Da li ste se promenile?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010
Broj reagovanja
4.665
Horoskop
Lav
Ovo pitanje postavljam svim udatim forumasicama. Naime interesuje me da li ste se promenile nakon udaje? Mislim na vase stavove, navike ( jasno mi je da neke jesu, ali zar bas sve??? )misljenje o nekim sitnijim stvarima. I koliko se vasi stavovi razlikuju od onih iz devojackog perioda? U kojoj meri se vodi stil vaseg zivota, a u kojoj muzevljev? Pri odogovru na ovo pitanje, ne morate posebno navoditi decu, kao najvecu promenu od svih, to mi je jasno, i da su ona na prvom mestu.
Vise me interesuje licna strana zene u toj promeni.

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010
Broj reagovanja
980
Horoskop
Strelac
Naravno da sam se promenila.Ne pod utcajem muza( jednim delom mozda i to),zabavljali smo se 4 god,stariji je od mene 6 god,pa sma nekako uz njega i naucila da treba neke stvari menjati .Vreme cini svoje.Sazrevanje takodje.S godinama postajemo mudriji.Mozda je tacnije reci prilagodjavala sam se novonastalim situacijama.Odrekla sam se nekih svojih mladalackih,buntovnickih stavova. Naucila da suzbijem svoj eksplozivni karakter,da nisam uvek u pravu i sl
Koliko god se borim za zensku ravnopravnost,toliko sam svesna da zivim,tug de zivim da je ovo Balkan i da zivimo u svetu muskaraca.
Recimo,kao devojka,nisam mogla da shvatim da jedna zena odgaja decu,kuva,pere,sprema,a uz to i radi 8 sati na nekom poslu,a da sve to ne deli sa gospodinom muzem na apsolutno ravne casti.Po udaji nije bilo tako_On je putovao (poslovno),danima ga nije bilo kuci ili je dolazio kasno navece,kad je sve vec obavljeno i deca uspavana. I prihvatila sam to vidi cuda savim normalno.
Mogu navesti jos primera ali me mrzi da pisem .Medjutim nisam se odrekla neke svoje licne slobode.Nisam niti cu dozvoliti da nemam trenutke za sebe,da nemam prijatelje,da mi on bira drustvo.odecu,odedjuje duzinu suknje I sl…Doduse nije ni pokusao
Brak je zajednica u kojoj se regulisu specificni dnosi,potrebno je mnogo,mnogo kompromisa.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010
Broj reagovanja
4.665
Horoskop
Lav
Recimo,kao devojka,nisam mogla da shvatim da jedna zena odgaja decu,kuva,pere,sprema,a uz to i radi 8 sati na nekom poslu,a da sve to ne deli sa gospodinom muzem na apsolutno ravne casti.Po udaji nije bilo tako_On je putovao (poslovno),danima ga nije bilo kuci ili je dolazio kasno navece,kad je sve vec obavljeno i deca uspavana. I prihvatila sam to vidi cuda savim normalno.

Pre svega hvala na odgovoru ;)

E sad, ovaj deo, mene mnogo brine. Naime, neshvatljivo mi je da se zena pre ili kasnije sa tim pomiri tek tako. Ja to ne mogu da zamislim, a ubedjena sam da necu moci ni kasnije. Sad videcemo kad budem dotle dosla, kakava cu biti, al bas ono, cvrsto verujem da takvu raspodelu necu prihvatiti :unsure:

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010
Broj reagovanja
980
Horoskop
Strelac
Anchy,naterate zivotna situacija. Nije ni njemu bilo lako.Stalno odvojen od porodice.Ali moralo se stvarati,ziveti.
Nismo imali nista,a trebalo je stvoriti krov nad glavom ( svoj).Raditi,obezbediti normalan zivot sebi i deci.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010
Broj reagovanja
4.665
Horoskop
Lav
Ok, u redu, u vasem slucaju njegova putovanja su naterala na to. Ali pod pretpostavkom da je u kuci bio koliko i ti, da li bi mogla tek tako?

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010
Broj reagovanja
980
Horoskop
Strelac
Naravno da ne.I pomagao je kad je god mogao :)

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Svesno ili ne,menjamo se kao i oni ...al te promene su pozitivne...Prilagodjavali smo se jedno drugom i zajedničkom životu,neke navike sam promenila ja neke on,za dobrobit nas i naše veze a sada i porodice...
Postoji neko ne pisano pravilo da oni (muški) ipak manje vode kućne poslove i gajenje dece,iz tog razloga što je prirodnije da mi žene-majke to radimo...Daleko od toga da mi ta uloga smeta...

Vrh Dno