informacije i čitaju svakog dana, dok neuspešni zrače ljutnjom, čuvaju informacije za sebe i gledaju TV svakog dana.
.

Beba

Poznata ličnost
Član
Најдуже радимо за најмању плату

Zaposleni u našoj zemlji radili su tokom sednice 2014god. u proseku 42,7, dok je prosečna radna nedeja u EU 39,5 sati.
Postoji vizija kako se na Zapadu mnogo radi a u Srbiji lenstvuje.
U svakom slučaju nedostaje na bolja tehnologija, razvijenije tržište, osvojene prodajne pozicije da bismo dostigli produktivnost i plate Zapada.
Volje za rad imamo, čak i u periodima krize nam nije nedostajala.

Istina je negde izmedju. Postoje 2 paralelna sveta. Onaj u javnom i onaj u privatnom sektoru. U vecem delu javnog sektora je situacija "lezi lebe da te jedem". U privatnom je daleko ostrije nego u Evropi, pa dobrim delom, nego i u Americi. Osobito u malim preduzecima, koja zaposljavaju najvise u privatnom sektoru. Tu se radi sve u 16 i vrlo slabo se praktikuju neka radnicka prava. Problem je naravno u ogromnoj nezaposlenosti. Malenoj privredi. Nepostojanju pravne sigurnosti. Teretu drzavnih nameta. Prevelikom broju fiktivno zaposlenih u javnom sektoru. Birokratiji. Korupciji i nepotizmu. Partijskom zaposljavanju i tajkunima sa politickim vezama. Ukratko - nista ne valja. Sistem ne valja. Sad sta je starije - ljudi ili sistem. I to je tesko razluciti. Jer i taj sistem je stvoren od nas i ljudi se ne zanimaju za njegovu promenu. Biraju uvek politicare koji odrzavaju taj sistem. Mi smo dobri kad nas bacis negde preko u normalan sistem. Ali nemamo kapaciteta da isti takav, ovde svi zajedno napravimo!
Izvor:politika

Taca

ona, stara
Član
Dokle god je plata u državnim ustanovama 3x i više veća od one u proizvodnji, tu sreće nema. A ti što jedu leb koji leže i glasaju, oni su na toj poziciji da bi izabrali gorepomenute političare. :ljut:

...a i ti peMzioneri :rolleyes: :p :whistling::laugh:

Beba

Poznata ličnost
Član
...živimo opušteno, imamo vremena za sve, i koristimo svaki momenat da pve apolitične i pravedne omekšamo sistemom
vizuelizacije:o emocionalne inteligencije:o, i naravno kafančetom:smug:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Dokle god je plata u državnim ustanovama 3x i više veća od one u proizvodnji, tu sreće nema.
Mi uvek gledamo ko ima više, možda bi trebali da gledamo ko ima puno, da i mi dobijemo više. Ovo je samo jedan od primera u čemu je naš problem. Nesolidarnost!

T

Tihi Don

Gost
Baba sera u palati Srbija ima pedesethiljda dinara . Ups izvini Stemis bas nesolidarno

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Mozda je bolje da svi radimo na minimalcu, da ne budemo prijavljeni, možda bi nam tada svima bilo bolje.
Zašto da mi dobijemo kravu, ako je je lepše da komšiji crkne? Još će da se i jedi! Sama po sebi, ova narodna govori dosta o nama.

Taca

ona, stara
Član
Ne treba da stremimo jednakosti već realnosti! Onaj u proizvodnji mora da zaradi za državni aparat, dakle, nerealno je da neko ko radi za 20 000 finansira državne službenike koji rade za 70 000 ili penzije od 30 pa na više! To nije realno i zato se neminovno zadužujemo! :(

T

Tihi Don

Gost
Naravno da nije tako ali Taca je samo konstatovala da je plata na drzavnim jaslama veca 3x
Sto je apsolutna istina i ne treba komsiji da crkne krava.

Beba

Poznata ličnost
Član
Zavisi, recimo moje mesto je negde na petom mestu u R Srbiji po visini plata . Naravno da su tome doprinele dobre firme koje fantastično posluju. Sa druge strane, što je mnogo veći broj, su preduzeća osnovana još u bivšoj SFRJ, najčešće su plate-minimalac, stečaj, svaki čas se menja garnitura direktora , šefova i sl.
Za javna preduzeća znam da imaju dobre plate, uvek je tako i bilo. Državne firme su skoro na minimalcu...
E to je problem vlasništo, uspešni privrednici , javna preduzeća uvek dobra, oni rade sa kešom i mislim da je to vrlo bitno, dok ova problematična preduzeća opustošena od strane rukovodilaca tavore ili se zatvaraju.
Trgovinske radnje, vlasnici odredili kolika je plata bez obzira na promet...a to je najčešće skoro pa ništa.
Nažalost niko od nas sam sebi ne odredjuje platu ili penziju...a onaj ko isplaćuje ima zmiju u džepu!

Taca

ona, stara
Član
Kada kažem "državne ustanove" mislim na sud, opštinu, policiju, državni aparat...i naravno, prosvetu!
Izuzimam zdravstvo!

Beba

Poznata ličnost
Član
U sudu sudija ima veliku platu ali referent ne, u opštini načelnici, nazovi menadžeri takodje ali referenti ne, u policiji takodje...
Slažem se za zdravstvo!

Taca

ona, stara
Član
Nisam htela nikoga da uvredim, smatram da ako firma ( privatna ili državna) ima promet i kapital, treba i da daje dobre plate radnicima. Sa druge strane, sve ono što finansira država (koja je , moramo se složiti) zadužena, mora biti minimalno i štedljivo. To nije slučaj kod nas. Ne mislim da ljudi koji rade u tim firmama ne treba da imaju primanja, već da ona moraju biti u skladu sa mogućnostima države.

Beba

Poznata ličnost
Član
Naravno da nisi nikoga ni uvredila, jer u principu svi smo u pravu. Neko je imao tu sreću da radi u državnoj ili javnoj ustanovi, neko u firmi koju je neko očerupo i sebe namirio, neko...
Sve je to nezavisno od nas, zašto preduzeća propadaju, rukovodioci se bore samo za sebe, to bih rekla da je problem, kupe firmu malo rade i prodaju je. Naravno radnici nezadovoljni ostaju bez posla. Svi mi ovde imamo dovoljno godina da shvatimo suštinu teme. Nisu firme propale zbog javnih i državnih preduzeća, državi bi bilo naravno bolje da te firme rade.
Doduše postoji tu uzročno-posledična veza. Zakazuje i državni aparat jer je istraga zašto je nešto loše ili propada, najčešće nije isterana do kraja.
Lično mislim da ovaj forum ili bilo koji drugi i postoji kako bi mi iznosili svoje stavove koji apsolutno nije jedinstveni, ne sada , nikada nisu ni bili ni u bolja vremena.
Činjenica je da svakoga boli svoj problem i što ne bi o tome i pisali.

Vrh Dno